Najprej pohvale za nadgradnjo foruma. Looks nice =)
Pa začnimo, je kolaboracijska platforma, ki temelji na odprtokodnem projektu Plone.org napisanem v Python programskem jeziku.
Poganja ga linux/ platforma z različnimi kombinacijami pohitritve Zope web strežnika, ki poganja Plone. Pohitritve se izvajajo z web-cache proxyem, ki je v primeru portala za društvo z Apache web serverjem. "Sestavljam" še konfiguracijo Plone/, ki še bolje () opravlja vlogo cache proxya.
cyn.in portal vidim kot možno rešitev za hranjenje različne audio/ dokumentacije. Zadnje čase se kaže potreba po backupiranju materialov na neki geo lokalni točki, ki nam je blizu. Za primer navajam "internet kill switch" dogodke, ki smo jih videli pred kratkim. Portal se lahko uporabi tudi kot orodje za , kjer bi se linkali sorodni dokumenti. Predvsem pa vidim portal kot orodje za .
Naslednja funkcija sistema je mesto za urejanje dokumentacije koordinatorja ali drugače definiranega aktivnega člana. Prispevki bi se izvajali v duhu odprte kode, član ima sam možnost odločanja, kdaj bo prispevek delil javnosti preko za iskalnike optimiziranih povezav, kot je . <- "work in progress", but it will give you idea what i mean <- tole je namenoma v angleščini, da povdarim možnost dokumentov v nastajanju. Mislim, da je to obvezno glede na to, da smo del angleško govoreče organizacije in da sodelujemo z cro/srb/bih govorečimi aktivisti. Glede te točke bi povdaril možnost kreiranja teamov v cyn.in portalu in tudi prepuščanja odločitev dodajanja novih članov temu teamu. Pravice dostopa se urejanja na nivoju mape ali dokumenta. Način postopka objavljanja (integriran workflow) so tudi omogočeni.
Povezava s tehnologijo je zelo stabilna, kar omogoča povezovanje z različnimi že postavljenimi in operativnimi sistemo kot je Microsoft Active Domain platforma. Dolgoročno gledano imamo možnost da se "priklopimo" na poljubno infrastrukturo nekega podjetja. Ali pa obratno, da podjetjem omogočimo implementacijo v lastno infrastrukturo nekega našega backupa. Možnosti je veliko, predstavljajte si, da si nekdo prenese celo stran reprap.si potem, ko bodo notri vsi "source" fajli za izdelavo tega tiskalnika. Lahko grem v Afriko z usb ključkom, kjer imam backup celotne spletne strani. Tam si na linux laptop ali s pomočjo nezahtevnega računalnika s FreeBSD operacijskim sistemom postavim lokalni server. Ta rešitev je lahko izvorna stran in osnova za premnogi reprap v Afriki, downloadan preko tcp/ip protokola in narejen v skupnosti, ki drugače tam nima interneta
