Ker bom v bodoče pogosteje na poti, bom tudi več bencina porabil. Le-ta pa ni poceni.
Dokler še imam nekaj (denarnih) sredstev, sem odločen narest HHO celico in jo vgradit v avto.
Na netu je na tone načrtov, vendar imajo boljši sistemi izkoristek 50%-80%. Kar ni tako švoh. (Sončna celica ima 35%. Ja, heterospojna za vesolje ima 45%)
Večina objavljenih HHO gorivnih celic deluje s konduktivnim tokom - uporablja DC (enosmerno) napajanje. Tu se tokovi gibljejo tudi do 40A, kar pomeni, da se npr. na malce slabših spojih lahko ogromno energije potroši.
Tudi moja misel je takšna, da bi na višji frekvenci lahko prenesel več energije (iz teorije sigalov, vsota kvadratov harmonskih komponent oz. kaj podobnega - ne vem na pamet). Nekaj celic že uporablja PWM regulacijo in izkoriščajo resonanco.
Jasno je, da celice z višjimi izkoristki izpolnjujejo teorem maksimalnega prenosa moči: Zvh = Zizh* (breme prilagojeno izhodnji stopnji, konjugirano-kompleksna vrednost). To seveda velja, če imamo izmenično napajanje, pri DC razmerah tega ni! Ciljamo na frekvence okrog 100 kHz (pri stikalnih napajalnikih se izkaže da je v tem rangu optimalen izkoristek), vendar na kapacitivnost celice težko vplivamo. Zato pa imamo to možnost pri tuljavi - kar pa spet ni ravno preprosto nastavljat.
Ostane nam le še iskanje resonančne frekvence (predhodno smo poskusili zgradit resonančni krog na 100kHz, sedaj pa ga uglasimo na kakršno refonančno frekvenco pač če ima).
Nekaj mora biti jasno: mi ne iščemo resonančne frekvence vode, le-ta ima resonančno frekvenco ~ 2.4GHz (mikrovalovne pečice, zato je "sovražnik" Wi-Fi

OK. Torej imamo opravka s reonančno frekvneco zaradi prenosa moči, za jakost proizvedenega plina pa uporabimo PWM. (ja, tudi z vodo bo treba šparat

Imamo nekaj že zelo dobrih vezij: http://www.hhocarfuelcell.com/pwm-circuit/
Zakaj pa ne bi programja vključili? Z mikrokontrolerjem bi se zadeve dalo še izboljšat, pomoje. Seveda brez hitrih zunanjih analognih delov ne bo šlo, pa vendar, uC bi lahko SAM našel resonančno frekvenco.
Nč, gremo najprej obstoječo rešitev sestavit, pol pa delat izboljšave. Kdo je zravn?