Načrtovanje prve vasi ali naselja?!

Vse kar se navezuje na projekt Venus konkretno, Vizualizacije, Film TVP, Organizacija...

Načrtovanje prve vasi ali naselja?!

PrispevekNapisal/a meliorimundo » 12 Maj 2013, 15:46

Pozdravljeni,

Zanima me ali že obstajajo kakšni načrti in smernice za dejansko gradnjo prve vasi ali naselja v Sloveniji? Sem namreč mnenja, da bi bilo pametno narediti nekakšen načrt za zelo majhno vas, katera bi delovala na idejah Venus projekta.

V tem načrtu bi lahko določili katera regija v Sloveniji bi bila najbolj primerna za postavitev takšne vasi in tudi kateri kraj (lasten izvir vode ali termalne vode, dovolj sončnih dni, rodovitna zemlja ipd.). Potrebovali bi tudi načrte za izgradnjo nizko-energijskih bio hiš oziroma poslopij, rastlinjakov in ostalih potrebnih objektov. Imeli bi tudi multimedijski center v katerega bi sprejeli vse obiskovalce naselja in na voljo bi tudi bili vodeni ogledi (vstopnine bi pomagale pri vzdrževanju - nakup surovin, katere nebi mogli sami proizvajati, za razne prispevke državi, širokopasovni dostop do interneta ipd.). Postavili bi res najbolj nujne objekte in delali na tem, da bi naredili samo-oskrbujoče naselje.

V tem naselju bi živeli člani prostovoljci in bi se menjavali na 1, 3, 6 ali 12 mesecev (ali pač koliko časa bi kdo bil pripravljen žrtvovati). Vsi prostovoljci bi bili izbrani na glasovanju in bi za bivanje potrebovali 2/3 ali 3/4 večino glasov vseh članov. Vsak bi dobil vnaprej izbrane/določene specifične naloge, ki bi jih opravljal 8 ur na dan (od pon-pet). V kolikor bi pa posameznik želel opravljati dodatne ali druge naloge, bi lahko to počel v prostem času.

Vaša mnenja in info so več kot dobrodošle...

Lep pozdrav,

Boris
meliorimundo

Prispevki: 6

Re: Načrtovanje prve vasi ali naselja?!

PrispevekNapisal/a Ugowsky » 15 Maj 2013, 13:34

Pozdravljen Boris.

O tem razmišljamo že od naših prvih srečanj v parku Tivoli pred štirimi leti. Prvi resnejši koraki v tej smeri so že narejeni s projektom Triglavski urbani vrt, ki bo zelo kmalu začel tudi z "obratovanjem". Gre za poskusno izvedbo akvaponičnega vrta pri Sašu doma (koordinatorju za TVP), ko bo projekt zaključen (do pozne jeseni letos), pa nameravamo znanje in infrastrukturo preseliti na večje območje. To bo bil dejansko prvi večji premik k oblikovanju take samooskrbne hi-tech skupnosti, ki bo delovala navzven in katere cilj bo oblikovanje sorodnih projektov tudi drugje po državi. Sicer je podobnih pobud nebroj, ampak pri izvedbi se marsikje zgodba ustavi. So pa kar pridni v Trovljah, kjer imajo namen zgraditi tranzicijsko mesto. V zadnjem tednu maja bomo imeli srečanje s snovalci tega projekta in poskusili nekako združiti moči v smeri izvedbe. Več o tem takrat, ko bomo o tem tudi pripravili novico na naši spletni strani.

Hvala, ker nam pomagaš s svojimi konstruktivnimi predlogi, kritikami in na sploh s pisanjem v tem forumu.

Lep pozdrav,
Ugo
"Kar počnemo zase, umre z nami. Kar delamo za druge in svet, je nesmrtno."
Albert Pine
Uporabniški avatar
Ugowsky

Prispevki: 34

PrispevekNapisal/a meliorimundo » 18 Maj 2013, 18:21

Živjo Ugo,

Hvala za odgovor in dodatne informacije. Moram priznati, da je tale Triglavski urbani vrt zanimiv kot sama ideja. Zelo dobro se mi zdi vpeljevati kakšne male projekte in jih sproti izpopolnjevati. Tranzicijsko mesto je odličen korak za zmanjšanje CO2 in tudi iz vidika samooskrbe, vendar zame ni tisto pravo, saj podpirajo monetarni sistem.

Sicer kolikor vidim, bo res potreben postopen nekakšen prehod in verjetno bi morali sami za začetek tudi uporabiti denarna sredstva - za namen odkupa zemlje in določenih surovin (pa tudi za plačilo davkov). Vsaj jaz sem mnenja, da drugače morda res ne bo šlo. Dvomim, da bi kdo društvu zapustil dovolj veliko površino zemlje na ugodni lokaciji za zagon projekta. V kolikor bi sami zgradili neko "vzorčno" vas, ki bi delovala, bi lažje dobili javno podporo... lahko bi dokazali, da je mogoče.

Ali ste že razmišljali v smeri zbiranja mesečnih donacij od članov? Ali je sploh dovolj članov, da bi se takšna dolgotrajna akcija naredila? Seveda bi moralo biti vse popolnoma transparentno in vnaprej določeno za kaj vse bi se denar porabil. Ravno zato bi pa verjetno takšen načrt prišel prav?! Za zbiranje denarja pa tudi nebi smel biti takšen problem - vsak bi lahko prispeval vsak mesec od 5 do 20 EUR, pač kolikor bi bil sposoben dati (en mesec morda 5 EUR, druga dva 15 EUR in podobno). Če bi nas bilo vsaj 100 takšnih članov, bi v letu zbrali minimalno 6.000 EUR in vse tja do 24.000 EUR... tako bi lahko v kakšnih 5 letih imeli zemljišče in kakšna tri manjše objekte. Vse bi lahko sami naredili in postavili, zato bi lahko dobili več za nižje zneske. Sredstva bi lahko zbirali tudi mednarodno - projekt bi razdelili na manjše projekte za lažje pridobivanje sredstev?! Meni osebno se nebi bil problem zavezati za dolgoročne donacije za 5 ali 10 EUR mesečno - vem, ni veliko vendar je realno. Moral bi pa biti res dober načrt, vnaprej pripravljen in vsa sredstva bi se resnično morala porabiti za namene opredeljene v načrtu (tisti, ki vodijo finance bi tudi morali biti osebno finančno/kazensko odgovorni za pravilno porabo sredstev - da se res sredstva porabijo učinkovito in namensko).

Definitivno bi morali imeti kakšne rastlinjake in morda tudi vzgojo rastlin v vodi. Takšne zaprte sisteme imajo na Japonskem (kar sredi mesta v stolpnicah gojijo rastline). Je pa vprašanje kako je s tem gledano iz ekološke/zdravstvene perspektive.
Velika prednost bi bilo imeti zemljišče skozi katerega teče kakšna manjša reka ali večji potok, saj bi si tako lahko postavili svojo mini elektrarno. Seveda bi lahko izkoriščali tudi veter in sonce (za elektriko in gretje vode). Čez zimo bi prišlo v poštev geotermalno gretje, čeprav ne vem ali bi našli zemljišče, ki bi bilo ugodno za vse. Na internetu sem tudi bral nekakšne teorije o pridobivanju elektrike s pomočjo magnetov in še nekaj drugih teorij je. Vse to bi lahko preizkušali potem v lastnih prostorih (čeprav bi morali najti kakšnega električarja hahaha). Ne vem, pač nekako v tej smeri bi lahko razmišljali in izdelali kakšen načrt. Tako bi imeli nekakšen bolj konkreten cilj.

Ali smo morda povezani s kakšnimi tujimi open source projekti? Veliko jih je na Kikstarter ali podobnih straneh. S tem pridobimo na času za iskanje rešitev, ki so že izvedljive in lahko bi jih tudi izboljšali. Vse najbolj zanimive bi lahko potem izvajali in uporabili tudi v tej vzorčni vasi oziroma kupljenem zemljišču. Tukaj je naprimer vzorec enega takšnega projekta: http://harvestgeek.com/

No toliko tokrat... sem se že tako preveč razpisal.

Lep pozdrav,

Boris
meliorimundo

Prispevki: 6

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 23 Maj 2013, 00:12

Res dolg post :)

vendar zame ni tisto pravo, saj podpirajo monetarni sistem

Tudi za nas ne - dolgoročno!

Že v naslednjem odstvku si prišel do enakih zaključkov kot mi. Nekaj moramo naredit, če želimo, da se bo kaj premaknilo v našo (pravo) smer. Če mi ne bomo, bodo drugi (kako in v kakšno smer, pa verjetno ne bi bilo ugodno za nas).
- projekt RSO po našem mnenju JE v pravi smeri (izobraževanje opismenjevanje), še posebej v sodelovanju z wlan slovenija

Glede donacij, pa se počasi, ampak res počasi obračamo v tes smeri, da bomo zbrali nekaj sredstev. Danes v tem sistemu žal res nikakor ne moremo naredit nekih konkretnih, velikih projektov brez stroškov. Prostovoljno delo še ni tak problem.

Z mojega videnja (danes), je društvo v preteklem času ZELO stagniralo, ker smo bili mnenja, da "če hočemo svet brez denarja, moramo tako živet" in je zato bila odločitev taka, da se ne pobira članarine in česa podobnega.
Že res, da ne smemo sprejemat nekih pogojevalnih donacij. To, da je reklama na naši spletni strani, na rastlinjaku (ki je bil doniran), ... to je nabrž za vse sprejemljivo. Nenazadnje pa - naj se ve, kdo je podprl dobro pobudo.

Tako kot tudi sam pišeš, od kar smo začeli delovati projektno, je vse to bolj jasno. Potrebno je izpolniti projektni formular, narediti finančni načrt in drugo (žal, tako pač je). Mogoče je lahko ravno kikstarter tak primer, kjer se javijo ljudje, ki imajo jasno idejo ter kaj in kako to naredit pa seveda jim manjkajo še finance.

offtopic: v SLO je tudi ekipa, ki pripravlja "slovenski kikstarter", kjer bi mi - neprofitne organizacije - vnašale projekte, za katere potrebujemo financiranje.

Poleg pojektov RSO in TUV, bo do konca leta (skupaj z mojo diplomo) aktiven tudi 3D tiskalnik, za katerega verjamem, da bo ključno v našem razvoju v prihodnje. Tako z vidika pridobivanja (pretvarjanja) energije, kot odprtokodne avtomatizacije in drugje. Pa da ne pozabim še oživitev projekta prostih študentskih zapiskov www.e-studij.si, ki je za grožno z šolninami to, kar je wlan-si.net za grožnje o blokiranju interneta.

Ja, polno nekega inženirskega dela me čaka v društvu, pa se moram ukvarjat s področji, kjer imamo pomanjkanje (PR, izobraževanje, ... ).

Za na konec ... osebno (verjetno tudi v imenu društva lahko rečem) menim, da je do poskusnega TVP-podobnega mesta/vasi še daleč.

Ah, pa sem še sam dolg ...
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
wlan slovenija - Odprto mesh brezžično omrežje slovenije.
Uporabniški avatar
_Mitto_
Koordinator goriške regije

Prispevki: 246

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 23 Maj 2013, 19:35

pozdravljeni. Jaz sem.
Kakor vidim je sran spet oživela.
Bom kratek.
Kakor sem ugotovil zadnje čase je duh časa v katerem živimo prisoten že kar nekaj časa bi rekel tam okoli 70. let naprej, prava "revolucija" pa se je začela leta 2000.
To se lahko opazi prav povsod:v filmih, glasbi, internetu, tehnologiji...
Gdor je dojel film matrica mu mora biti jasno zakaj se gre.
Vsi smo sužnji matrice, ki je današnji sistem v katerem živimo, realnega sveta pa se sploh ne zavedamo ali pa se ga bojimo.
Kar se tiče prihodnjosti mi je povsem jasno kako bo. Matrica bo zrušena, mi pa bomo končno ampak res končno zaživeli. Tako je bilo namreč zapisano in tako se bo tudi zgodilo.
Živimo v natežjih časih odkar obstajajo narodi-to so porodne bolečine.
Nastopili so časi ko se bo moral vsak odločiti ali bo samo "another brick in the wall" ali pa bo izstopil iz povprečja in resnično nekaj prispeval za boljši jutri.
Pozabiti moramo na zgodovino, ki polna nasilja in bede in začeti razmišjati inovativno.
harmagedon92

Prispevki: 35

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 25 Avg 2013, 01:01

Pozdravljeni jaz sem.
Samo nekaj bi se izpovedal.
Tile vaši mini projekti niso nič napačnega, toda če mislite , da boste s tem kaj posebnega dosegli
se zelo motite-žal.
Za kaj takšnega kot je projekt venus bi morala obstajati neka veliko močnejša metoda, ki pa tudi obstaja , da me ne boste narobe razumeli.
Toda o tem sem že govovoril.
Ko bo prišel čas za to se bo to tudi zgodilo.
Kaj sem mislil povedati:
Recimo hipotetično, da bi eden izmed vas ugotovil, da ima ključni pomen v tem procesu in če se ga ne bi držal, bi projekt propadel?
Ne bi se spuščal v podrobnosti, ker mi ne bi verjeli, ali pa bi me imeli za norca!
Toda glavna stvar, ki me zanima je kdo bi se spustil v to, če bi vedel da bo ta to plačal zelo veliko ceno?
Kaj pa je to?
Normalen človek bi rad samo normalno živel s svojo ljubljeno osebo in po možnosti še otroci,
zraven pa normalno tudi vse materialne stvari, ki jih potrebuje.
No tu pa je keč!
Meni osebno je vedno največ pomenila pristna zaljubljenost poleg zgoraj naštetega.
No pa mi to nikakor in nikoli ni uspelo.
Še več ugotovil sem, da mi to sploh ni usojeno in bom moral vse to speljati sam.
Prej mi je to še ponujalo smisel, zdaj pa čedalje manj.
Torej zakaj bi šel skozi ves ta pekel "samo"zato, da bo projekt venus uspel?
Kaj imam faking jaz od tega?
No to naj mi negdo pove!
Ali bi se gdo spustil v to za tako ceno-pa se ne zajebavam-GROZNO JE!
harmagedon92

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 25 Avg 2013, 01:55

Pozdravljeni. jaz sem.
Da vam bo še malo bolj jasno o čem sem sem prej pisal.
Če verjamete ali ne je negdo pred približno 65 let že poskušal uvesti nov svetovni red, čeprav na"malo" čuden način.
Gdo bi bil to? Kar sami uganite.
No prav-Hitler.
Hotel je napraviti resnično boljši svet.
Pa kaj je imel on od tega?
Bom naštel: poleg tega , da velja za najbolj zlobnega človeka kar jih je obstajalo ima na grbi še miljone življenj, ni ugotovil, da ni "normalen" pa je poskušal biti. Kaj mu je to prineslo?
Če se je poskusil spustiti v zvezo z žensko mu je to prineslo samo travme.
Njegove "ljubice" so ena za drugo delale samomore, potem so začeli še sumiti, da je homoseksualec kar definitivno ni bil.
Pa mislite , da mu je bilo vseeno. Veste tudi on je bil človek. Pa še ena stvar :če je hotel imeti spolni odnos mu to nikakor ni nikoli uspelo. Padel je na kolena in govoril, da ni nič vreden. Seveda je to partnerko zelo pretreslo in odtod samomori.
V glavnem bolj in bolj je ostajal sam v svoji ideji poleg svojih travm, poleg tega pa je že od začetka čutil, da mu ne bo uspelo, čeprav bi mu skoraj.
Toda to je bila njegova usoda in izpeljal jo je do konca, pa čeprav je trpel ko žival.
Nekaj je definitivno jasno.
Kar smo videli do sedaj v človeški zgodovini, bi bilo bolje če se sploh ne bi pojavili.
Torej mora obstajati nekaj boljšega.
Človek je pač izšel iz živali in do sedaj je bil nekaj vmes -ne žival ne človek, ampak še nekaj slabšega. Sploh ne vem kako bi to poimenoval.
Je pa menda usojeno nam stvorom pol žival pol človek, da se enkrat končno ločimo od živali in postanemo LJUDJE!
harmagedon92

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 25 Avg 2013, 09:04

Pozdravljeni. Jaz sem.
Še par utrinkov:
V prejšnjem postu sem nekako občudoval Hitlerja.
Zaradi tega me boste verjetno skoraj vsi zasovražili.Toda v tistih časih ni bilo videti drugega načina.
Zakaj? Zato ker je on ugotovil bistvo problema, ki je v svetu.
Dobro premislite:Zakaj je dal pobiti zoliko judov? Mogoče zastonj?
A mislite da je bil blazen, ali za brezveze...Ne!
Judje so resnično izvoljeno ljudstvo, toda ne od kakšnega živega boga, ki jih je vodil do sedanjosti, ampak je to njihova žalostna usoda. Ni dvoma, da bi kateri narod pretrpel več kot oni, toda to še ne pomeni da mora biti še zdaj po njihovem.
Preberite si v bibliji Danijelovo knjigo o štirih zvereh, pa še zadnjo knjigo-apokalipso!
Pa še marsikje bi se našlo in vedite, da opisuje današnje čase!
Pa ne verjamem, da boste razumeli-Res pozorno preberite in poskusite razumeti!
Vi se greste vaše male poskuse, ki kot me je nekoč obsodil Ugowski, so v bistvu mlatenje prazne slame(pa brez zamere).
Če ne boste ugotovili bistvo problema, ki je judovski svetovni sistem sam je vse skupaj mlatenje prazne slame.
Vidite samo tisto kar imate pred očmi, v vaših glavah pa razsaja judovski materialistični sistem!
Vse dokler bo obstajal največji hudič kar jih je-to je DENAR ni možnosti, da bi projekt venus uspel!
Zato pravim dol s kapitalizmom, ki nas pobija ali pa se sami sebe.
To se bo zagotovo zgodilo, če ne z močjo voditeljev, bo pa defenitivno propadel sam. Čim prej tem bolje!
Zamislite se! Kmalu bomo mi izvoljeno ljudstvo!
Še to zadnjič sem v Slovenskih novicah prebral, da ko bo Hrvaška vstopila v EU bo Sion padel, to se pravi, da smo že zelo blizu.
In še to sem prebral, da je v vsaki črtni kodi skrita številka 666, to pa je napovedal Janez v svoji apokalipsi čisto pri koncu-to pa je število ČLOVEKA!
ŽIVEL ČLOVEK!!!
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ferencak » 27 Avg 2013, 23:26

harmagedon92 je napisal/a:Torej zakaj bi šel skozi ves ta pekel "samo"zato, da bo projekt venus uspel?
Kaj imam faking jaz od tega?
No to naj mi negdo pove!
Ali bi se gdo spustil v to za tako ceno-pa se ne zajebavam-GROZNO JE!

Bom jaz splošno odgovoril kako gledam na to. Če človek dela stvari, ki jih ne mara, ki ga uničujejo, če oceni, da od neke zadeve nima nič, potem je najbolje, da se iz zadeve umakne ali pa se je sploh ne loti. Ko se nabere kritična masa stvari, od katerih človek nima nič in jih dela prisilno, bo eksplodiral, psihična stabilnost bo šla adijo. Ljudje smo namreč egoistična bitja in z veseljem delamo samo stvari, ki nas veselijo (ali pa vsaj stvari, ki nam preveč ne načenjajo psihe, jih pač prenašamo), od katerih imamo neke koristi.

Delati stvari izključno zato, da bodo drugi zadovoljni ali pa da bo nek projekt uspel, pri tem pa ni nekega osebnega zadovoljstva (osebne koristi) je zgrešeno - je podobno, kot da človek dela poskus samomora (morda mu lahko celo uspe, če bo dovolj vztrajen :-) ).

Se pa da kakšni zadevi tudi prilagoditi - jo narediti tako, da nam je v veselje (da imamo od nje neko korist) ali pa da postane vsaj znosna. To pa terja malo miselnega napora. Potrebno je (malo) spremeniti osebni vrednostni sistem, kakšno vrednoto zamenjati z drugo, sprejeti kakšno drugo idejo, kakšno zavreči, malo korigirati ta ali oni miselni proces..., skratka je zanimivo. :-) )

Je pa popolnoma sprejemljivo, človeško, če človek reče tega se pa jaz ne grem, naj se s tem ukvarjajo drugi. Človek preko sebe ne more iti (brez posledic).

Če se sedaj navežem še na društvo. Sam sem se priključil sestavljanju računalnikov (sem še vajenec, morda pa nekoč še nekaj bo iz mene :-) ), ker se mi je zdel ta projekt super (in tudi je). O samem društvu in njegovih ostalih projektih in projektu Venus nisem vedel nič. Šele kasneje sem malo bolj podrobno proučil zadevo - in sem ugotovil, da so mi nekatere ideje znane že od prej (UTD) in na moje veliko presenečenje sem ugotovil, da že celo življenje ne vem točno kaj naj počnem z denarjem (nikoli pa nisem bil v pomankanju). Član društva še nisem, trenutno sem v fazi spreminjanja svojega vrednostnega sistema, kar pa pri meni, pri mojem precej kompleksnem vrednostnem sistemu (včasih sam sebe težko sledim :-) ), traja. S končnim ciljem projekta Venus nimam problema. Sem že toliko v letih, da mi je včasih pot pomembnejša od cilja.

Tako nekako.:-)
Ferencak

Prispevki: 12

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 30 Avg 2013, 06:25

Pozdravljeni. Jaz sem.
Končno eden, ki me razume.
Hvala Ferencak!
Idealno si napisal, čeprav v bistvu vse že sam vem -pa vseeno pomaga.
Samo glede tega bi ti objasnil.
Namreč, da bi od te naloge izzstopil.
Glej takole je: Če bi bilo že mogoče, bi dolgo premišljal, ker sem v to vložil najmanj 10 let truda.
Ker pa sem spoznal svojo usodo-pihodnjost, pa vem, da to ni mogoče.
Tako, da tukaj sem tak bom ostal, se prilagajal še kolikor bo potrebno in se boril do konca.
Če vse to uspe, kar tudi bo, bom zadovoljen.
Kar se tiče pa moje nagade, pa vem če je v tem življenju ne bo veliko, bom pa po smrti
deležen toliko več.
Pozdravljeni vsi skupaj in sečno.
ps. Ferencak kako bi se počutil ti na mojem mestu?
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ferencak » 30 Avg 2013, 07:49

Ne vem kako bi se počutil na tvojem mestu, ker se zavestno izogibam stresnim situacijam. To ne pomeni, da nikoli nisem v taki situaciji, če se že znajdem v njej pa poskušam čim hitreje narediti zadevo vzdržno.
Ferencak

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 30 Avg 2013, 08:10

Pozdravljeni. Jaz sem.
Ok čist zadost fer Ferencak.
Da mal prevetriva zadevo bi predlagal, da ti ponudiš kakšno temo glede vsega tega.
Mogoče kakšen predlog, vprašanje...
Mogoče bova kaj novega ugotovila. To bi mojo glavo malo prepihalo četudi imam občutek
kot, da že vse vem-dejsvo je pa tudi, da se človek vse življenje uči.
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ferencak » 30 Avg 2013, 09:02

Lahko tukaj, če se ti zdi zadeva zanimiva.
http://www.duh-casa.si/forum/viewtopic.php?f=26&t=338
Ferencak

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 02 Sep 2013, 12:48

Pozdravljeni. Jaz sem.
Ja to so moje pisarije.
Sam nisi pa nič pokomentiral.
Verjetno si ugotovil, da nekaj pa res vem.
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ferencak » 03 Sep 2013, 10:19

Na tvoje pisnje nisem odgovoril zato, ker mi je popolnoma tuje. Odzval sem se samo na tvoj zapis, da ti naj ti nekdo pove kaj boš imel ti od tega, če bo projekt Venus uspel.

Nikjer nisem napisal, da nič ne veš. :)
Ferencak

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 06 Sep 2013, 09:53

Pozdravljeni. Jaz sem.
Ja to si ugotovil, da ti je moje pisanje popolnoma tuje-kar je bilo za pričakovati.
Kaj to poeni?-Da tega ne razumeš oz. o tem nič ne veš, pa je vendarle bistveno da bi to dojel,
če hočeš razumeti za kaj se gre.
Kot sem rekel brez prave podlage je vse skupaj mlatenje prazne slame kot naprimer prerekanje v parlamentu ko ena stran trdi nekaj, druga pa si mora nujno izmisliti nasprotje, pa čeprav popolno neumnost.
V glavnem kot vidim se vsaj nekoliko trudiš, da bi me razumel, toda kot sem že večkrat poudaril
je moje ugotovitve zelo težko razumeti, pa čeprav navidez lahko izgledajo enostavne.
Še sam sem žrtvoval ogromno energije in časa, da sem do tega prišel.
Lahko mi verjameš na besedo, da sem vse večkrat praveril in razmislil preden sem ugotovil, da je to to.
Vedi samo to, da se opiram samo na preverjena dejstva in govorim samo stvari,ki so resnične in ne namišljene.
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ferencak » 06 Sep 2013, 14:24

Glej, tvoj pogled na svet me ne zanima in ga tudi ne želim razumeti. Vse kar si dopisujem s tabo zajemata pojma etika in morala.
Ferencak

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 08 Sep 2013, 09:44

Pozdravljeni. Jaz sem.
Verjamem, da so ti moje stvari tuje, ne sprejemam pa tega, da jih nočeš razumeti!
Poskusi me ti presenetiti s kašno zadevo na to temo, pa bova videla če me boš prepričal v nasprotno.
Mogoče bom ugotovil, kaj bi lako imel jaz od tega.
harmagedon92

Vrni se na Projekt Venus

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost