stirlingov motor

Re: stirlingov motor

PrispevekNapisal/a masemase » 25 Maj 2011, 21:47

in kje dobiš tako polirno pasto
masemase

Prispevki: 19

PrispevekNapisal/a Tomaz » 25 Maj 2011, 22:29

V mariboru na smetanovi. Jebeno je da ena piksna tega pride 40€ pa bo komaj dovolj za krožnik... :shock:
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

Prispevki: 433

PrispevekNapisal/a masemase » 26 Maj 2011, 21:39

a pol rabiš stirling al ne.
masemase

PrispevekNapisal/a Tomaz » 27 Maj 2011, 08:03

Ma veš kaj malo predaleč si od mene.
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 29 Maj 2011, 18:19

Hja mene Stirling zanima bolj v te namene:
http://www.youtube.com/watch?v=4AsnE9kwyDw - sumim, da bi zadeva bila cenejše od sončnih celic. Izkoristek bi blo za izmerit, potem pa pogledat izkoristek na površino ( in moč).
oz. za vodno črpalko, da bi čez dan v sode načrpal vodo iz potoka, iz katerih lahko zvečer oz. zjutraj zalil vrt.

To bi bila že prava aplikacija, ki bi jo uporabili za projekt.
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
wlan slovenija - Odprto mesh brezžično omrežje slovenije.
Uporabniški avatar
_Mitto_
Koordinator goriške regije

Prispevki: 246

PrispevekNapisal/a Tomaz » 30 Maj 2011, 08:00

Zdaj si ti toplo vodo odkril :lol: , jaz sem že rekel da bi rad elektriko proizvajal. Vodno hlajenje pa nima smisla ker bi samo črpanje vode zahtevalo več moči na motorju kot pa bi jo pridobilo.
Tomaz

PrispevekNapisal/a masemase » 30 Maj 2011, 21:28

vidva se zmenita jaz pa vama naredim taprava stirlinga enemu, da bo proizvajal elektriko enemu pa, da mu bo poganjalo vodno črpalko.Drugač je pa tak stirling ,ki bi črpal vodo enostavno naredit in garantiram, da bi sigurno delal in veselo črpal s pomočjo sonca.Vi preveč uporabljate teorijo in komplicirate tam kjer ni treba.Treba se je spravt k delu in nekaj narest in če je treba tudi en del po petkrat da deluje.
masemase

PrispevekNapisal/a Tomaz » 31 Maj 2011, 08:13

Ja, samo ne vem če bom lahko jaz iz štajerske dol v severno od ljubljane prišel... :(

Mimogrede če bi rad vodo pumpal lahko na njega štekaš kamot avto pumpo za vodo saj ma za že jermenico in luknje za cevi napeljat.
Tomaz

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 01 Jun 2011, 13:35

masemase je napisal/a:vidva se zmenita jaz pa vama naredim taprava stirlinga enemu, da bo proizvajal elektriko enemu pa, da mu bo poganjalo vodno črpalko.Drugač je pa tak stirling ,ki bi črpal vodo enostavno naredit in garantiram, da bi sigurno delal in veselo črpal s pomočjo sonca.Vi preveč uporabljate teorijo in komplicirate tam kjer ni treba.Treba se je spravt k delu in nekaj narest in če je treba tudi en del po petkrat da deluje.

Ah, Tomaža vedno z rezervo vzemem. Mene je samo zanimalo kaj je stirling sposoben poganjat. Pa 99% videov o Stirlingu poganja samo sebe. Pa rad bi vidu tudi kakšne karakteristike: Pmeh (obrati), ...

Gre za preprsto idejo Zeitgeistovec ne more bit aktiven. če sam sebe ne preživi, zato bi najprej skupaj pripravli naprave za energijsko neodvisnost naših članov in potem še ostalih. Ljudem je pač trteba dokazat, da se da. To je to.
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
Uporabniški avatar
_Mitto_

PrispevekNapisal/a masemase » 29 Dec 2011, 22:30

Moj najnovejši 3 cilindrski 12 kubični stirling motor tip gama.
http://www.youtube.com/watch?v=adI9-Aa9a70
masemase

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 30 Dec 2011, 23:53

Zakoon! Res lepo videt ...
Malo sm brskal in tu so linki na wikipedio:
- https://en.wikipedia.org/wiki/Stirling_cycle
- https://en.wikipedia.org/wiki/Stirling_engine
Uporabniški avatar
_Mitto_

PrispevekNapisal/a pokora » 31 Dec 2011, 11:25

Super zadeva, kolk bi moglo bit veliko za kakšen kilovat ali dva, koliko je najmanjša razlika temperatur, da sploh deluje. Upam, da ne težim preveč ;)
Takole zame, za druge drugače, za vse kakorkoli.
pokora

Prispevki: 55

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 20 Jun 2012, 21:20

Tale video tudi malce razloži stirlingov motor:
https://www.youtube.com/watch?v=J9xIXGB2vFU
Uporabniški avatar
_Mitto_

Prejšnja

Vrni se na Tehnologija

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Ni registriranih uporabnikov in 0 gostov