Bi radi zastonj elektriko? pomagajte mojim raziskavam!

Bi radi zastonj elektriko? pomagajte mojim raziskavam!

PrispevekNapisal/a Tomaz » 12 Apr 2011, 15:34

Na drušvo sem pred časom dal vlogo za projekt vendar pa mi iz birokratskih razlogov (saj jim ne zamerim) ne morejo dat uradnega odgovora, zato bom stvari vzel v svoje roke.

Vsak kateremu vsaj na vrh glave pride, da bi doma imel zastonj elektriko naj si vsaj prebere kaj tu piše.

Nekaj časa se že ubadam z "free power" projektom, ki pa ima z znanstvenega vložka kar dober uspeh, praktična aplikacija pa je zaenkrat bla polomija ker nimam potrebnih virov da bi se primerno s težavami spopadel zato bom zgrabil bika za roge, ugriznil v pečenko ipd. :lol:

Nekateri ste že mojo stvar brali, nekateri pa še niste; v osnovi gre za motor, ki sem ga imenoval MGE (Magnetic Generator Engine). Čeprav ni dolgo živel (10 sekund :lol: ) sem pa vendarle dokazal da naprava deluje, pred nedolgo časa sem pa tudi izbrskal da bi vse skupaj delovalo tudi pod obremenitvijo, poglejte videoponsetek v spodnji povezavi:
http://www.webtv.si/video/index/id/38925

Kot sami vidite naprava deluje. Problem je pa replikacija, saj nimam ne primernega orodja in ne prostora, kjer bi to lahko opravljal, zato sestavljam ekipo, s katero bi moj experiment spravili naprej.
Slika
To je moje uradno povabilo k sodelovanju pri projektu MGE domača elektrarna - magnetometrični motor, s katerim bi lahko pridobivali dovolj električne energije, da posamezniki nikoli več nebi videli položnice za elektriko. Sodelujejo lahko vsi, ki so iz okolice maribora ali pa ruš, razen če je kdo tak nor da bi se dlje vozil. Čeprav se lahko za pomoč javi kdorkoli, rabim predvsem osebe, ki znajo delati z naslednjimi področji:
~ Oblikovanje neferomagnetnih materialov,
~ Elektronika ali elektrotehnika,
~ Fabrikacija,
~ Osebo, ki ima dobro založeno delavnico. :D
~ Poznavalca "vzdržljivosti" magnetov pod obremenitvijo (ta bi precej skrajšal stroške in teste vzdržljivosti naprav)

Lahko pa tudi pomagate tisti, ki ste izven mariborskega območja s tem, da bi priskrbeli razne preproste komponente, ki bi jih bodoča ekipa potrebovala. Finančni stroški bi bili minimalni, na začektu pa sploh nebi bili prisotni. Kakršenkoli strošek bi si razdelili enakomerno med vse sodelujoče.

Torej, kaj točno bomo delali?

Gre za R&D (research and development) naprave, ki sem jo razvil, in bo potekalo v več korakih.

1)Razvoj in izdelava "scale down" enote, ki bi bila normalno zmožna napajati 10W varčno žarnico in bi iz tega naredili npr. manjšo napravico, ki bi si jo po izdelavi nekdo obesil na steno in imel "zastonj" luč. Naprava bi bila precej preprosta in bi delovala po tem kopitu:
Slika
To je moja "BETA" različica naprave, alfa mi je zastarela še preden sem imel praktičen izdelek.

2)Razvoj in izdelava prave MGE elektrarne, ki bi imela dovolj moči da bi napajala celo hišo. Trenutno se "melje" konstrukcija "MGE gamma" naprave, za katero sem prepričan, da se bo navor povišal še za dodatnih 100%.

3)Test longevitete MGE elektrarne - kjer bomo napravo gnali neprenehoma 3 mesece, med tem časom spuščali elektriko v omrežje in nato izmerili, kakšen je bil vpliv na moč magnetnega polja in stanje ostalih komponent.

Vse skupaj je weekend project, ni zdaj to tako intenzivno da se bomo krvavo potili poleg, tako da vas ni treba skrbet kako boste čas našli za to. Vsi zainteresirani pošljite zasebno sporočilo. Vsake spremembe v projektu se bodo objavile tukaj.
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

Prispevki: 433

Re: Bi radi zastonj elektriko? pomagajte mojim raziskavam!

PrispevekNapisal/a DarkAlien » 12 Apr 2011, 17:10

vse lepo in prav sam nevem če ti zakon dovoli met svoj štrom....ker namreč vsak štromar al pa nekdo z mal elektro znanaja si zna nardit fotovoltaične, vetrne al pa celo hidro štrom, nekateri majo celo na svoji posesti potoke z dovol kapacitete pa si nesemjo nardit svoje mini hidroelektrarne >>>>zarad zakona....drugače popolnoma podpiram ta tvoj projekt še posebej free energy in podobne (perpetum mobile je kao nemogoč ampak jaz sem drugačnega mneneja ;) )....je pa o tem tvojem projektu že dost na YouTube podobnih.... kr tko naprej ...jaz se bom s časom najbrž tud začel ukvarjat s takimim zadevami če mi bojo le finance in čas dovoljevale ;)
DarkAlien

Prispevki: 3

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 12 Apr 2011, 18:12

@DarkAlien Nisem študiral zakona, si ga ti? Ampak kolikor mi je znano bi tako napravo lahko, kupil (če bi bila na tržišču) in jo normalno uporablajl.
Glede oddajanje energije v omrežje, je pa treba nekaj papirjev izpolnit. Pri photovoltaičnih sistemih je zadeva taka, da se izplača prodajat elektiko distributerjem za višjo ceno (za kar ti država garanantira odkup) in normalno kot vsi kupovat elektriko, kot pa proizvajat samo zase.
Za gradnjo fotovoltaične elektrarne ne potrebuješ koncesije (kot za vodno elektrarno) niti gradbenega dovoljenja (gre le za konstrukcijo)

Treba se je pozanimat pri distributerljih, če bi take naprave pravtako lahko oddajale energijo v omrežje po višji ceni.

Moral se bom pozanimat kaj bolj (če se ne bo drug :D).
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
wlan slovenija - Odprto mesh brezžično omrežje slovenije.
Uporabniški avatar
_Mitto_
Koordinator goriške regije

Prispevki: 246

PrispevekNapisal/a Tomaz » 12 Apr 2011, 18:15

Veš kaj, bom kar po emailu postavil konkretno vprašanje enemu elektro podjetju, da boste nehali s temi zakonskimi skrbmi, al pa kar poklical pa ti bom takoj povedal "uraden odgovor".

Drugače pa menim da državo nič ne briga kako pridobivaš elektriko razen če kršiš neke določene standarde glede kakega onesanževanja ipd... nič v zvezi z mojo napravo, pa poleg vsega še slovenski zakonopisci dovoljujejo dizelske generatorje.

Torej bom vprašal pa dobiš odgovor.

EDIT: Ne se bat glede velikosti naprave, po mojem nebi bila večja od krste. :lol:
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

PrispevekNapisal/a DarkAlien » 13 Apr 2011, 01:07

ja kaj se fotovoltaike tiče če jo kupiš se lahko priklučiš na omrežje pa še za to rabiš dovoljenje in tud omejitve so kolko na leto se tega sploh priklopi v omrežje....če pa ti narediš neko naprava je pa vprašanje če ti bojo dovolili priklop v omrežje ali pa brez priklopa v omrežje in samo za svojo uporabo..........pa ne meni težit o zakonih, ker si jih nisem jaz zmislo in sem sam proti tem zakonom :x ...... good luck pri zakonih v praksi seveda ne pa teoretično na nekih papirih :lol: (trenutno na svetu vlada kapitalizem, oziroma demokracija je samo navidezna, ki jo vodi kapitalizem ) namesto da bi družbo vodila znanost......plus tega to kar hočeš je na youtube tega že ogromno kar nekaj časa zakaj še potem ni tega v praksi pa ljudje majo sredstava in znanje, ki jih ti potrebuješ ???

btw: me zelo zanima ta tvoj projekt in kdaj bo to v Sloveniji v praksi......objavlaj-te napredek, bom z veseljem sledil ;)
DarkAlien

PrispevekNapisal/a fortehlulz » 13 Apr 2011, 08:18

Whenever people agree with me I feel I must be wrong...
"nowhere" = "now" + "here"
fortehlulz

Prispevki: 338

PrispevekNapisal/a Tomaz » 13 Apr 2011, 10:11

Slika
Mitja Jež (facebook) je napisal/a:Tole slikco magnetov, ki jo je Tomaž narisal, je za "zdravo pamet" dovolj. Za resen razvoj je seveda treba to numerično poračunat. Se obvežem, da bom to naredil. (mal moram ponovit iz knjig :D )

Prosim Mitju vljudno omeni, da je risba prilagojena vsem ne samo tistim, ki so strokovnjaki na tem področju, materiali pa so izbrani z specifičnim razlogom, da bo projekt cenovno dostopen. Ena stvar je da je kritičen, žaljiv pa vseeno ne rabi bit. :cry:

Vprašaj ga tudi kako se izračuna magnet<=>magnet(razdalja/moč) da se "coercivity" ne preseže. Ciljana žilvljenjska doba je 10 let (za čisti neodimij, Fe2O3 je samo za prototip).
Tomaz

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 13 Apr 2011, 19:01

No, zdej sem dodal svojo spletno stran tle na forumu, da me boste lažje povezali.

Tomaz je napisal/a:Ena stvar je da je kritičen, žaljiv pa vseeno ne rabi bit.
Pardon, če sem te prizadel. Laično sem povedal.
Če hočeš razumet delovanje tega generatorja, ki ga gradiš, moraš risat magnetilnice, kar ti glede na površino da ven gostoto mag. polja. Iz gostote mag. polja B pa lahko izračunamo sile, ki delujejo na posamesen magnet.
Iz slike skicirane gostote magnetnega polja boš lahko tudi sam videl kako je še boljše obrnit magnete oz. KAKŠNE OBLIKE bi bili učinkovitejši magneti.
Videt bo tudi kje bi blo dobro dodat mehkomagnetn material oz. da ne bi iblike mahnetov spreminjal, kako s Fe zapolnit, da bo zadeva učinkovitejša.
Da bom numrično poračunal z Octave (GPL "kopija" matlaba), sem že v tisti prvi temi rekel. Sam ne zdej men čakat, vi vseen delajte poizkuse še naprej. Moram zadeve malo ponovit, da bom lahko potem učinkovito poračunal.
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
Uporabniški avatar
_Mitto_

PrispevekNapisal/a Tomaz » 13 Apr 2011, 20:31

Teta iz elektra maribor mi še zdaj ni odgovorila na vprašanje, kako je z zakonsko stranjo lastne elektrike. :lol: Bom moral poklicat.

Drugače pa to kaj si ti predlagal so samo kalkulacije za učinkovitost naprave. Prva in edina stvar, ki bi jo zaenkrat potreboval je "coercivity" (slovenskega prevoda ne najdem), in sicer kako blizu skupaj so lahko magneti, da bo življenjska doba vsaj 10 let.

Z ostalimi stvarmi pa še malo počakaj ker za "močno" zadevo nov načrt rišem. 8-)
Tomaz

PrispevekNapisal/a binaural1 » 13 Apr 2011, 21:58

Se strinjam z DarkAlien.
Drugače pa zakaj bi spuščal štrom v omrežju, če pa lahko uporabljaš za svoje namene za v hišo in s tem prišparaš nekaj denarja.

BTW: tud sam spemljam vaš projekt free energy in sem vesel da to izvajate.

Pa še nekaj, kar je napisal DarkAlien da vlada kapitalizem in monetarni sistem, povem eno zgodbo o free energy. Je bil en kitajc, ki je naredil generator z močjo 5 KW s pomočjo trajnih magnetov. Potem je hotel na Expo leta 2010 pokazat, vendar je Kitajska vlada tega ni dovolila. Dovolila je samo če je v velikosti ure in da je možno delovati sam do take velikosti ure. To je čisti nateg ljudstvu. On je naredil, da to deluje sam to ni v interesu kapitala.

Ne se ustavit, vi kar ustvarjajte naprej. Tukaj je en dober link o free energy: http://www.free-energy-devices.com/
binaural1

Prispevki: 13

PrispevekNapisal/a RUS » 14 Apr 2011, 08:11

Tukaj je še eden lep dokaz da zadeva deluje, testirana z voltmetrom.

http://www.youtube.com/watch?v=wBkvzbw5cDM&feature=fvwrel
RUS

Prispevki: 9

PrispevekNapisal/a Tomaz » 14 Apr 2011, 15:57

Slika

Ok, tota pa bo sekala. Tukaj imate predogled "high power" mrcino, katerih 2 glavni komponenti sta 2 supermagneta (na sredini) skupne moči 3800N, kar pa matematika pravi da je dovolj za 2 dizel avto alternatorja 12V-70A, se pravi 1680W/h, kar pa je cca. povprečna poraba gospodinjstva. Malo je še treba počakat da dokončam risbo, je pa kot sem rekel navor povečan za 100% od stare različice. Mitja, lahko greš risat magnetna polja. :D

P.S.: Razočarali ste me, samo 2 sta se javila za projekt, pa še od tega bi eden samo pasivno sodeloval - vam je res čisto vseeno ko morate to vsak mesec v nabiralniku gledat?

Slika
Tomaz

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 14 Apr 2011, 18:36

binaural1 je napisal/a:Drugače pa zakaj bi spuščal štrom v omrežju, če pa lahko uporabljaš za svoje namene za v hišo in s tem prišparaš nekaj denarja.

Zato, ker je prodajca cena električne energije višja od kupne cene. EDINA zadeva zaradi katere razmišljam, da raje ne bi prodajal, je ta, da gre manj davka državi. Ker gre davk pri prodaji IN odkupu. Če bi vsak proizvedu energije kolikor jo porabi, in bi posledično kupu le za 0.10€ elektrike, bi dal samo 0.02€ državi :ugeek: cool! posledično lahko izračunaš kol manj denarja (iz tega naslova) namenjaš vojski :mrgreen:

Aha tole je še lepša domena, sicer iste vsebine povezave, ki jo je dal nekdo na FBju.

@Tomaž: O tvoji novi sliki .. a tu imaš 2 koluta, kot ga ima prva verzije? in na sredini tiste 2 magneta

pa še to: http://sl.pons.eu/dict/search/results/? ... -gb&l=ensl
Čeprav te nekak razumem kaj hočeš rečt. To "teorijo" pa moram preverit na faxu. Kako je s histerezo mahnetov, kako se razmagnetijo, če se. Sicer bolj stvar kristalov, ne vem. Ne vem kaj se pri magnetih dogaja na nivoju molekul. Nas so učili le o magnetnih materialih (poznamo 3 tipe materialov, en tip je izrazito magnetno efektiven 10⁶ ), kjer se t.i. "vajsove domene" obračajo pod mag. poljem in tako povečajo mag. prevodnost.
Uporabniški avatar
_Mitto_

PrispevekNapisal/a Tomaz » 14 Apr 2011, 20:57

_Mitto_ je napisal/a:@Tomaž: O tvoji novi sliki .. a tu imaš 2 koluta, kot ga ima prva verzije? in na sredini tiste 2 magneta

Da, bodi pa pozoren na polarizacijo magnetov. Če boš rabil kakšne dodatne podatke pošlji zs in bom probal zrihtat, vendar pa podatki niso "konstantni" saj je zaenkrat R&D to. ;)

Nekaj me pa še muči. Zunanje jedro zemlje se vrti z veliko hitrostjo. Fizika 101 pravi da hitro gibajoča se vroča kovina ustvarja elektromagnetno polje. Sumim, da če malo premečem matematiko potem bi verjetno magnetno polje ob konstantnem pospešku prej ali slej doseglo samovzdržljivost... ehm... bi pa.... eh... nič blebetam, nima veze z temo... hehe :oops:
Tomaz

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 15 Apr 2011, 09:01

Mogoče boljš da kakšne enačbe tle napišem. A bom najprej se z Mitjo (adminom) zmenu, da bi se InlineMath (latex) inštaliralo na forum. Dela ql. (vsaj na forumu www.elektrina.net)

Ena pomembnih dopolnilnih enačb Maxwellovim enačban je Lorentzova sila.
Ta zdužuje Coulombovo in Magnetno silo.
Potrebovali bomo še enačbe magnetnega polja. Na povezavi je tudi lepa slikca magnetnih silnic. Zavedat se moraš, da imaš opravka z vektorskim poljem.

(nadaljujem kasneje, moram it.)
Uporabniški avatar
_Mitto_

PrispevekNapisal/a Tomaz » 15 Apr 2011, 12:46

Saj še sreča da je vektorsko polje drugače to nebi delovalo, hehe. :D
Tomaz

PrispevekNapisal/a DarkAlien » 16 Apr 2011, 03:35

DarkAlien

PrispevekNapisal/a Tomaz » 16 Apr 2011, 12:53

To si pa mimo vsekal, on ma model za overunity, jaz mam free power.

Plus tega zakaj te posnetke objavljate? Kako bo naprava narejena ni neznan faktor, neznan faktor je razdalja med magneti da bo življenjska doba naprave najmanj 10 let.
Tomaz

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 17 Apr 2011, 16:40

Tomaz je napisal/a:neznan faktor je razdalja med magneti da bo življenjska doba naprave najmanj 10 let.

Tole pusti za naslednji korak. Zaenkrat jih dej kar lepo z 1mm režo. (oz. kolikor lahko, no). Pa odjemno glavo treba vključit, skratka iz naprave črpat energijo.
Potem pa bomo šli zadevo optimizirat.
Uporabniški avatar
_Mitto_

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 17 Apr 2011, 17:05

Uuu našel nekaj tvojemu podobnega, mogoče že bolj optimalno zgrajen.
http://www.youtube.com/watch?v=LoE0id3e9ss
Ena nezanemarljivih zadev pri tem videu je tudi ta razklenitev, treba je tudi o tem razmišljat. Pri servisih, bo treba generator ustavit - in to ne z (zanj) bolečem načinu.
Uporabniški avatar
_Mitto_

PrispevekNapisal/a Tomaz » 17 Apr 2011, 19:20

Zaustavitev bi bila tako da se srednja magneta odmakneta od sredine, izven dosega koluta.

Vse lepo in prav, a samo zaenkrat se je samo eden javil za pomoč. :cry:
Tomaz

PrispevekNapisal/a fortehlulz » 17 Apr 2011, 19:36

tomaž, če imaš kakšno idejo, kje bi lahko organizirali kakšno predavanje ali kaj podobnega; da bi med njimi našli še koga, ki bi lahko pomagal, se dogovori z nikom (niko.godec@zeitgeist.si). on ti bo pomagal z izkušnjami glede tega, kje iskati, istočasno pa bo skomuniciral z govorniško ekipo - kaj in kdaj odpredavati.

mho, lp!
Whenever people agree with me I feel I must be wrong...
"nowhere" = "now" + "here"
fortehlulz

Prispevki: 338

PrispevekNapisal/a Tomaz » 17 Apr 2011, 20:22

Kar tako na oder ne moreš stopit, moraš pokazat delujoči model, za kar bi prototip zadostoval... če bi vsaj tega imel.

Naslednji problem je industrijska tatvina. Kako veš da se sogovorniku ali pa potencialnemu sponzorju nebo kar naenkrat znašel patent na njegovo ime?

Rajši iščem med mojimi somešljeniki, saj so enakega mnenja kot jaz: Kaj? dobiček bi ti služil s tem? Bom te jaz vilami v rit ne pa novega mercedeza! :lol:
Tomaz

PrispevekNapisal/a binaural1 » 18 Apr 2011, 15:06

_Mitto_ je napisal/a:Uuu našel nekaj tvojemu podobnega, mogoče že bolj optimalno zgrajen.
http://www.youtube.com/watch?v=LoE0id3e9ss
Ena nezanemarljivih zadev pri tem videu je tudi ta razklenitev, treba je tudi o tem razmišljat. Pri servisih, bo treba generator ustavit - in to ne z (zanj) bolečem načinu.

To je dobro ja.

Imam načrt za to in sem dobil na tem linku http://pesn.com/2010/07/31/9501681_Revealing_What_I_Know_About_Building_the_Perendev_Magnet_Motor/Photos/aluminum.htm ali pa tukaj http://pesn.com/2010/07/31/9501681_Revealing_What_I_Know_About_Building_the_Perendev_Magnet_Motor/Photos/assembly.htm. To se imenuje Perendov magnet motor in je močna zadeva.
binaural1

Prispevki: 13

PrispevekNapisal/a Tomaz » 18 Apr 2011, 15:21

Prosim držite se teme! Še enkrat povem da je design že znan in objavljen zgoraj, zdaj sestavljam ekipo za implementacijo, torej:
Slika

Zaenkrat se je javil samo eden. :cry:
Tomaz

Naslednja

Vrni se na Tehnologija

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost