predavanja v šolah

predavanja v šolah

PrispevekNapisal/a fortehlulz » 15 Mar 2011, 21:00

no, s tem bomo tudi štartali, pa me zanima vaše mnenje glede "odpredavanih" tem.

treba je predpostavljati, da niso videli niti filma. kaj jim povedati, pokazati?
Whenever people agree with me I feel I must be wrong...
"nowhere" = "now" + "here"
fortehlulz

Prispevki: 338

Re: predavanja v šolah

PrispevekNapisal/a anubis92 » 15 Mar 2011, 21:45

No super, da bo to zaživelo.

Če predpostavimo, da večina ljudi ni videla filma (filmov) potem moramo defintivno na najkrajši možni način jim filme predstaviti.

Ampak prvo kot prvo je treba začrtati koliko časa naj bi predstavitev kot celota trajala.

Če rečemo urco in pol potem lahko naredimo izbor odlomkov iz The Zeitgeist Movement: Orientation Presentation recimo za 45 minut in potem debatiramo o videnem. Seveda čisto na začetku 20 minut posvetimo predstavitvi društva in vse kar spada zraven.

Če imamo časa manj, potem bi bilo smiselno pripraviti en lep powerpoint slideshow predstavitve društva, ciljev, ter problemov, ki jim posvečamo pozornost in nadaljujemo z verbalno debato, ki bi se nanašala na probleme (skupaj bi iskali odgovore na vprašanja itd.) Mogoče bi predstavili projekt Venus, ki je zelo zanimiv in bi debato usmerili v to smer, da povej kaj si o tem mislijo, ali bi funkcioniralo itd.

To je le nekaj mojih zamisli glede tega. Povejte, če grem v pravo smer.
anubis92

Prispevki: 78

PrispevekNapisal/a fortehlulz » 15 Mar 2011, 22:34

a bi šou predavat po LJ srednjih šolah, če ti zrihtam opravičilo? :mrgreen:
fortehlulz

PrispevekNapisal/a anubis92 » 15 Mar 2011, 22:47

HairMan je napisal/a:a bi šou predavat po LJ srednjih šolah, če ti zrihtam opravičilo? :mrgreen:

Z veseljem :D
anubis92

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 16 Mar 2011, 01:51

e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
wlan slovenija - Odprto mesh brezžično omrežje slovenije.
Uporabniški avatar
_Mitto_
Koordinator goriške regije

Prispevki: 246

PrispevekNapisal/a irena796 » 16 Mar 2011, 07:32

Krajše PP predstavitve, mogoče v obliki serije za osnovnošolce bi mogoče lahko gledali v prostih urah, pri razrednih urah...
irena796

Prispevki: 1

PrispevekNapisal/a anubis92 » 16 Mar 2011, 20:52

Evo projekt bom vsaj zaenkrat v Ljubljanski regiji prevzel jaz. V roku parih dni bom, kar tu objavil nek okviren plan kako naj bi se projekt izvedel. Verjtno bomo kot prvo šolo obdelali Gimnazijo Moste (ker sem pač dijak le-te) potem pa videli kako in kaj naprej. Če bi kdo rad sodeloval naj prosim izrazi željo, prav tako bomo veseli vsake pomoči v obliki nasvetov ali česar koli.

@ _Mitto_ hvala za link si bom ogledal, da vidim če bi lahko vključil

@ Irena796 dobrodošla na forumu :) Ja tudi sam sem razmišljal o krajšem PP, ampak bom videl kako bo zneslo skupaj z vsemi drugimi plani, ki jih imam v glavi, definitivno pa bi bilo fino, da se formira še ena skupina, ki bi vse skupaj poskusila opisati bolj laično in zanimivo tudi za osnovne šole, ker je splošno znano, da so tako mladi najbolj dojemljivi in radovedni.

Torej v naslednjih dneh pričakujete nek osnutek, ki se bo potem dodelal v neko res super presentacijo, ki se bo predstavljala po šolah.
anubis92

PrispevekNapisal/a fortehlulz » 16 Mar 2011, 21:58

anubis92 je napisal/a:definitivno pa bi bilo fino, da se formira še ena skupina, ki bi vse skupaj poskusila opisati bolj laično in zanimivo tudi za osnovne šole, ker je splošno znano, da so tako mladi najbolj dojemljivi in radovedni.

kul ideja :) kje je maja? :mrgreen: (na dopustu) a je še kdo, ki bi ji bil pripravljen pomagat?
fortehlulz

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 18 Mar 2011, 00:58

Najdu še boljšo risanko, za katero upam, da se bo prevajala prednostno.
* http://www.youtube.com/watch?v=Vj61bElGcJ0
* http://www.youtube.com/watch?v=8JgHc3J3FNw
* http://www.youtube.com/watch?v=xLYPI3S7JNQ
* http://www.youtube.com/watch?v=v7uzs39tvmg

Menim, da bi marsikomu vzbudili boljše občutke, kot če jim govori "en stari" (Fresco).
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
Uporabniški avatar
_Mitto_

PrispevekNapisal/a tojezanas » 18 Mar 2011, 10:37

Ko že govorimo o "tastarih" Mogoče res...

je pa tudi res, da sem pri Frescu dojel tudi naslednjo "življensko"....Kot posameznik ne moreš naredit veliko (če sploh kaj). Človek že celo življenje razlaga riše in poizkuša graditi...ob koncu njegovega življenja pa se lahko le z grenkobo ozre nazaj in reče "This shit's got to go!".

Poanta???? Je ta:

Večina nas je, ki v mladosti zremo (smo zrli) v prihodnost kot izpolnitev vsega tistega, kar si želimo in hkrati lahko ponudimo. To je kul!
Problem je, da tega absolutno ne bomo (nismo) zmogli sami...torej povezanost je tista preko katere lahko pride do kakršnega koli napredka (tudi in predvsem socialnega).

In če prevedemo poanto za šolske potrebe, bi se glasila nekako takole... fantje in dekleta radi se imejte, družite se tudi izven šole, spoštujte se ne glede na to kakšen "nos" ali brado ima sošolec (mogoče je kateri tudi drugače hendikepiran), ker boste tako lažje dosegli tisto, kar vam bo v življenju prineslo zadovoljstvo. :ugeek:

Moja šolska leta so potekala v precej prijateljskem vzdušju in sem še danes hvaležen, da je bilo tako. Hkrati pa mi je nerazumljivo razmišljanje (nerazmišljanje) kar velikega števila današnjih otrok, ki jim pravzaprav EGO seka do plafona in omalovažujoče gledajo na ostale in ustvarjajo klimo Alfa samčkov/samičk (ustvarijo si tudi nekaj prisklednikov). Oni drugi pa potem ostajajo na suhem in jim je treba vcepit EGO razmišljanje samo za to, da lahko preživijo! :cry:

Tista šola, ki ustvari občutek sožitja bolj kot pa občutek tekmovalnosti za ocene, je gotovo boljša.

In ko smo že pri šolah, lahko rečem še to, pošljite otroke tja, kjer šola poskrbi tudi za dobro sodelovanje med učenci. Ne skrbite za ocene...na koncu morajo vsi narediti tisto maturo.
Uporabniški avatar
tojezanas

Prispevki: 165

PrispevekNapisal/a anubis92 » 18 Mar 2011, 13:34

tojezanas je napisal/a:In ko smo že pri šolah, lahko rečem še to, pošljite otroke tja, kjer šola poskrbi tudi za dobro sodelovanje med učenci. Ne skrbite za ocene...na koncu morajo vsi narediti tisto maturo.

+1

Drugače pa danes bom verjetno že dokončal plan in ga tukaj predstavil, drugače pa ga bom lahko tudi jutri na sestanku osebno tistim, ki se ga boste udeležili.
anubis92

PrispevekNapisal/a fortehlulz » 18 Mar 2011, 14:25

sestank je jutri nasledn tedn :mrgreen:
fortehlulz

PrispevekNapisal/a anubis92 » 18 Mar 2011, 17:40

HairMan je napisal/a:sestank je jutri nasledn tedn :mrgreen:

Lol jz a sm res čist zmešan zadne cajte :D No sej še tuk bul, kr mi bo tole supr prou pršl :D

Bom pa usejen do dons zvečer probu že dokončat plan :D
anubis92

PrispevekNapisal/a Ugowsky » 19 Mar 2011, 13:19

glede risanega filma:
* http://www.youtube.com/watch?v=Vj61bElGcJ0
* http://www.youtube.com/watch?v=8JgHc3J3FNw
* http://www.youtube.com/watch?v=xLYPI3S7JNQ
* http://www.youtube.com/watch?v=v7uzs39tvmg

Jaz bi šel še dlje in kar sinhroniziral v slovenski jezik. Lahko najdem
par prostovoljcev iz gledališča kjer delam in bi vsak odigral eno ali več
oseb v filmu. Seveda je najprej potrebno zadevo prevesti, od tam naprej
lahko prevzame multimedijska ekipa.
"Kar počnemo zase, umre z nami. Kar delamo za druge in svet, je nesmrtno."
Albert Pine
Uporabniški avatar
Ugowsky

Prispevki: 34

PrispevekNapisal/a fortehlulz » 19 Mar 2011, 14:33

evo, sem posredoval link gašperju, pa se bo oglasil in povedal kako so prevajalci s časom.
fortehlulz

PrispevekNapisal/a anubis92 » 19 Mar 2011, 20:15

evo plan sem prilepil na podforum o tem projektu
anubis92

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 20 Mar 2011, 01:51

anubis92 je napisal/a:evo plan sem prilepil na podforum o tem projektu

Še link drugič ;) viewtopic.php?f=39&t=104
Uporabniški avatar
_Mitto_

Vrni se na Projekti

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost