Bi radi zastonj elektriko? pomagajte mojim raziskavam!

Re: Bi radi zastonj elektriko? pomagajte mojim raziskavam!

PrispevekNapisal/a Daniel » 21 Sep 2011, 20:53

Lahko sodelujem pri raziskavah in lahko tudi pomagam. Zanima me pa povse SEARL generator in seveda ta rotorski ki je predstavljen.

Že potekajo kje kake raziskave?
Daniel

Prispevki: 3

PrispevekNapisal/a cokolada » 06 Feb 2012, 22:58

Avtorju te teme... Tomažu.

Poskusi najti še koga na kakem drugem forumu, kot j enaprimer misteriji in paranormalno, skrivnosti sveta (blog) ali pa ujet.si (blog). Če iščeš dovolj vztrajno, boš našel! Držim pesti, da ti uspe! ;)

Z veseljem bi ti jaz pomagala, ampak o fiziki nimam pojma. x)

P.S.: Če ti uspe zadevo izpeljati, bi bilo res izvrstno. Ker gotovo je veliko ljudi sitih plačevanja računov za elektriko! Pomisli, lahko postaneš "diler" napravic, ki bodo ljudem prinašale zastonj elektriko. Zelo plemenito, a po drugi strani svetujem, da si previden. Klovni (naš sistem) neradi vidijo, da jim skačeš v zelje. :/
cokolada

Prispevki: 1

PrispevekNapisal/a Tomaz » 07 Feb 2012, 23:45

Oh jej... a bi se lahko ta tema zbrisala? To je že daleč nazaj propadlo...
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

Prispevki: 433

PrispevekNapisal/a tojezanas » 11 Feb 2012, 01:10

Tomaz nič ne propade dokler je volja...se samo malo prestavi.. :D

Mogoče bi Mitja in Niko v sklopu DČ inovacijske skupine vzpostavila G-grupo (če še ne obstaja) in bi vse zadeve prenesli tja, kjer bi se kasneje lahko odvila bolj resna debata in plani za naprej na tem področju oziroma bi iz tega lahko nastal bolj resen projekt z nekimi časovnimi okviri materiali in smernicami ter koordinatorjem. Nekaj podobnega kot sta prevajalski projekt in projekt računalnikov.

To je moj predlog - mislim, da je dober - in ne! projekt še ni za v koš pač pa je vedno bolj aktualen. :ugeek:

Če se strinjaš posredujem to naprej? :arrow:
Uporabniški avatar
tojezanas

Prispevki: 165

PrispevekNapisal/a Tomaz » 11 Feb 2012, 20:38

Bah! Nimam več volje da bi to izvedel... to vse je bilo eno veliko razočaranje! :roll:
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

Prispevki: 433

PrispevekNapisal/a aleedee » 14 Mar 2012, 15:13

Zdravo,

z zanimanjem sem prebral tole temo in pregledal precej posnetkov na youtubu. Upam, da se projekt ni dokončno ustavil, ampak se je samo zataknil. Sicer nisem štromar, po izobrazbi sem ekonomist (sicer pa še podiplomski študent), po duši pa so mi matice, žice in bormašine bistveno bližje. S tehničnega področja bi vam težko pomagal, ste pa sami že pravilno ugotovili, da je prototip izredno pomemben, ker enačbe konec koncev le ne povedo čisto vsega. Kar me malo čudi je, da je na youtube cel kup delujočih prototipov, komercialnega izdelka pa še nikjer. En primer sem zasledil, pa še tam so se bolj ali manj ukvarjali z izboljšavami.

Po prebranem in pregledanem se sprašujem, ali je uporaba takšnega generatorja smiselna v objektih kot so stanovanjske hiše? Ali ni mogoče tak generator bolj primeren za mobilne aplikacije (avtomobili, vlaki, plovila), kjer bi mogoče s kakšnim manjšim generatorjem lahko občutno podaljšal doseg vozila in olajšal delo in podaljšal življenjsko dobo akumulatorjem? Bi se bilo mogoče smiselno povezat z nekom višje v vrednostni verigi - predelovalec avtomobilov na električni pogon mogoče? Npr. AD Pečjak, ki ima elektromotorje in baterije predvidevam da naštudirane v piko. Če ne s svojim znanjem ti bo on lahko mogoče pomagal s kakim kontaktom.

Marsikdo bi mojo idejo (povezovanje z izdelovalcem avtomobilov) lahko označil za prehitevanje, ampak dejstvo danes je, da kdor čaka ne dočaka. V okviru faksa sem se v zadnjem času precej ukvarjal z visokotehnološkimi podjetji in poslovnimi modeli in v skoraj vseh primerih je bila ugotovitev, da se stvari danes odvijajo bistveno hitreje. Ni več časa za pretirano ukvarjanje s podrobnostmi, izboljšavami in piljenjem, najceneje se izkaže dati na trg dejansko polproizvod in ga v naslednji seriji izboljšati.

Če vprašaš mene, bi moral projekt zastaviti bolj ambiciozno in svoj prototip poskušat razvit v okviru nekega tržno zanimivega proizvoda. Pa magari avtomobilček na daljinca.
aleedee

PrispevekNapisal/a sergej132 » 29 Jan 2013, 09:28

Lp.
Kot prvo, ce hoces z magneti vrteti kak el. Motor, bi rabil ogromne magnete.
Poleg tega to kar bi ven dobil bi lahko napajal samo diode, saj ven dobiš mili ampere.
Kot drugo. To kar vidiš na youtubu je tam, Ker ne dela tok Kot bi moralo, drugace bi to ze dol Dali z neta.
Drugace sem pa cisto za, da se nekaj naredi glede tega.
Aja, ce nehas placevat el ti Jo izklopijo. Torej se lahko napajas s svojim generatorjem :)
delam pa jaz nekaj podobnega, kjer se magnet vrtijo z extremno hitrostjo.
Ali pa, da majhne magnete narediš 1000x močnejše.
Je pa Sam izdelek poceni.
Zame je MB dalec tako, da oprosti, let to ne morem kako pomagati.
Lp in Srecno
sergej132

PrispevekNapisal/a sandor88 » 31 Jan 2013, 09:59

hojla, na youtube sem videl posnetek gospoda ki je:
http://www.youtube.com/watch?v=xmLT6Oj15Ck
da poenostavim :D
ali pa delo Ismaila...
http://www.youtube.com/watch?v=7jR4DvNO0jg

vendar mislim da vam je to že poznano, pišem vam pa ker sem po izobrazbi Elektrotehnik in imam veliko željo da bi svet končno dobil to kar nam je hotel ponudit že g. Tesla... žal so mu "kapitalistični prašiči" to preprečili.

EMRAX motor vam je tudi verjetno že poznan...
http://www.enstroj.si/Electric-products ... otors.html

LP :Dominik :D
sandor88

Prispevki: 26

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 03 Feb 2013, 03:18

Opaa teh videov pa še nisem vidu.
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
wlan slovenija - Odprto mesh brezžično omrežje slovenije.
Uporabniški avatar
_Mitto_
Koordinator goriške regije

Prispevki: 246

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 01 Jul 2013, 19:27

Če bi rad kdo znal to poračunat, izvoli in uči se: http://video.fe.uni-lj.si/elektromagnet ... tika_vaje/
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
wlan slovenija - Odprto mesh brezžično omrežje slovenije.
Uporabniški avatar
_Mitto_
Koordinator goriške regije

Prispevki: 246

Prejšnja

Vrni se na Tehnologija

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost