3D render Venus mesta

Vse kar se navezuje na projekt Venus konkretno, Vizualizacije, Film TVP, Organizacija...

3D render Venus mesta

PrispevekNapisal/a samob » 12 Apr 2011, 23:28

http://youtu.be/9YjCgezXsaU

- 3D Animations of a Venus Project city design
- February 6th, 2011
- Shot in London, Bristol, Glasgow and Eindhoven
- Andrew Buxton, Jacque Fresco
- Andrew Buxton building 3D animated models for Jacque Fresco's city architectural desgns.
samob

Prispevki: 42

Re: 3D render Venus mesta

PrispevekNapisal/a Tomaz » 13 Apr 2011, 11:38

Bojim se, da ko se bo ta stvar res začela gradit, se bo naš genij Fresco "prikladno" smrtno ponesrečil. :cry:
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

Prispevki: 433

PrispevekNapisal/a anubis92 » 13 Apr 2011, 11:40

Tomaz je napisal/a:Bojim se, da ko se bo ta stvar res začela gradit, se bo naš genij Fresco "prikladno" smrtno ponesrečil. :cry:

Fresco je že precej v letih tako, da nikoli ne veš kdaj in kako bo odšel. Definitivno pa upam, da bo še nekaj časa med nami, ter da bo naredil še mnogo genijalnih stvari.
anubis92

Prispevki: 78

PrispevekNapisal/a Tomaz » 13 Apr 2011, 12:24

Nisi me razumel: "Prikladna" nesreča se mu bo zgodila.
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

Prispevki: 433

PrispevekNapisal/a fortehlulz » 13 Apr 2011, 12:50

fresco ni pomemben. nihče ni pomemben. pomembna je ideja, ta pa ne zna umreti...
Whenever people agree with me I feel I must be wrong...
"nowhere" = "now" + "here"
fortehlulz

Prispevki: 338

PrispevekNapisal/a anubis92 » 13 Apr 2011, 18:51

Tomaz je napisal/a:Nisi me razumel: "Prikladna" nesreča se mu bo zgodila.

Ja sm razumel, ampak kot je reku Sašo it doesn't matter as long as it will be done!
anubis92

Prispevki: 78

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 01 Jun 2013, 21:57

Pozdravljeni. Jaz sem.
Ne verjamem, da bi se fresco-ju zgodila kakšna "prikladna" nesreča, vendar je pa vse možno.
Če ne drugega nas bo verjetno kar kmalu zapustil po naravni poti.
Pa tudi če se to zgodi, je temeljno idejo speljal do konca in ta ne bo umrla.
Človek je res genij. Tu ni kaj. Toda mislim da bi do podobnih zaključkov prišli tidi mi sami,
saj drugačen pravzaprav nov svetovni red ne more biti.
Frescova ideja je vendarle "samo" šele ideja, ki pa jo je treba uporabiti še v praksi.
To pa bomo storili mi mladi, tudi tisti-ali pa še posebej- naši najmljaši, ki bodo ravno v pravem trenutku ko bodo zrasli in ne bodo obremenjeni s preteklostjo stopili na plodna tla, ki jim jo bomo pa pripravili mi, ki smo zdaj na višku ustvarjalnosti. Namreč naši najmlajši ne bodo pokvarjeni-kot noben otrok ni in kot sem rekel tudi ne bodo obremenjeni s preteklostjo.
Za nas bodo oni kot testo, ki ga bomo oblikovali v pravo obliko.
Vedeti moramo, da novi red ne bo popolnoma zavladal svetu tja do leta 2027.
Zato se moramo zdaj predvsem truditi, da smo mladini za zgled in jih usmerjamo na prevo pot.
Trenutno pa so časi slabi, zelo slabi. Saj vidimo kako slabo gre Sloveniji po začetku svetovne finančne krize od konca leta 2008.
Mogoče slučajno ali pa tudi ne gre tudi meni od tistega dneva vse narobe(izgubil sem službo, izpit, avto, hodil sem na rehabilitacije-vse neuspešno,skoraj so me zaprli,pristal sem celo v umobolnici,čeprav samo za en dan toda zame čisto dovolj,padel sem v globoko depresijo,imel sem razne fobije-strahove,tesnobnost,telesne težave in ne vem kaj vse še-PRAVI PEKEL). Mimogrede.takrat je padla tudi Janševa vlada, ki pa je resnici na ljubo do tega leta Sloveniji zelo veliko dala. Janša je do takrat v bistvu zelo dobro vodil državo, in bi po moje res postala ena najuspešnejših držav na svetu, če mu ne bi opozicija ves čas nagajala in izpodbijala.
Lahko bi se reklo, da je bilo za slovenijo zlato obdobje 8. let.
No zdaj pa smo kjer smo-v peklu. Prav tam sem pa tudi jaz, čeprav čutim da se bom kmalu pobral-vsaj do konca poletja.
Toda tudi to se je moralo zgoditi, ker je tako, da kar gre gor mora tudi dol.
Gdor ne potipa "pekla", tudi "nebes" ne more občutiti.
No ta grdi del bo po moje kmalu za nami, vsaj za nas Slovence.
Drugače se bo godilo drugod po svetu, zato ker se kapitalizem bliža svojemu koncu, in v tem času ne bomo mogli vzpostaviti novi red, vsaj ne svetovnega pa tudi v Sloveniji ne.
Ko bo prišlo do zloma kapitalizma bo res res en velik kaos. Še najbolj bo udarjena Amerika, kjer je kapitalizem z njihovimi judi doma-simbol je New Jork. Tam bo res prišlo do masakra in pobijanja med sabo glede na to da ima vsak Američan vsaj pištolo. Vidim pa tudi na televiziji, da se precej ameriških družin že pripravlja na ta dogodek. To bo res en sodni dan-konec sveta kot ga poznamo.
Ampak drugače pač ne gre.
Glavno je, da se v Sloveniji čimbolj pripravimo na to. Še najpomembneje je, da se pripravimo na osnovno samooskrbo, ki pa je hrana, voda, obleka in streha nad glavo. Vse to lahko razmeroma enostavno naredimo, tako da v "začetni novi red" vključimo kmete, ki nas bodo oskrbovali s hrano. No vidite tukaj se bo začelo-pri "kmetavzarjih"-ti nas bodo rešili. Toda tudi oni bodo morali prejeti od ostalih stvari, ki jih potrebujejo. Te pa bodo glavne: Stroji za obdelavo zemlje(to v bisvu v glavnem že imajo), obleko, streho nad glavo(tud v glavnem imajo), še najbolj pa gorivo za obdelovalne stroje. Tu bo v začetku še največji problem, ker v Sloveniji nafte v naravi nimamo veliko, tako da bodo morala cestna in druga vozila odstopiti ta nujno potrebni vir.
Tukaj-pri nafti se vidi da bo moral nov svetovni red po rojstvu v Sloveniji dokaj hitro prestopiti meje. Na Evropo bo šlo še dokaj enostavno, drugod pa težje. Toda na koncu tja do leta 2027 bo vključeval ves svet, razen mogoče Amerike, ki bo še vedno čutila posledice "državljanske" vojne
na principu sosed proti sosedu.
Vem, da se sliši naloga zelo težka -skoraj nemogoča, zato pa imamo pri nas človeka, ki bo to speljal, s svojim vplivom in karizmo-še sreča. Sicer še ni pripravljen, bo pa kmalu.
Potekalo pa bo tako kot sem povedal: Najprej kmetijski sektor, ki nas bo oskrboval z najbolj nujno osnovno potrebščino-hrano. Potem bomo postopoma vključevali ostale sektorje eden za drugim. Recimo delavci vseh strok bodo svoje produkte dajali vsem,ki jih potrebujejo v zameno pa bodo za začetek dobili vsaj osnovne življenske potrebščine. In potem po nekakšni verižni reakciji vsi sektorji in družbeni razredi:javni sektor, privatni,kulturni,športni,...
Približno tako bo to potekalo, mi pa moramo predvsem verjeti v ta sistem in ostati optimisti, saj smo mi narod, ki bo s pomočjo našega voditelja prvi uvedel novi red.
Zato pogumno naprej. In zavedajte se kaj bo če tega ne bomo storili in nas bo propad kapitalizma ujel nepripravljene. To je naša usoda, ki je bila že davno določena, da vzpostavimo nov svetovni red, ki bo trajal 1000 let!
harmagedon92

Prispevki: 35

Vrni se na Projekt Venus

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost