Ruše - Slaba propaganda

Ruše - Slaba propaganda

PrispevekNapisal/a Tomaz » 15 Jun 2011, 22:43

Ok, kar odkrito bom povedal: To, kar se je zdaj v Rušah zgodilo je na meji polomije. Plakati so bili neustrezni za vrsto prireditve, ki sem vam jo organiziral, prilagoditev le-teh je bla preveč zamudna in nebo tekla zadeva tako kot sem pričakoval. Poleg tega jih pa je še nekdo dol potrgal, ne vem ali je bilo to nenamerno ali pa je bila kaka baraba.

Letakov je bilo preveč - preveliko - prepozno. Prejel sem 700 komadov 3 dni pred začetkom prireditve, tako da sem poskusil še isti dan do 20. ure jih razdelit čimveč, samo jih pa nisem mogel spravit ven več kot pa 200, tako da jih bo 3/4 šlo za nič. Če pa še to ni dovolj potem sem že imel predlagano obliko letakov, ki bi jih lahko, če bi bilo potrebno, še sam pravočasno natisnil samo toliko, koliko jih bi rabil pa bi blo to-to. Seveda pa je nekdo od vas se v vašem rednem sestanku spomnil da to ni vredu in je kljub vsemu mislil, da je bil še čas za popravit. Sam design letaka pa je bil čisti overkill.

Sedaj ko pa je prišlo do tega pa ne morem jamčiti zadostnega obiska! Če bo 5 ljudi prišlo bo to veliko.

Ok, priznam, da se zaradi takšnih ali pa drugačnih razlogov ni dalo plakatov do mene dovolj hitro spravit, samo letaki pa se mi zdi da so bli subjekt "birokratskega mešetarjenja", sedaj pa bodo zaradi tega posledice.

To kaj se je zgodilo je blo ravno obratno od smernic, ki bi jih rado gibanje doseglo. Blo je ne-ekonomično, ne-trajnostno in ne-učinkovito. Če zadeva spodleti dvomim da bi vi imeli čas to ponovit.

Sedaj s tem ni bil moj namen stopiti nekomu na žulj, ampak vas opozorit da je to bil kamen na kamen - kup kamenja in ne palača. Če bi res šlo slabo in bi kdo imel še energijo to vajo v npr. jeseni ponovit bi bil jaz zato samo nebi rad da bi spet ista pesem bla.
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

Prispevki: 433

Re: Ruše - Slaba propaganda

PrispevekNapisal/a anubis92 » 16 Jun 2011, 17:42

To se je zgodilo zaradi neupoštevanja društvenih pravil in nič drugega, društvo tu ni krivo nič!
anubis92

Prispevki: 78

PrispevekNapisal/a Mitch » 16 Jun 2011, 18:15

Če bi o tem obvestil društvo pravočasno bi bilo izpeljano tako kot bi bilo treba ker pa tega nisi storil je bilo tako kot je bilo in za v bodoče vas vse naprošam da se preden se kaj zmenite posvetujete z ljudmi v društvu ,ki so odgovorni za to!!! Tako da to polomijo lahko pripišeš tistim ,ki so se menili brez vednosti društva!!
Knowledge speaks, but wisdom listens.
Jimi Hendrix
Mitch
Koordinator gorenjske regije

Prispevki: 17

PrispevekNapisal/a Tomaz » 16 Jun 2011, 19:43

viewtopic.php?f=18&t=203
Objavljena tema 17. februarja 2011. Sodelovanje je ravno blo opravljeno z koordinatorji, samo sem (zgrda) spoznal da vam manjka notranja kohezija, s katero bi posameznik imel mnenje društva za sabo.

Eden je rekel da so letaki vredu, kar se je pa kasneje spremenilo, letaki pa so bli čisti overkill. Zaprosil sem mariborskega koordinatorja za plakate, za kaj pa on ni sam vedel zato mi je dal neke splošne plakate za film, na katere sem potem zadnji čas moral lepit nalepke. Se vam mogoče ni zdelo pomembno omenit v vašem rednem sestanku da vam prostor ponujam v Rušah?

Zdaj na koncu pa jaz danes kličem ljudi, ki jih poznam, da bi novico ven spravli, da vendarle nebi bila to totalna izguba. Sedaj pa se te stvari ne da preklical ker je oglasni material zunaj in ni mogoče predvidet, koliko ljudi se bo zapičilo v plakate in toliko letakov, kolikor mi jih je pač uspelo spraviti ven.

Kot sem rekel ne kažem s prstom, pričakujem pa malo muzike, pač ponesrečen splet raznih faktorjev, ki eden drugega dopolnjujejo do slabega rezultata. Tudi če nobenega nebo nebom vrgel puške v koruzo in če ste vi za to bomo zadevo enkrat v jeseni ponovili, tokrat tako kot je treba.
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

PrispevekNapisal/a maja.z » 17 Jun 2011, 13:43

Tomaž pozdravljen,

Se popolnoma strinjam, da tole ni ničemur podobno! Problem je v tem, da koordinatorstva o tem petku ni nihče obvestil (tisto na forumu je bilo le informativno). Darijan (MB) je mislil, da so stvari dogovorjene tako, kot je treba in da mora le stiskati promo material. Oseba, ki se je dogovarjala s tabo nas je spet pozabila obvestiti... O dogodkih, ki bi jih kdorkoli želel pripraviti, se vse obvesti na nedeljskih sestankih ali na mail organizacija@zeitgeist.si in to preden so stvari dokončne, da se skupaj odločimo ali smo sposobni stvar speljati kvalitetno. Nisi edini, ki imaš problem, tudi Damijan, ki bo sedaj prevzel to predstavitev/predavanje, se je bil prisiljen pripraviti v nekaj dneh, poleg vseh drugih obveznosti, ki jih je imel v tem tednu. Upajmo na najboljše! Drugače bomo pa čez poletje pripravili predavanja in s septembrom začeli akcijo. Seveda bo tudi promocija načrtovana. Tako se bomo izognili stresu, ki nastaja zaradi dejstva, da je ˝vse v zadnjem trenutku˝. Res sem vesela, da kljub vsemu ne boš obupal in vem, da nam bo v jeseni to uspelo izpeljati tako, kot si želimo. Hvala ti za trud pa oprosti za te nevšečnosti.
maja.z
Koordinator gorenjske regije

Prispevki: 38

PrispevekNapisal/a Tomaz » 18 Jun 2011, 09:46

Kot sem rekel, ne delim krivde okrog. Smo šli tja, pripravili opremo, nobenega ni bilo, pa smo malo gledali določene stvari na projektorju, tam doli v prostoru je ful dobro ozvočenje, ki jo je samo priklopit treba.

Če ne kaj drugega pa smo se pošteno nasmejali pa naredili vajo za v jeseni, ko načrtujem da se bo to še enkrat naredilo, samo takrat tako kot je treba. :P
Tomaz

PrispevekNapisal/a tojezanas » 20 Jun 2011, 08:40

Mogoče ni vsega za pripisat slabi propagandi...

ljudje so že na dopustu...vsaj z glavo že od maja ali pa še prej.

Jeseni pa bo čudovita priložnost...timing....timing :geek:
Uporabniški avatar
tojezanas

Prispevki: 165

PrispevekNapisal/a Tomaz » 20 Jun 2011, 20:19

Hehe, zahrbtnež! :twisted:
Tomaz

PrispevekNapisal/a tojezanas » 21 Jun 2011, 11:54

dobra volja je najbolja....
Uporabniški avatar
tojezanas

Prispevki: 165

PrispevekNapisal/a Tomaz » 21 Jun 2011, 13:03

...da si s cajtengami brišeš rit... :D se sploh rima to z kekčevo pesmijo?

Eh daj administrator, prosim zbriši celo temo, vse je blo ustno dogovorjeno.
Tomaz

Vrni se na Splošne društvene zadeve

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost