Tomažev kotiček - Kurimo si z vodo!

Tomažev kotiček - Kurimo si z vodo!

PrispevekNapisal/a Tomaz » 22 Mar 2011, 15:03

Vam na ljubo odpiram temo Tomažev kotiček: kurimo si z vodo.

Torej meni znani so trije postopki kako si lahko zakuriš z vodo:

1) Eksotermna "akvatična" reakcija

Vzamete aluminij v prahu in jod v prahu.
Oba naj bosta kemično čista.
Premešamo.
Dolijemo vodo.
Slika
mmmm, blanširanje ala jod! :ugeek:

2) Alkalne kovine - moj osebno najljubši način!

Vzamemo 0,1g rubidija ali druge alkalne kovine.
pripravimo si posodico z vodo in 2m palico.
z palico zagrabimo rubidij in ga spustimo v vodo iz višine 5cm.
Slika
UOHOHOHOOOO :shock: happy new year! (meni so celo dovolili da sem 0,2g rubidijevega prahu polil z vodo, ko sem bil na obisku kemičnega laboratorija).

3)HHO Elektroliza

Vzamemo en manjši kozarec za vlaganje (250ml).
Kupimo 9v baterijo in nekaj bakrene žice brez izloracije.
Kozarec napolnimo z vodo in močno posolimo.
Mešamo dokler se sol popolnoma ne raztopi.
Obe žici povežemo z obema poloma ter ju pomočimo v vodo. Poskrbimo da se ne stikata!
Slika
Voila! Gassy, hehehe! :twisted: (seveda boste vi nekako mogli pobrati ta plin da ga boste lahko uporabili, to pa prepuščam vaši domišljiji.

Komentarji in pripombe so zaželjene, off topic se bo kaznoval s tem da se bo tistemu podkurlo. Pa ne bit šokirani prosim, sami veste da je na tone zadev, ki vam jih je svet zamolčal.

Hja, saj logično, kdo bi si pa mislil, da voda gori? :lol:
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

Prispevki: 433

Re: Tomažev kotiček - Kurimo si z vodo!

PrispevekNapisal/a Niko » 22 Mar 2011, 17:52

... se mi je kar zdelo, da se hecaš. Kot prvo, gre za osamljene poskuse - zakuril si (nekoč) in ne kuriš (ponavljajoče se dogajanje). Kot drugo, pa je pri vseh navedenih primerih voda le ena od potrebnih sestavin.

Ne oporekam zabavni vrednosti opisanih primerov, uporabnost je pa na žalost skoraj povsem zanemarljiva.

Škoda je tudi, da se vidiš kot ločen del celote:

Tomaz je napisal/a:Vam na ljubo odpiram temo...

...seveda boste vi nekako mogli pobrati ta plin da ga boste lahko uporabili, to pa prepuščam vaši domišlji.

...namesto da bi uporabil dikcijo "če nam uspe ujeti plin, ga lahko koristno uporabimo...". Če bi se pohvalil z recimo kaj takim http://video.stumbleupon.com/#p=xzoc67d3la in dejal, da imaš takšno napravo doma in jo lahko z razumnim vložkom dupliciraš, potem bi bil resnično impresioniran (pa verjetno še kdo).

Glede na stanje tako kot je, pa si zgolj še en povprečen forumaš. Zgolj zabavnih linkov lahko nameče namreč kdorkoli.

HHO celico sem lani izdelal tudi sam, a ker brez dodajanja soli ali podobnega elektroliza ne steče (vsaj pri enostavnih izvedbah ne), bakrene elektrode močno oksidirajo (tvori se modra galica) in zadeva izgublja na učinkovitosti. Rešitev, ki jo predlagajo nadebudni raziskovalci je uporaba nerjaveče žice za elektrode. Le-te pa se menda ne da kupiti v manjših količinah.

Če ima kdo drugačne informacije, le na dan z njimi!
Nazadnje spremenil/a Niko dne 23 Mar 2011, 20:05, skupaj popravljeno enkrat.
"How many escape capsules are there?"
"None."
"Did you count them?"
"Twice!"
Uporabniški avatar
Niko
Koordinator skupine za raziskave in razvoj

Prispevki: 34

PrispevekNapisal/a Tomaz » 22 Mar 2011, 18:50

On se hvali po videu da ima "unikaten" postopek za pridobivanje plina, ki ga je patentiral, rekel pa je da je 100x težje kot pa v resnici je, ježešnate no!

Kaj sem v bistvu jaz naredil:

Navrtal sem pokrov od kozarca za vlaganje s tremi luknjami - eno večjo 2 manjši. V manjši luknjici sem potisnil gumo, da nimajo žice kaega kontakta preko pokrova. V večjo luknjico sem napeljal cevko in zatesnil vse luknje z termo (črnim) silikonom.

Potem sem vzel 0,5 flašo od fruca in tam zvrstal še 2 luknji v pokrov za 2 cevki. Eno cevko sem izpeljal iz kozarca za vlaganje v flašo za fruc, drugo cevko pa iz flaše za fruc. Kupil sem en ventil za pnevmatike in mu glavo 3/4 odšraufal in ga pritrdil na cevko (diza). Vse skupaj sem na koncu še zatesnil z silikonom.

V kozarcu je bla slana voda, v flaši z frucom pa destilirana voda za filter. Cevka iz kozarca je morala biti speljana čisto do dna, za izhod plina iz cevk pa so ostale cevi vile na vrhu kozarca in flaše. Žice so bile navite v špiralo po kozarcu.

Vse skupaj sem priklopil na več ali manj prazen skuter akumulator da ni vse skupaj vtrgalo zaradi prevelike generacije plina in VOILA! Instant HHO torch - the junkman way! Oksidacija ja pač by-produkt elektrolize, lahko si kupite tud zlate žice (mislim da te nebodo oksidirale), menim pa vsake tolko časa malo obrisat žico in kasneje malo menjat ni nič hudega - vzdrževanje pač... :D

Aja pa cevke so ble zračne cevke iz akvarij shopa.

Morda sem sem bil nenatančen če sem rekel da "si kurim", lahko pa bi si kuril po želji z zgoraj omenjenim postopkom. To sem pač v srednji šoli mel, tega je 6 let nazaj, ko sem delal referat za kemijo o elektrolizi z praktičnim poskusom, nekaj časa je blo zabavno kamenje kurit dokler se ni ali stopilo ali pa svetilo, takrat pa nisem imel pametne uporabe za to stvar. Moram pa se vam zahvaliti da ste me spomnili, saj si lahko danes "prener" naredim. Detonacija rubidija pa ni daleč nazaj - kakšne 3 mesece, to je po mojih pojmih praktično včeraj, saj je bil to "memorabilen" dogodek. :lol:
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

PrispevekNapisal/a Niko » 23 Mar 2011, 20:36

O.k. - ni me treba nagovarjat' v množini.

Všeč mi je, ker se na (trudim se, da so objektivne) kritike ne odzivaš čustveno.

Iz mojih dosedanjih post-ov, pa lahko sklepaš, da nisem baš religiozen. Zato Te verjetno ne bo presenetilo, da Ti ne bom verjel kar na besedo.
"prener" (Brenner) kot praviš rabi za delovanje kar znaten pretok plina in ne verjamem, da si (ali bi) ga sestavil iz posodice s par deci vode in ščepcem soli.
termosilikon je (vsaj v naših krajih) rdeč in je tudi sicer nepotreben za tesnjenje stikov, ki se ne segrevajo. Če želimo doseči, da je celotna zadeva zaradi možnosti vzdrževanja razstavljiva, je tudi nesmiselno, da posamezne komponente trajno zlepimo. Bolj smiselno je uporabiti fitting-e in podobno.

Če bi se motil - in bi mi to dokazal - bi to imelo vsaj dvoje posledic:

1. Ti bi imel prav in jaz ne (kar me ne bi motilo niti malo, saj bi se spet nečesa novega naučil)
2. Proizvodnja znatnih količin vodika, bi bila otročje lahka in bi poleg tega za proizvodnjo porabila manj energije, kot jo lahko vodik sprosti ob oksidaciji... Konec energetske krize!
"How many escape capsules are there?"
"None."
"Did you count them?"
"Twice!"
Uporabniški avatar
Niko
Koordinator skupine za raziskave in razvoj

Prispevki: 34

PrispevekNapisal/a Tomaz » 23 Mar 2011, 21:11

Koliko jaz vidim imam 2 možnosti:
1) da zagovarjam svoje trditve z dodatnimi argumenti
2) da tebe obtožim da si naredil neko malenkost in naredim iz tega katastrofo da odmaknem pozornost od sebe. :lol:

Tukaj sem nekoliko manj zagret kot pa na youtubu, kjer se prepiram z američanom ali SEG krši zakone termodinamike ali ne. Seveda sem jaz tisti, ki bi zakone termodinamike spustil dol po WC školjki - so tako neprikladne. :lol:

Mimogrede, zakaj me tak grdo napadaš? sem ti jaz kaj naredil? :cry: Iz maščevanja ti bom zdaj rekel da te nisem nagovarjal v vikanju ampak sem dajal navodila splošni publiki.

Prener(kobansko): plinski talilec kovine(slovensko - nekaj takega... ehm :oops: ). Mimogrede nikjer ne piše da bi moral kilo jekla v nekaj sekundah stalit. Lahko pa variš kovinske paličice na stičišče... kak se že pač temu reče...

Nisem zdaj rekel da bi naj to stvar revolucije bla, je pa kategorije "hitro izvedljivih projektov". Informacije sem vam dal, z njimi pa uporabite kako se vam zdi najboljše. Da se premontirati v avto (HHO hibrid), da se nadomestit plinski štedilnik s tem (12v akumulator in HHO celica, akumulator na sončno polnjenje - kaki vikend...), lahko pa uporabite za varjenje (HHO "prener") :lol:

Podjetje HHO HHU pa je naredlo 300W klimatsko napravo, ki bi naj imela moč enakovredno 3000W klimatski napravi, samo jim še jaz ne verjamem.

Kar pa verjamem je da je to dobro nadomestilo nekaterim dokaj svinjskim plinom.
Tomaz

Vrni se na Tehnologija

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Google [Bot] in 1 gost