Jacqes Fresco: "oče" naše morale in pogleda na PRIHODNOST

Jacqes Fresco: "oče" naše morale in pogleda na PRIHODNOST

PrispevekNapisal/a sandor88 » 04 Feb 2013, 20:37

SAMO DA VAS OPOMNIM:

Tega društva ne bi bilo če ne bi Jacques Fresco delal v svojem življenju kar dela:
-učenje vseh Zemljanov o njegovih videnjih problematike sedanje družbene ureditve;
-prenašanje OSEBNEGA ZNANJA na vse ZEMLJANE ki so željni učenja;
-načrtovanje "utopične" vizije prihodnosti človeštva;
-obsežne obrazložitve lastnega znanja z DEJSTVI ki se jih je naučil v njegovem življenju;

Ostalih mnenj nebom razlagal ker bi se verjetno začel ponavljat, prav tako ne poznam prav dobro večji del njegovih predavanj, vendar vse kar sem videl, slišal mi je jasno kot beli dan. Človek je ABSOLUTNI GENIJ, in mislim da le peščica ljudi med sedmimi milijardami živečih ljudi spada v njegov rang genialnosti.

Hvala za branje mojih mnenj :mrgreen: Dominik
sandor88

Prispevki: 26

Re: Jacqes Fresco: "oče" naše morale in pogleda na PRIHODNOS

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 25 Apr 2013, 18:54

Pozdravljeni.Jaz sem. Moram reči, da se strinjam z sandor88. Res je Jacques Fresco, je definitivno izjemen človek-genij. Še posebno za tiste čase.
Tako kot je govoril on že v sedemdesetih, da ga je srah živeti v svetu v katerem živi,
tako bi morali reči da še v večjem strahu živimo v svetu danes.
Ni treba dosti ugotavljati zakaj ? Poglejte po svetu. Skoraj polovica sveta je v vojnah,
svetovna finančna kriza je ohromela veliko držav, po svetu je lakota, begunci...
Da ne omenjam preostalega "razvitega" dela sveta, kjer vsaj kolikor toliko spodobno še živimo,
pa imamo vseeno veliko problemov npr: revščina se pojavlja tudi v razvitih državah, potem zdravstvo-čedalje več raka, nekateri si ne morejo privoščiti zdravsvene oskrbe, potem samomori, umori, nasilje, duševne bolezni...
Vse to je posledica Kapitalistično-marketinškega-svobodotržnega denarnega sistema!
To pa še ni vse. Denarno tržni sistem gre definitivno proti koncu. Po sedanji krizi, se bo po državah samo še enkrat BDP dvignil. Ker ima BDP eksponencialno rast, mora že po definiciji
slej ko prej preiti v navpičnico, Kar bi pomenilo neskončen BDP-to pa je nesmisel in pomeni nič
drugega kot njegov popolni svetovni zlom.
Tako da nas čaka ta scenarij v največ letu in pol.
Kako bi to izgledalo si po moje lahko predstavljate. Verjetno bo zelo hudo, ali če bomo imeli srečo malo manj hudo.
Kaj nam je storiti? Naboljše bi bilo sistem, ki ga imamo čimprej ukiniti in namesto njega uvesti
Projekt Venus, ki bi v bistvu zelo hitro nastopil, če bi bili ljudje seznanjeni z njim in v njega verjeli, ne pa ošabno zavrnili kot utopijo, kar bi v njihovih rokah tudi takoj postal.
O vzrokih tega sem pisal v forumu, ki zame nima pravega naslova-duh časa gibanje-ne nasedaj.
Ti ljudje se ne zavedajo resnosti svetovne situacije.
Sigurno je dobro imeti alternativo, ki je povrh vsega popolnoma izvedljiva-Projekt Venus.
Napisal sem pa že kje je problem, da to v tem trenutku ni možno-ja v vas ljudeh brez domišljije.
Ne rečem da sistema, kakršen je-duh časa.si ni treba še nadgraditi,
toda neka osnovna alternativa pa je-BOLJŠE KOT NIČ.
V prejšnjem forumu sem natančno opisal vse to, tako da ne bi ponavljal.
Lahko pa sklepamo tole: Kot vidimo je današnji svet katastrofa in samo še slabše bo.
Imamo alternativo, ki bi 100% delovala problem pa je v ljudeh.
Kaj bi delovalo, da bi venus projekt zaživel ?
Kot prvo bi jih morali spraviti čisto na drugo frekvenco razmišljanja.
Kako bi to storili ? Po moje bi rabili enega zelo karizmatičnega voditelja, ki bi lahko vplival
na te ljudi, da bi jim pojasnil zadeve in oni bi mu verjeli.
Mislite, da je kje tak človek ? Je jaz sem ga spoznal, toda še ni povsem pripravljen. Lahko da bo do konca leta že. Toda takrat bo lahko že prepozno-jaz upam da ne bo!
Glede tega človeka mi verjemte, da obstaja.
Če bo dovolj hitro prišel, bomo ta sistem uvedli najprej v Sloveniji, potem pa bodo sledile druge
države in potem cel svet.
Če pa ne bo tako bo današnji sistem šel do konca, pri tem pa povzročil še ogromno škode svetu.
harmagedon92

Prispevki: 35

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 30 Apr 2013, 13:19

Pozdravljeni. Jaz sem.
Kot vidim moje pisanje zaenkrat ni imelo haska.
V bistvu me to niti ne čudi, saj po moje sploh nihče ni prebral, pa čeprav je prav v tistem mojem pisanju povzet ves problem, ampak kot sem poudaril zgleda zelo enostavno,
v resnici pa zelo tožko dojet-mislim tisto bistvo,ki je bistvenega pomena.
Vem tudi zakaj je tako. Bom pojasnil: Kot sem rekel se je nekaj začelo dogajati leta 1999 še bolj točno julija 1999. Lahko bi rekli, da je bil to kot en veliki pok, ki je začel velike spremembe po vsem vesolju, tako tudi v našem osončju, na samem soncu, gibanju planetov , lune, in tudi same zemlje in s tem tudi nas ljudi.
Tisti malo bolj dojemljivi, najbrž veste da je življenje človeka neločljivo povezano z zemljo, zemlja je neločljivo povezana s soncem, sonce vpliva na vse planete in lune v našem osončju
in tako lahko pridemo do zaključka, da je vse naše osončje neločljivo povezano in tako pridemo
spet do začetka-nas ljudi. Če vse to povežemo vidimo da smo ljudje neločljivo povezani z vsem našim osončjem. Potem gremo lahko še naprej: Sigurno na naše osončje vpliva tudi na sosednja osončja otiroma zvezde(ki so sonca različnih velikosti); ki pa so veliko bolj oddaljena od nas kot pa smo navajeni v našem osončju. Vesolje je pač ogromno in s tem tudi razdalje za nas ljudi,
kar pa ne pomeni, da vsak planet, luna , sonce(zvezda), osončje, galaksija, črne luknje,in ne vem kaj vse še ne vpliva eno na drugo in s tem predstavlja celo vesolje neločljivo celoto.
Iz vsega tega skupaj lahko sklepamo, da smo logično tudi ljudje neločljivo povezani z vsem vesoljem.
To sem napisal malo mimo grede, da se boste zavedli kako dogodki, ki se dogajajo v vesolju
vplivajo na nas ljudi-normalno na nas najbolj vpliva vesolje, ki je nam njbližje to pa je naše osončje.
Ampak zdaj presenečenje: Če vesolje oz. naše osončje vpliva na nas, potem je logično, da tudi mi ljudje lahko vplivamo nanj! To se imenuje: kakor zgoraj tako spodaj-vsaka stvar ima svoje nasprotje. Vse se giblje gor in dol po sinusni krivulji: Imamo dan in noč (spanje in aktivnost), imamo polno luno in mlaj, imamo plimo in oseko, imamo smrt in življenje....
To presenečenje gre še naprej: Ljudje ne vplivamo na zemljo (in tako tudi na vse vesolje) samo samo z fizičnim posegom, ampak tudi s svojimi mislimi.
Bom to malo bolj pojasnil: Bolj ko je intenziven in nepopustljiv fizični poseg v okolje, Tako ima tudi um oz. misel (duša) vpliv na vesolje in s tem tudi na zemljo stem pa tudi na ljudi na zemlj in čim bolj ko je intenziven in nepopustljiv in več časa ko posveča tej svoji misli oz. ideji,
večji vpliv ima na vse skupaj.
A ste razumeli oz. dojeli vse skupaj. Za primer si poglejte samo kakšen vpliv je imel Hitler na množice-kot bi bili pod vplivom njegove hipnoze. Kot smo videli je bil najprej vpliv njegovih misli(in vemo,da od teh svojih misli oz. idej ni odnehal do samega konca), potem pa so seveda sledile fizične posledice teh misli oz. idej, ki pa so vsekakor očitne še danes skoraj vsakemu zemljanu.
Zdaj kaj je sprožilo te njegove ideje. Sigurno ima tu vpliv neločljive povezanosti človeka z vesoljem. To se imenuje usoda. Ko pridejo nebesni objekti v določen položaj, se bo pri določenem posamezniku izrazil ta aspekt. Temu, če verjamete ali ne ne moremo ubežati, vsaj dokler smo na tem svetu.
Večina ljudi tako mišljenje z velikim odporom in jezo zavrne, saj imajo potem občutek , da nimajo svobodne volje. Tukaj bi se lahko strinjal z njimi, toda to kar sem prej napisal pa tudi ima smisel in je logično. Moram priznati da sem se s tem problemomom ukvarjal vrsto let zelo intenzivno. Mislim, da to nam ni dano čisto povsem razumeti, vsaj ne v tem življenju(mogoče v posmrtnem). Še najboljši približek do katerega sem prišel je: Je usoda in je svobodna volja oz. naključje o tem ni nobenega dvoma. Kako potem to sodeluje? Jaz sem prišel do naslednjega zaključka: Usoda in svobodna volja se združita v dani trenutek!
Kako to natančno deluje se pač nima smisla več ukvarjati, saj nikoli ne bomo prišli do dna.
Važno je samo to, da vse kar sem napisal ima smisel in je logčno in to povsem!
Da se vrnem stvari, ki je zdaj za nas pomembna: Če je usoda, potem se jo, da tudi napovedati.
Kako bi jo napovedali? Mogoče tako, da opazujemo dogajanje na zemlji-po moje bolj težko, ker nima nekega stalnega gibanja(na sami zemlji), poleg tega tudi ljudje ves čas delamo posege na njej. Čeprav nekatere stvari(pravzaprav kar večina, lahko napovemo, če gledamo samo površino zemlje). Kaj bi to bilo? Če se naprimer peljem z avtomobilom, ne bom naslednji trenutek pepustil naključju, ampak bom uporabil svobodno voljo in se podal v smer, ki sem jo že prej načrtoval. In na tak način poteka skoraj vse naše življenje,vsaj tako bi si želeli. Ampak vsake toliko časa pa nas tudi preseneti "naključje", ki nam v večini primerov pokvari naš vnaprej napravljen načrt.
Kako bi potem še bolj predvideli našo prihodnjost brez neprijetnih presenečenj?
Edini način je da se ozremo v nebo in poskušamo kaj spoznati. Najbolj prepoznavna sta sonce in luna. Če vidimo, da sonce vzhaja je to zelo očiten znak, da bo treba počasi se zbuditi vstati in se podati v gibanje, ustvarjanje lahko bi se reklo življenje, vendar se pa vseeno lahko odločimo, da ne bomo vstali, ampak bomo poležavali ves dan in v tem trenutku smo prešli v neharmonijo, ki dolgoročno škodljivo vpliva na posameznikovo življenje.
Podobno je z luno. V času ko luna raste,naj bi bili aktivni in dosegli višek moči par dni pred polno luno. Ko je polna luna se takoj prevesi v njeno padanje do mlaja. V tem času naj bi bili nekoliko bolj pasivni. Tu je spet isto, če se človek ravna po njenih zakonih bo živel harmonično, če pa ne neharmonično, kar spet dolgoročno škodljivo vpliva na njegovo zdravje in počutje.
Tako gremo lahko naprej po osončju in gledamo potovanja planetov, lun in sonca glede na zemljo.
To pa si lahko razložimo izključno z astrologijo, ampak to tisto pravo in ne to skomercializirano, ki jo najdemo po vseh medijih. Osebno imam velik odpor in jezo do teh skomercializiranih "astrologov", ker mečejo slabo luč na pravo astrologijo,ki je velika modrost!
Saj ne rečem kakšen se najde toda ti so redki. Še posebej se izogibajte, tedenskim napovedim, ki kar za vsako zodiakalno znamenje napovejo prihodnji teden, pri tem pa ne upoštevajo, da naprimer vsi strelci ali vsi ovni nikakor ne morejo imeti vsi enakega tedna!
Najboljše je da si za začetek priskrbite dobro knjigo o astrologiji. Moja prva je bila po moje zelo poznana sanjska knjiga, ki v drugem delu opiše vsako znamenje posebej dovolj natančno in potem še po kitajskem horoskopu, ki je zelo podoben mogoče še bolj globok. Edina stvar, ki me je zelo zmotila pri kitajskem horoskopu je da naj bi bili vsi ljudje rojenem naprimerr v letu zmaja(to je po našem oven) Zmaji. Kakšen absurd! Mar naj bi bili v enem letu sami ovni v naslednjem sami biki in tako naprej-absurd. Razen tega pa sanjsko knjigo zelo priporočam!
Torej da se vrnem čisto na začetek, to je julij 1999. Ta datum je bil večkrat napovedan, če ste doumeli, da se da prihodnjost napovedati oz. prerokovati.
Kot sem rekel je bil to kot nekašen veliki pok in bo izpolnil vse kar je bilo napovedano!
No pa poglejmo kaj se je dogajalo po tem datumu: Prvo kar sem opazil je bilo sonce, ki je začelo sijati z precej večjo intenzivnostjo. Kaj mislite ima to kakšen vpliv na zemljo (saj ta nas najbolj zanima)? IMA in to zelo velikega! To si predstavljajte kot da imamo izvor toplote in njegov sprejemnik. Kaj se zgodi če toploto povečamo na objektu kot je zemlja s svojimi oceani?
Vse se začne hitreje dogajati. Sonce zažge zemljo in vodo. Najprej je zelo vroče, potem pa ta vročina izhlapi vodo v ozračje in zakrije sonce, potem temperatura pade, potem od drugega dela zemlje spet pridrvi vroč zrak, ki ga je sonce nenormalno žgalo in spet imamo neormalno vročino.
Potem to kmalu privede do ekstremnih vremenskih razmer kot so orkani kot jih še nismo videli, tornadi in še marsikateri vremenski pojavi. Vse to dogajanje, ko se ogromne količine vode in vetra pomikajo po nenavadnih vzorcih po zemeljskem površju pa pusti posledice tudi na sami zemeljski skorji. Namreč te ogromne količine vode v zraku imajo ogromno maso in s tem vznemirijo tudi zemeljsko skorjo, tako da se pojavljajo siloviti potresi kakršnih še ni videl svet tudi cunamiji in ne vem kaj vse še. Spomnim se enega dogodka, ki ga še nisem doživel. Neko vroče poletje (mislim okoli 2004), se je v enem dnevu ohladilo od 35 stopinj na okoli 10 in se peljem z avtom in naenkrat začne snežiti sicer ne veliko ampak vseeno. Kako bi to lahko razložili?
Sigurno ne s teorijo o globalnem segrevanju, ki naj bi ga povzročili mi! Če bi bila ta teorija pravilna bi se temperatura dvignila nekoliko in to bi bilo to.
No ta veliki pok pa ni povzročil samo vremenske in zemeljske katastrofe, ampak tudi spremembe pri ljudeh. Poleg tega da gre kapitalizem h koncu, se nam je tudi ljudjem nekako snelo, to pa zato ker smo siti vegetiranja , trpljenja, samomorov , lakote...Posledica tega je da so se pojavile krvave vojne še posebno na bližnjem vzhodu pa tudi drugod. Potem imamo pokole po šolah, teroristične napade, čedalje več samomorov, bolezni , lakote, umorov ,drog in nasploh so ljudje čisto obupani.
Potem še ena stvar, ki sem jo opazil nekje že od leta 2001. Ker smo ljudje odvisni čisto sami od sebe, smo postali egoisti. S tem sta se pojavila dva pojava, ki sem jih čisto očitno opazil:Najprej
odnosi kako smo se obnašali eden do drugega. Zaradi egoizma, ki je zrastel v nebo smo postali nesposobni poslušati sogovornika. V večini primerov smo samo govorili ne da bi pustili sogovornika do besede, če pa je že prišel do besede pa ga sploh nismo poslušali ampak smo si mislili svoje. Potem druga stvar: Nekateri so se odločili v tem kaosu, da bodo postali oz. se delali bolj močne kot so, da bi umirili stvari okoli sebe. Kaj so s tem storili? Nič drugega kot pokopali sebe s tem da so dobili raka! To ne govorim na pamet, saj sem se v bolezen rak zelo poglobil, ker se razlikuje od drugih bolezni, ker izvira iz nas samih. Kako to deluje? Človek se dela močnejšega od drugih in to ga nujno privede , da se loči od skupnosti v kateri živi in to v podzavesti, tako da se tega mogoče niti ne zaveda! Kaj pa to pomeni? Če se je človek v svojih mislih oz. duhu ločil od skupnosti, se bo tudi ena celica v njegovem telesu ločila od drugih in se začela deliti nenadzorovano. In kaj je to? Rak! Vidite tu je vzrok raka ne pa stvari ki nam jih vtepajo v glavo kot so prehrana, sončenje, kajenje...Saj ne rečem, da to ni škodljivo, apak ni pa smrtno nevarno kot je rak. Logično pa je, da se bo rak pojavil tam kjer so celice že obremenjene s temi stvarmi.
Vidite kako magično je življenje? Dovolj je samo napačna odločitev v naši glavi in že se pojavi rak. Potem je tako: Če se zavemo svoje napačne odločitve lahko še zmagamo v boju z rakom in to povsem brez zdravljenja, če pa ne je zagotovo po nas.
Življenje enostavno ne dopušča takega vedenja, zato ker ljudje smo družabna bitja in tak odpadnik nima kaj iskati na tem svetu. Kako bi bilo če bi se vsi tako odločili? Nič ne bi dosegli, ker kaj pa bo vsak sam naredil? A si je kateri od vas sam sešil obleko, naredil hišo , avto, hrano...vsega vsak sam sigurno ne more!
Je pa razlika če se posameznik v duhu loči od vseh, če bo to prineslo na koncu korist skupnosti in mogoče celo človeštvu. Takih je malo. Če verjamete ali ne je bil tak Hitler, ki ne samo da ni dobil raka, ampak mu je usoda mnogokrat prav na čudežen način pomagala, da ni umrl kajti verjemte, da je bilo veliko priložnosti, da bi. Saj je bil vojak v prvi svetovni vojni, potem pa vodja nacistične Nemčije in so ga velikokrat poskušali umoriti z raznimi atentati, vendar je vedno čudežno preživel, pa čeprav vemo kakšen pekel je naredil.Toda njegov namen je bil izboljšati svet, čeprav z zelo krutimi metodami. Njegov moto je bil :Čim hujša eksplozivna neusmiljena vojna bo najhitreje pripeljala do cilja z najmanjšimi žrtvami. Tako da ga je usoda varovala do samega konca-neverjetno ne?
Zakaj vam vse to pišem? Zato ker vem, da se nam bliža katastrofa-to je zlom kapitalizma!
Pa boste rekli saj ni po vsem svetu kapitalizem. Pa vendar je! Kjerkoli vlada denar je kapitalizem,
pa čeprav se država smatra kot komunistično. Denar je prodrl skoraj v vse kotičke zemlje.
Uvedba denarno-tržnega sistema zabeljeno z religijo in privatno lastnino je največja(začuda logično delujoča) zvijača v zgodovini človeštva!
Po pravici povem dvomim, da se še sploh lahko rešimo te norišnice. Prej bo prišel njen konec,
katerega scenarij si pa skoraj ne upam predstavljati!
Edino kar me še drži pokonci so prerokbe. Od leta 1999 naj bi potekal boj proti obstoječemu sistemu in to 27 let! To se pravi da smo približno na polovici. Še veliko dela nas čaka.
Prepričan pa sem da bo prihodnji nov svetovni red, ki ne bo imel nobene povezave z raznimi izrojenimi zgodovinskimi modeli nič še najmanj pa z obstoječim.
To se pravi da moramo v vsakem primeru uporabiti domišlijo in misliti samo na prihodnji svetovni red, ki bo zelo podoben venusovem!
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ugowsky » 06 Maj 2013, 10:56

Jaz bi že odgovoril, ampak lahko na vse kar si napisal do sedaj rečem le, da so to debate, ki smo jih imeli v društvu že neštetokrat in na koncu šteje le to, kar resnično narediš. Zato bom sedaj umolknil in se vrnil k svojemu delu.
"Kar počnemo zase, umre z nami. Kar delamo za druge in svet, je nesmrtno."
Albert Pine
Uporabniški avatar
Ugowsky

Prispevki: 34

PrispevekNapisal/a Ugowsky » 06 Maj 2013, 11:07

Aja, še to. Sem prebral kar si napisal v zadnjem postu, in se z večino niti ne strinjam. Hočem reči, da je treba imeti za takšna filozofiranja tudi neko znanstveno ozadje, oz. se je treba sklicevati na vire. Takole iz glave smo vsi lahko filozofi, ta druga pot pa morda ni tako enostavna.

Tale forum v svojem bistvu ni namenjen "izlivom" kakršnim smo priča s tvoje strani. Za ta namen so na voljo tudi druga orodja - predlagam, da ustvariš svoj youtube kanal in na njem oddajaš svoja razmišljanja. Če pa imaš konkreten predlog, pripombo, kritiko ali kaj podobnega, pa si seveda na forumu več kot dobrodošel.

Pa brez zamere.
Albert Pine
Uporabniški avatar
Ugowsky

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 08 Maj 2013, 14:02

Pozdravljeni jaz sem. Najprej bi se zahvalil ugowskemu za komentar.
Najbrž bi se strinjal s tabo, sam z računalniki nimam dosti izkušenj.
Glede mojega filozofiranja pa tako: Če bi hotel razumeti kaj sem hotel povedati bi moral
prebrati vse kar sem napisal pa še dvomim da bi.In verjemi da ni kar tako iz glave, ampak sem prebral veliko knjig, črprav sem zaključke naredil sam.
Vse skupaj sem napisal 5 precej dolgih besedil na tej strani.
Zgleda enostavno(kar po eni strani tudi je) v resnici pa bom rekel, da kar vem, da nihče ne bo povsem dojel.
Če hočemo kaj spremeniti moramo začeti v kali oz. v temeljih in na tem graditi!
Kakršen koli drug poskus je obsojen na propad.
To zato ker se bo novi sistem gradil povsem na novo in ne moremo izhajati iz nobenega obstoječega, kar pa bi večina ljudi storila.
Če verjameš ali ne je v mojem pisanju pojasnjen ravno ta temelj.
Vse drugo pa se mi zdi povsem nesmiselno tako kot naprimer prerekanje v parlamentih po celem svetu.
Torej poskusi prebrati vse kar sem napisal in poskusi razumeti.
harmagedon92

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 08 Maj 2013, 14:32

Aja še to Ugowski: Napisal si, da se z nečim ukvarjaš.
Zanima me kaj bi to bilo?
harmagedon92

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 09 Maj 2013, 01:43

Pozdravljeni. Spet sem jaz.
Zdaj bom čist iskren. Kot sem ugotovil že prej, vidim da je isto tudi na raznih forumih.
Človek zlepa nič ne doseže pa če se še tako trudi. Zame je glavna RESNICA,DEJSTVO,REALNOST kar je vse isto.
Človek pride do neverjetnih spoznanj z ogromno trpljenja pa potem hoče ta spoznanja
posredovati še drugim. In na kaj naleti? Na nasprotovanje, igro(teater),odpor...
V glavnem ljudi ne boš spremenil. Na lep način sigurno ne!
Hitlerju je bilo to povsem jasno, jaz pa sem mislil da bom s svojim "idealizmom" ,iskrenostjo,
in seveda resnico kaj dosegel.
Dosegel pa sem samo to, da sem se popolnoma uničil ko sem hotel pomagati prijateljem-dejansko ni dosti manjkalo da bi šel rakom žvižgat-to mi je bila huda lekcija!
Ampak sem še tu in ne bom odnehal od svoje ideje, ker sem spoznal da je to moja usoda in druge poti ni!
Ker zlepa ne gre, bo moralo iti pa na grd način-kar je bilo v bistvu že stokrat napovedano.
Živimo v časih, ki jih svet še ni videl in jih tudi nikoli več ne bo-v slabem pomenu.
Prerokbe govorijo o treh antikristih:1.-Napoleon,2.-Hitler,3.-je nastopil leta 1999 in bo vladal 27 let.
Za nas je pomemben 3.antikrist, ki se bo kmalu razkril.
Takrat pa bo nastopilo pravo gorje. Kolikor se bo antikrist bolje počutil toliko slabše se bo godilo svetu.
Takrat bodo mnogi opustili svoja dekadentna verovanja in stopili na stran antikrista. Še posebej slabo se bo godilo kristjanom. Že sam njihov simbol-človek ki umira na križu(kaj bolj nagnusnega si ne bi mogli izmisliti) je točen pokazatelj kaj ti ljudje slavijo kot božje.
Vse kar je razpeto, kar trpi je božje in s tem tudi edini način življenja-kakšna zabloda!
Gdo rad trpi? Po moje noben z veseljem!
Trpimo pa na sto načinov tako da na koncu obupamo in naredimo samomor-kakšna katastrofa!
Po pravici povem, da vse to sovražim iz dna duše in bom naredil vse da se to spremeni!
Napovedano je bilo da bo 3.antikrist pasel vse narode z železno palico.
In prav je tako! Saj drugače ne bi nič dosegel.
Da skritiziram še Kristusa:navaden egoist, idiot, ki je povzročil največje trpljenje človeštva!
Če je že imel take moči naj bi kaj koristnega naredil, ne pa se smilil samemu sebi, naredil sem in tja kakšen "čudež" kot je:ozdravil kakšnega bolnega, če je ravno naletil nanj ali pa nahranil
množico vse samo z namenom, da se je postvljlal pred drugimi-bedak!
V glavnem antikrist je na pohodu in po vseh teh letih neverjetnega trpljenja, ki ga nihče ne bi zdržal se bo kmalu pobral. In takrat gorje tistim, ki ne bodo na njegovi strani!
Gdor ne bo z njim bo proti njemu. In ta ki bo proti njemu bo izkusil vse trpljenje, ki ga je on!
Hitler je imel neverjeten vpliv na ljudi in na množice, kar so priznavali vsi ljudje v njegovi okolici. Pa niso bili primitivci, ampak inteligentni ljudje.
3.antikrist pa prekaša Hitlerja za 100-krat. Ima moči kot jih ni imel še noben in jih tudi ne bo imel.
Dovolj je samo ideja (misel) v njegovi glavi in že se začne ta ideja uresničevati.
Ima tudi še druge moči, ki bi jih ljudje označili kot podle-razne zvijače,"prilizovanja",in vse mogoče načine vplivanja na ljudi.
Ne moremo si lagati, da so te moči nadnaravne in namesto da bi bili ljudje veseli, da se je vsaj eden tak našel ga sovražijo.
Kar naj ga. Tudi njihov delež bo prišel.
Tako je to. V meni je ogromno neizživetega, potlačenega, in konstantnega trpljenja zato pa tudi ogomno sovraštva!
Drugače pač ne gre. Šele ko bodo ljudje izkusili kar je antikrist se bodo začeli zavedati kaj pravzaprav imajo in kaj s tem lahko dosežejo.
Zdaj pa se spuščajo iz zveze v zvezo, ne vejo kaj bi z neverjetno tehnologijo ki obstaja danes
in na splošno jemljejo vse kot samoumevno in ne znajo ceniti stvari , ki so jim dane.
Zdaj pa naj bo to izliv ali karkoli vse je RESNICA. Kot je bilo napovedano se bo antikrist
vzdignil z majnim narodom-ja res je z vami Slovenci. In lahko ste veseli, da je tako
kajti kmalu bo Slovenija za zgled celemu svetu in na to bi morali biti ponosni!
Kot sem rekel vse bomo gradili na novo in to na način kot ga svet še ni videl!
Po pravici povem, da na starejše od približno 15 let ne računam, ker ti so že presegli mejo in se ne morejo več spreobrniti. Na mladino računam, ki je zame kot testo, ki ga zlahka oblikujem po svojih merilih.
Naj zveni vse to še tako egoistično, grdo in ne vem kaj vse še pa je vseeno boljše kot pa Hitlerjev način.
Vem da nekje v sebi vse to že nekaj časa čutite. Čutite da se nekaj dogaja nekaj neverjetnega, ampak si to ne upate priznati kot v filmu Matrica. Malogdo je sprejel resnico in je raje živel v nerealnem svetu-matrici. Tako kot je v tem filmu Neo spoznal, da je on tisti tako je tudi antikrist spoznal da je on tisti, ki bo človeštvo osvobodil matrice in jih končno postavil v resnično življenje!
Zato pripravite se ljubi sonarodnjaki. Prihajajo ogromne spremembe, ki nam bodo na koncu dale tako veselje do življenja, da si tudi v sanjah ne bi predstavljali. Vse to delam za vas, pa tudi zase
ker v takem svetu ne morem živeti.
Če pa ima gdo boljše ideje in večje moči naj se javi-ga izzivam!
Samo še to: ne bom si delal utvar,da sem s tem svojim pisanjem kaj posebnega dosegel,
vem pa da moje, in to so samo moje metode, delujejo in bodo pripeljale do cilja ki ga nenehno gojim v svoji duši in vse to za vas v prvi vrsti dragi Slovenci. Zavedajte se da ste nekaj posebnega in se otresite zgodovinske navlake, ki ste jih podedovali od svojih prednikov!
Samo skupaj lahko dosežemo stvari po katerih tako hrepenimo.
In kot je citiral Ugowski: Kar počnemo zase umre z nami, kar delamo za druge in svet je nesmrtno.
In ravno to hočem jaz!-kako sem ponižen a? Toda kako naj to drugače deluje?
Pa brez zamere hočem "samo" prižgati ogenj v vas in da se ta ogenj razširi po celem svetu!
Za konec še malo ironije: Če se svetopisemski preroki ne bi tako trudili preprečiti konec njihove vere z njihovim prerokovanjem se to dejansko ne bi nikoli zgodilo-z vsem spoštovanjem vaš "ponižni" služabnik.
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ugowsky » 10 Maj 2013, 12:32

Vsak posameznik mora najprej pomesti pred lastnim pragom. Takoj ko bomo vsi skupaj to počeli, bomo že sodelovali. Nič namreč ne zaležejo obtoževanja, kaj je kdo naredil in česa ni. Veliki premiki zgodovine se bodo zgodili v trenutku, ko bomo začeli opazovati svet okrog sebe, se spraševati “kaj delam narobe?” ter se zedinili pod skupno vizijo boljše prihodnosti.

Tvoja jeza škodi le tebi, spoštovani Harmagedon92. V preteklosti smo se že večkrat srečali z "izlivi" posameznikov, ki so zaradi svojih subjektivnih pogledov, mnenj in razumevanj, po nepotrebnem "mlatili prazno slamo". Tale forum je v osnovi namenjen razglabljanjem v smeri iskanja rešitev, kolikor je mogoče na podlagi znanstveno potrjenih dejstev. Tvoje pisanje pa se opira na paranormalne, mistične, duhovne in domišljijske zgodbe, iz katerih lahko znanost sicer črpa navdih, a običajno nimajo kaj dosti opravka z resničnim stanjem sveta. Če si se torej odločil v življenju slediti zgodbam o antikristu in podobnem, potem tole ni prava skupina zate, sploh pa ne forum.

No, pa da ne bo moje pisanje ostalo z grenkim priokusom, sem ti poiskal še par spletnih strani, kjer boš po mojem naletel na toplejši odziv. Vabljen.

http://www.gape.org/index_w.shtml
http://www.druzina.si/icd/spletnastran.nsf
http://protestantskaskupnost.yuku.com/

PS:

Praviš:
Aja še to Ugowski: Napisal si, da se z nečim ukvarjaš. Zanima me kaj bi to bilo?

:shock:

Trapasto vprašanje...
Albert Pine
Uporabniški avatar
Ugowsky

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 10 Maj 2013, 16:50

Pozdravljeni. Jaz sem.
Ja Ugowski kot sem rekel res nisem specialist za računalnike, tako da je bilo moje vprašanje s čim se ukvarjaš najbrž res trapasto.
Kot vidim iz slike igraš kitaro. Po možnosti električno.
Bodi vesel da imaš ta talent in možnost ukvarjanja z (glaz(s)bo)-?. Kot verjetno zate, je tudi zame
muska nekaj največjega kar človek lahko počne na tem svetu.
Ampak glede mojega pisanja, pa moram žal reči, da nisi dojel kaj sem hotel povedati.
Če boš pri volji si preberi moja prva dva posta, ki sta locirana na forumu :
Predlogi,kritike in pohvale. Ko to odtipkaš greš na : Zeitgeist gibanje-ne nasedaj-2.stran čisto na dnu boš našel ta dva posta. Priznam da na začetku niti pravega naslova nisem izbral.
Tudi ta dva sta precej dolga,toda te stvari se ne da pojasniti v dveh stavkih. Saj veš kako debela je biblija. Toda mogoče boš iz teh dveh dojel ključno stvar ker sem se res potrudil razložiti.
Praviš, da na tem forumu s svojimi izlivi nimam kaj iskati in me pošiljaš na strani kjer mi takoj postane slabo.
Mogoče boš ko boš prebral zgoraj navedeno dojel da to niso samo izlivi, ampak se res trudim pojasniti ključne stvari za vzpostavitev novega reda.
Še enkrat pa poudarjam da navidez zgleda enostavno, v resnici pa zelo težko dojeti.
Pa ne mi o mlatenju prazne slame-res preber si pa potem povej.
Aja še to: če se ti ne bo dalo brati prvega posta, ki je res dolg, pa si bolj natančno preberi drugega, ki je bolj kratek in jedrnat in še bolj pojasni to kar hočem povedati.
harmagedon92

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 12 Maj 2013, 02:04

Potdravljeni. Jaz sem.
Ugowski zdaj se bom posvetil bolj tebi.
V bistvu se strinjam s tabo kar praviš o meni. Vem da moje trenutno obnašanje ni najbolj pravilno,
toda to je posledica lekcije , ki sem je bil deležen. Prej sem bil drugačen. Trudim pa se da bi spet postal tak kot sem bil.
Verjemi, da če bi se tebi to zgodilo kar se je meni bi bil še bolj obtoževalen, maščevalen in ne vem kaj vse še, še bolj verjetno pa je da te sploh ne bi bilo več tu.
Edino kar je mene obdržalo pri življenju je da sem spoznal svojo usodo, kar pa ni enostavno.
Ne razumem čisto zakaj me stalno opozarjaš da tu nimam kaj iskati. Se me mogoče bojiš ?
Ali se mogoče bojiš, da bi vplival nate? Ali je mogoče to da sem kar nenadoma zbombandiral ta forum? Ker kot vidim je trenutno čisto mrtev.
Glede preteklosti tega foruma nimam informacij, toda tukaj ti verjamem na besedo, da so bili izlivi z mlatenjem prazne slame. Če je res tako se niti ne bom trudil prav posebej z branjem teh "izlivov", ker je moja glava že prenapolnjena z informacijami.
Potem glede mojega misticizma domišljije in paranormalnih zadev in njihovih "nasprotij"-
znanstveno potrjenih dejstev.
Misliš da je to res tako ločeno?
Poglej sebe. Si glazbenik, ki po moje ustvarjaš ravno tako mistično in paranormalno stvar, ki je zate in tudi zame nekaj najlepšega na svetu. Mar so znastveniki to ustvarili? Kaj niso "samo" ustvarili orodja s katerim ti delaš še večjo stvar kot oni?
Kot sem videl glazbila (se opravičujem ker ne vem ali je "s"ali"z") prihajajo skoraj že s tekočega traka.
Isto je s tabo kot osebo. Mar se telo giblje kar samo od sebe? Ne! Ima nekega voditelja ki mu ukazuje kaj naj počne , kam naj gre, s čim naj se ukvarja...Jaz to imenujem Jaz sem, ali pa tudi duša, bolj znanstveni izraz pa je zavest in podzavest pa še kaj.
Mar ni že to vse skupaj precej paranormalno in mistično? Poleg tega pa sem tudi prepričan, da gre
Jaz sem oz. duša po smrti fizičnega telesa v naslednje življenje-to je posmrtno. Saj si sigurno že slišal ali bral o ljudeh, ki so bili klinično mrtvi in so se potem vrnili- saj to je dejstvo. V tem času pa so obiskali oziroma videli svet v katerega gre duša po smrti telesa.
To si ne domišljam ampak sem prišel do tega po precej let poglabljanja v te stvari. Preberi si knjigo Življenje po življenju, ki jo je napisal znanstvenik (zdravnik) in ne nek mistik.
Ko tako opevaš znanstvenike in njihova "potrjena" dejstva, se tudi tukaj motiš.
Znanstveniki ponavadi na splošno ne pridejo do 100% dejstva ampak do njegovega približka, ki ga drug znanstvenik lahko ovrže. Vsaj v večini primerov saj se v glavnem opirajo na matematiko.
Veš sem tudi jaz po izobrazbi znanstvenik. Imam dokončano srednjo strojno šolo, potem sem šel še na strojni faks, ki je bil priznam zelo zahteven tako, da sem čisto na koncu odnehal. Samo še par izpitov in diplomo bi moral še narediti. Mi pač bolj ležijo "mistične" zadeve.
Kar se pa tiče poglavitne teme tukaj to je nov svetovni red pa mogoče spet misliš da ga bodo vodili znanstveniki tako kot v bistvu deluje sedaj?Nemogoče.
Nov svetovni red bo končno vodil en sam človek in potem po hierarhiji navzdol, kjer se bodo našli tudi znanstveniki, ki bodo pač opravljali svoje delo.
Ne me razumet napačno. Normalno, da bodo tudi lokalni voditelji ampak se bodo morali podrediti vrhovnemu. To je edini normalni način. Vse drugo je ena zmešnjava kakršno imamo danes.
Poglej demokracijo in parlamentalizem. Kaj delajo v parlamentu? Premje skuša po najboljših močeh voditi državo, pa mu opozicija obvezno vedno nasprotuje pa tudi če je premjejeva odločitev čisto logično najboljša. To je vse skupaj brezvezno prepiranje in zapravljanje časa in zapravljanje priložnosti-ena norišnica. Potem se po trapastih volitvah strani zamenjajo in spet se zadeva obratno ponovi. Po moje v novem redu volitev sploh več ne bo, če pa bodo bo to čisto drugače. Ne tako kot zdaj to popolnoma dirigirajo mediji. Ta današnja svoboda medijev je čista polomija. V bistvu oni vse dirigirajo in nekako skoraj vodijo državo in vse drugo.
Mar so oni usposobljeni za to? Oni bi morali biti samo orodje, ki samo posreduje resnične informacije brez njihovega vmešavanja.
Zdaj pa vem kaj boš rekel:Saj to so(smo) imeli v komunizmu! Res je. Toda to ni bil pravi komunizem apak real komunizem, ki pa je njegova popolnoma popačena in pokvarjena verzija.
Boš rekel kaj pa preprečuje, da se ne bi novi red isto spridil?
To ti bo bolj jasno, če si prebereš tisto kar sem ti priporočil v prejšnjem postu-to je moja prva dva posta-greš na:Predlogi, kritike in pohvale, pod tem pa na:Zeitgeist gibanje-ne nasedaj,2.stran na dnu. Poleg tega smo do sedaj vseeno malo bolj napredovali in vsaj mljaši vemo, da s preteklimi zgodovinskimi polomijami ne smemo imeti nobene veze. Čeprav se veliko ljudi težko odloči za nekaj novega, ker to zahteva spremembe(spremembe pa vedno zahtevajo določeno trpljenje!) ampak se raje navežejo na stare vzorce. Vsekakor naloga ni enostavna, toda mislim da moji prispevki tu nimajo kaj škoditi. Mogoče bo forum vsaj spet oživel, ki je kot sem rekel trenutno povsem mrtev.
Da ne bom spet predolg bom tu končal.
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ferencak » 30 Avg 2013, 09:00

Zelo me veseli, da se je odprla tema o morali. V Sloveniji namreč vlada prepričanje, da je morala nekaj nepotrebnega, nekaj nemodernega, preživetega, je tako rekoč napol tabu. To je verjetno posledica ozkega gledanja, češ, da morala avtomatsko pomeni religiozni pogled na svet.
Sam pa menim, da lahko v družbi sobiva več vrst morale, ne samo religiozne, kar lepo ponazarja naslov te teme. Sam sem mnenja, da je osebna morala nujno potrebna za civilizirano družbo.
Ferencak

Prispevki: 12

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 02 Sep 2013, 12:44

Pozdravljeni. jaz sem.
Ja Francak si kar ugotovil.Za moralo se gre, čeprav je nisem nikjer posebej omenjal.
Morala nas veže, da ne moremo zadihati.
Tisto kar si pa ti mislil, da morala mora biti pa je v bistvu etika, ki
se razlikuje od morale po tem, da se človek ravna po svojem srcu, ne pa po nekih zapovedih.
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ferencak » 03 Sep 2013, 10:13

Ne strinjam se da nas morala veže.

Etika ni čustveno ravnanje po srcu ampak je razumsko delovanje človeka po nekih pravilih, tako imamo odvetniški etični kodeks, policijski etični kodeks, veterinarski kodeks,... https://www.kpk-rs.si/sl/preventiva-in-nacrt-integritete/eticni-kodeksi/javni-sektor. Moje opažanje potrjuje tudi Wikipedia - "Etika je v grško-židovsko-krščanski tradiciji neločljiva od razuma. Etično vedenje temelji na sposobnosti, da človek postavlja vrednostne sodbe na osnovi razuma; to pomeni odločanje med dobrim in zlim ter delovanje v skladu z odločnostjo." http://sl.wikipedia.org/wiki/Etika.

Se mi zdi, da na moralo gledaš preozko, kot še mnogo drugih. Človek ima lahko čisto svojo osebno moralo, ki jo lahko sestavi z vrednotami iz različnih sistematiziranih moral.

Po Wikipediji se lahko etiko smatra kot del morale "Zato se v vsaki obliki morale in nuce nahaja določena etika, etična koncepcija, ki temelji na nasprotnosti med biti, bivanjem in potrebo." http://sl.wikipedia.org/wiki/Morala. Lahko pa sta morala in etika tudi sopomenki "Latinsko besedo moralis je iz besede mos skoval Cicero. Mos oziroma mores (v množini) pomeni običaji, nravi. Pomen je na tej ravni popolnoma enak grškemu ēthos (ἠθος), ki prav tako označuje običaje, zato sta v nekaterih kontekstih morala in etika sinonima in sta potemtakem izmenljiva."
Ferencak

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 06 Sep 2013, 10:38

Pozdravljeni. Jaz sem.
Vidim, da si se poglobil v etiko.
Saj si skoraj "pogodil", vendar ne povsem.
Naj ti razložim:Morala in vest sta izum židovstva in njihove religije.
Morala naj bi izhajala direktno od boga, kot naprimer 10 svetih zapovedi. Pa ne samo to ta "živi bog naj bi bil ves čas nad nami in če se mu zahoče lahko ta pravila čisto spremeni. Naprimer če se razjezi se lahko odloči za povsem nova pravila.
Kaj to pomeni? Nič drugega da nas s strahom drži v okviru svoje morale.
Etika pa se razlikuje, da smo si jo izmislili ljude sami. Saj menda sami vemo kaj je najboljše za nas.
Ne rečem, da se tu pa tam najde kakšen človek z izkrivljenimi-popačenimi etičnimi pravili.
Tak se lahko spremeni v pravo zver!
Toda tako je na tem svetu vsakemu se to lahko zgodi.
Pa je sam kriv? Ne kriva je morala, ki mu ni dala nobenega zadoščenja s svojimi ozkimi okviri, da bi resnično zaživel. Leta in leta je živel v stanju vegetacije, kot vsi drugi, dokler mu nikončno prekipelo in iz njega je izbruhnilo življenje-akcija na kakršen koli način.
Verjetno je najprej poskusi na lep način, ki se itak ni obnesel, če je bil pa obkrožen z moralo okovanimi ljudmi, ki ne dajo nobenega odziva vse dokler jih orng ne predramiš.
Hitro je to prišlo na misli, da bi jih čimbolj prestrašil, potem pa je vsa nakopičena neizživetost prišla na plan-rojena je bila zver sposobna takih grozodejstev kot nobeno drugo živo bitje!
Razumi naslednje:Starodavni pogani so se ravnali po svoji etiki-bili so gospodarji življenja in tudi smrti. Njihovo nasprotje pa so judje, ki se ozirajo v nebo in tam iščejo svojo "etiko"-moralo od živega boga, kot se pač njemu zahoče.
Saj ne rečem tako je moralo biti, takrat so bili ljudje pač na nek način primitivni.
Toda, da se je to zavleklo v današnje čase, pa je popolna polomija.Danes morala dela samo to, da nas zadržuje v stanju vegetacije. In slej ko prej bo vsakemu izmed nas to potlačeno življenje izbruhnilo kot vulkan in se izrazilo na vse možne načine.
Kaj je torej bistvo etike?
V svojem bistvu smo vsi enaki. Želimo si samo srečno polno življenje s čimveč ljubezni, ker pa nam to ni dano zaradi napačno zastavljenega sistema, ki nam to onemogoča imamo to kar imamo.
Slabše po mojem ne bi moglo biti!
Ps še to:
Ja Farancak pohvalno, da se trudiš.
Toda misel, da bi pozabil na moralo in se osredotočil samo na samega sebe pa zahteva kar nekaj poguma a ne?
V vsem si sam: odločaš se kaj je prav in kaj ni, odločaš se kaj zlo in kaj dobro. Pa čeprav dobro veš kaj bi to bilo nikoli ne veš kaj bo prišlo na plan, lahko se samo trudiš, da kaj dobrega.
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ferencak » 06 Sep 2013, 22:37

Še dodatek.

harmagedon92 je napisal/a:V vsem si sam: odločaš se kaj je prav in kaj ni, odločaš se kaj zlo in kaj dobro. Pa čeprav dobro veš kaj bi to bilo nikoli ne veš kaj bo prišlo na plan, lahko se samo trudiš, da kaj dobrega.

Torej ti namesto morale priporočaš razmišljanje, ki človeka pripelje do tega, da sploh ne ve kaj dela?
Ferencak

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 08 Sep 2013, 09:33

Pozdravljeni. Jaz sem.
Kratko in jedrnato a ne Farencak.
Ne glede na vse, si dosegel dve stvari:sprovociral si me in moram priznati dal veliko misliti-pohvalno.
Prav spomnil sem se trenutka ko sem se odpovedal bogu in s tem morali in že takoj za tem sem se zavedel v kaj se podajam.
V popolnoma neznano območje kjer si sam, sam se odločaš, sam krojiš svojo usodo...toda kar sem se odločil je bilo nepreklicno, moral sem samo še razumeti svojo odločitev.
Po vseh teh letih sem razumel in videl, da sem se pravilno odločil ne glede na posledice.
Tole si ugotovil etika in morala si stojita nasproti na velikem merilu-tako kot pogan in jud ali pa kot materialistično kapitalistični demokratični sistem nasproti venusovem, ki ne pozna ne privatne lastnine, ne denarja, ne boga-osredotoča se "samo" na življenje-razumeš?
Boš rekel, da se obnašam kot nekakšen judovski lobist.
No v bistvu se niti ne motiš z eno razliko.
Recimo, da sem jaz bog in vem VSE in se moram pregovarjati z ljudmi, ki pa očitno ne vemo vsega.
Kaj mi je potem storiti?
Ali naj se dneve in dneve prerekam z njimi da 1+1 =3, ko mi je pa čisto jasno da je 2, ali pa
naj ga čimbolj učinkovito prepričam, da se moti in da je 1+1=2!
Pravi lobisti se poslužujejo vseh mogočih zvijač in dejansko jim uspeva da je 1+1=3, ker imajo to v krvi-judje.
Tipičen primer je bil ko je tobačna industrija točno vedela in še vedno ve, da tobak ubija,
toda njih zanima samo dobiček, zato pošljejo svoje lobiste, da pometejo z vsemi dokazi in
živimi primeri-žrtve tobaka in prepričajo da tobak ni škodljiv.
In vse do današnjih dni jim to uspeva z izdatno pomočjo morale in vere v boga.
No zdaj mi pa povej:kdo živi v iluziji in gdo v resničnem življenju!
Gdo je prava zver?
Glede moje odločitve pa sem ti že pojasnil kaj vse se lahko zgodi.
Veš v začetku sem bil (in sem še) popoln idealist in v tistih časih so me tisti, ki so me poznali imeli dejansko za boga.
Toda kot sem rekel kakršni so bili že oni namreč:polni laži, ljubosumja,sovražnosti glavna stvar pri njih je pa bila, da sploh niso bili pristni ampak IGRALCI, mi ni preostalo popolnoma nič drugega,
kot da se spustim na njihov njivo in manipuliram z njimi.
In na moje začudenje je to začelo delovati s tako močjo, da še sam nisem dojel.
Priznam, da takrat nisem vedel kakšne razsežnosti ima laho tak vpliv, pa sem se odločil da bom preizkušal in to brez milosti.
No zdaj vidim, da sem se takrat spremenil v zver-na ogromno ljudi sem vplival ker sem hotel da se spremenijo.
To mi je tudi odlično uspelo:naredil sem tako zmešnjavo kot je svet še ni videl-in zato plačal tudi veliko ceno.
To je bil prvi napad, drugi pa še sledi.
Zdaj imamo nekakšno zmešano množico ljudi, ki išče izhod iz tega.
No in iz te množice bo bistveno lažje izoblikovati nekaj novega-pristnega, kot pa iz takih kot so bili prej-sužnji sistema-matrice.
Ja tako je to gdor ne raskira ne profitira.
Vsekakor časi niso primerni za uživanje, ampak za trpljenje.
In še to ti povem vprihodnjosti(bližnji) bosta samo dve poti:ali boš na etični ali pa na moralni strani in samo ena stran ima prihidnjost.
Ja Farancak zdaj pa po moje že razumeš, vendar vem da ne boš strinjal z mano-vsaj priznal ne boš. Delno zaradi tega ker se ne upaš, delno pa zaradi tega ker veš da zveri(meni) ne smeš dati proste poti, ker potem bi zver dejansko lahko podivjala.
Toda kar se je začelo se ne more več ustaviti-upam da nisi tako naiven da verjameš se bo svet izkopal iz današnje svetovne krize?
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ferencak » 08 Sep 2013, 16:43

Jaz samo upam, da ne bo množičnega prelivanja krvi ob prehodu v nov družbeni sistem.

Kar pa se tiče morale in etike. Že ves čas skušam pojasniti, da ni nujno, da morala vsebuje religijske elemente (boga ki zapoveduje, kaj je prav in kaj ne), očitno neuspešno. Pa tudi razlaga, da morala in etika lahko pomenita eno in isto mi ne gre preveč od rok. Pa bom še enkrat poskusil:

- "The Golden Rule or ethic of reciprocity is a maxim,[1] ethical code or morality[2]" http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_rules .
V tem primeru torej etika in morala pomenita eno in isto. Tudi v nadaljevanju tega članka se pojavljata obe besedi, etika in morala. In kot boš lahko opazil, zlato pravilo ni nujno vezano na religijo.

- tukaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Maslow%27s ... y_of_needs lahko opaziš, da je morala najvišje na vrhu piramide, pa v samem članku ni omembe religije in boga.

- tukaj članek navaja, da na moralo gledaš preozko (s tem se tudi jaz strinam): http://sl.wikipedia.org/wiki/Morala - "Toda težava je v tem, da moralno dobro ni edino dobro, kar vodi do vprašanja, kakšna je razlika med moralnim in nemoralnim, kar je v filozofiji sporno vprašanje. Eden od možnih odgovorov je, da se morala nanaša izključno na spolnost. Toda bolj verjetno bo pravilen odgovor, da je morala vse, kar se nanaša na odnos do drugih ljudi. Nekateri odgovor iščejo in najdejo v Bogu, češ da je moralno tisto, kar veleva Bog, toda ta opredelitev je bržkone preveč omejena in ima teološko ozadje in ne antropološkega."
Na tej strani je tudi precej divja razlaga nemoralnega človeka: " Bitje, ki ni moralno, tudi ni več človeško bitje v polnem pomenu te besede. Morala tako postane osnova človekovega obstoja, brez morale je človek degradiran v nečloveka, v monstrum, ki ni ne žival ne človek." Jaz bi rekel, da človek brez morale deluje na fedr. Skače enkrat tako, drugič drugače, kot se mu v nekem trenutku zahoče. Brez nekega notranjega kompasa.

- tukaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Kohlberg%2 ... evelopment je že iz naslova jasno, da gre za moralo, članek pa ne omenja ne religije ne boga (razen enkrat, kar pa za celo stvar ni pomembno), skozi tekst pa se prepletata tako termina etika in morala.

Za moralo torej ni nujno, da vsebuje religijsko komponento; lahko pa se z etiko tudi prepletata.
Ferencak

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 11 Sep 2013, 18:13

Pozdravljerni. Jaz sem.
Morala in etika.
Glej takole je:
Morala in etika si stojita nasproti na velikem merilu, pa čeprav na prvi pogled izgledata kot dvojčka.
Morala je iznajdba religije kot naprimer 10 svetih zapovedi.
Etika pa je naravna stvar, ki se odloča v danem trenutku-kot je takrat najbolj prav.
Za primer: morala pravi:ne kradi, toda kaj če ti nekdo vseeno nekaj na silo vzame-ukrade.
Kaj boš naredil? Ti to nujno potrebuješ. A se boš v tem primeru oziral na moralo, ali na svoja etična merila?
Po moje boš moralo poslal k vragu in mu to vzel nazaj pa naj bo že na kakršen koli način.
Tu je ta glavna razlika. Morala je toga in neprilagodljiva, tako kot ustava, nasproti etike,ki pa se prilagaja danemu trenutku.
Nikoli ne morejo biti ista pravila za vse dogodke.
Na tem temelju bo tudi stal novi svetovni red. Namreč, da se ves čas prilagaja danemu trenutku in dogajanju.
To pa kar imamo zdaj pa je: moralno toga državna ustava, ki je tako zaščitena kot kočevski medved, moralno pravo, ki ne ponuja nobene prave pravice ampak se izcimi kar se že , ena sama igra-teater, špekulacije...
Res je da obstajajo različni etični kodeksi, toda naj te to ne zavede. To je samo zaradi lepšega,
štejejo pa praktično nič-štejejo samo od države potrjena toga moralna pravila, ki pa so izšla od nikjer drugje kot pa iz religije-bolj natančno judovske religije, kot tudi sistem v katerem živimo.
Tako da rekel bi takole:svet v katerem živimo danes je totalno fake-iluzija, matrica ne vem kako bi še poimenoval.
Vse dokler bo tako bomo živeli v tej iluziji-matrici, v resnici pa vegetiramo kot baterije.
harmagedon92

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 11 Sep 2013, 19:50

Pozdravljeni. Jaz sem.
Rad bi še nekaj pojasnil, ker mi nikakor ne da miru in , če boš razumel Francak bo tudi tebi dalo misliti.
Gre se pa za eno stvar, ki jo lahko opazimo povsod.V glsbi, filmih, v vsakdanjem življenju prav povsod.
Na kaj mislim?
Današnji sistem temelji na pravilu:nagrabi čimveč osebne lastnine(denarja) od tujcev, prijateljev...kjerkoli.
Toda ne ustavi se "samo" pri prijateljih. Stvar je tako učinkovita, da gre prav v vse pore našega življenja. Tako da ta grabežljivost ne odneha niti pri najbljižjih(brat-sestra, mož- žena, fant-punca...)
Glede razmerja med žensko in moškim moram še nekaj pojasniti.
Recimo, da se dva do "ušes" zaljubita. Sledi zelo znana zgodba:slej ko prej pride do razpada zveze in s tem hude muke(ali pa živita skupaj kot dva bedaka brez kakršne koli ljubezni-raje prizadaneta eden drugega kolikor se da).
Toda kaj je vzrok tega ? Moram priznati, da tega nisem še od nikogar slišal ali prebral, ampak sem do tega prišel sam.
Vzrok je ta:Ko se dva spoznata bo moški resnično verjel, da je ona prava zanj in da bosta skupaj do konca življenja. Toda ona mu tega ne bo verjela, ker ve kaj vse se lahhko zgodi v tem času.
No v tem trenutku je med njima že ustvarjena ograja in moški ne dobi energije nazaj.
Zveza že v tem trenutku postane igra-iluzija obsojena na propad.
Kdo je potem kriv za to? Tehnično ženska, ker mu ne verjame.
Toda resnični krivec je spet sistem, ki onemogoča kaj takega, če pa se dva za nekaj časa res ujameta, bo ta sistem slej ko prej uničil zvezo, ker bosta oba prisiljena povečevati osebno lastnino na račun eden drugega.
Vse kar nam ostane je hrepenenje po tej pristni ljubezni in to kar naprej izpovedujemo prav povsod kot sem rekel v glasbi, filmih, vskdanjem življenju.
Prav vedno stalna in ista zgodba:kolikokrat si se že opekel v ljubezni?, rad bi poletel pa nimam kril, ti si kriv(a),naredil bom samomor ker me je punca pustila, ali prevarala...
Boš rekel da ni res?
In to nam dela ta pokvarjeni materialistični sistem.
No pa saj bo kmalu ena država bankrotirala in potem se bo vse podrlo kot domine.
Jaz čakam samo še na to potem pa se bo začelo resnično življenje.
Ps še to: Smrtno obsodbo sistemu je že pred leti podpisal ameriški predsednik Obama, ko je oddobril povečanje ameriškega javnega dolga-samo še vprašanje časa je! To vsi politiki vejo in tudi običajni ljudje, toda kot kaže ne bo nikogar da bi preprečil katastrofo in se bo sistem lepo zrušil sam. Soočiti se z resnico je res ponavadi pretežko!
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ferencak » 11 Sep 2013, 20:21

harmagedon92 je napisal/a:Pozdravljerni. Jaz sem.
Morala in etika.
Glej takole je:
Morala in etika si stojita nasproti na velikem merilu, pa čeprav na prvi pogled izgledata kot dvojčka.

Pri teh dveh terminih vlada na spletu pojmovna zmeda. S teboj je strinjam, da ne pomenita isto.

harmagedon92 je napisal/a:Morala je iznajdba religije kot naprimer 10 svetih zapovedi.

Ehhh..., pa sva spet pri religiji. :) To kar si napisal ne drži. Bogsigavedi koliko pasovne širine sem že porabil za razlaganje, da to ne drži. Morala je del človeka samega, ki pa se z razvojem človeštva spreminja (razvija). Kot se, po Kohlbergu, razvija tudi morala vsakega razmišljujočega posameznega človeka.

Krščanska morala je samo ena od moral, ki sobivajo v družbi. Upam, da bitov ne trošim spet v prazno. :)

"Morala je tako neizbežni sestavni del človeka kot bitja in je ni mogoče omejiti samo na eno vrsto morale, denimo, krščansko moralo."
http://sl.wikipedia.org/wiki/Morala

harmagedon92 je napisal/a:Etika pa je naravna stvar,

Zelo se motiš. Tako po tem:
"Ethics, also known as moral philosophy, is a branch of philosophy that involves systematizing, defending and recommending concepts of right and wrong conduct."
http://en.wikipedia.org/wiki/Ethic

kot po tem:
"Ethics - The rules of conduct recognized in respect to a particular class of human actions or a particular group, culture, etc. It defines how thing are according to the rules.
Morals - Principles or habits with respect to right or wrong conduct.It defines how things should work according to an individuals' ideals and principles."
http://www.diffen.com/difference/Ethics_vs_Morals

harmagedon92 je napisal/a:ki se odloča v danem trenutku-kot je takrat najbolj prav.
Za primer: morala pravi:ne kradi, toda kaj če ti nekdo vseeno nekaj na silo vzame-ukrade.
Kaj boš naredil? Ti to nujno potrebuješ. A se boš v tem primeru oziral na moralo, ali na svoja etična merila?
Po moje boš moralo poslal k vragu in mu to vzel nazaj pa naj bo že na kakršen koli način.

Nikamor ne bom poslal svoje morale. Moja morala mi ne prepoveduje vzeti nazaj ("ukrasti") ukradeno stvar.

harmagedon92 je napisal/a:Tu je ta glavna razlika. Morala je toga in neprilagodljiva, tako kot ustava, nasproti etike,ki pa se prilagaja danemu trenutku.
Nikoli ne morejo biti ista pravila za vse dogodke.

Tako morala kot etika ocenjujeta konkretno akcijo človeka v dani okoliščinah - kot pravilno ali napačno.

Delovanje človeka mora biti pri podobnih dogodkih podobno, drugače deluje kot oni pajac na fedru, ki skoči iz škatle. :)

harmagedon92 je napisal/a:Na tem temelju bo tudi stal novi svetovni red. Namreč, da se ves čas prilagaja danemu trenutku in dogajanju.

Obvesti me, ko bo na svetu zapovedano človeško delovanje po trenutnem navdihu; da se zahvalim za vse ribe in zbežim s planeta. :mrgreen:

harmagedon92 je napisal/a:To pa kar imamo zdaj pa je: moralno toga državna ustava, ki je tako zaščitena kot kočevski medved, moralno pravo, ki ne ponuja nobene prave pravice ampak se izcimi kar se že , ena sama igra-teater, špekulacije...
Res je da obstajajo različni etični kodeksi, toda naj te to ne zavede. To je samo zaradi lepšega,
štejejo pa praktično nič-štejejo samo od države potrjena toga moralna pravila, ki pa so izšla od nikjer drugje kot pa iz religije-bolj natančno judovske religije, kot tudi sistem v katerem živimo.

Zelo se strinjam, da je sedanji svet precej v pizdi, ampak tak ni zaradi morale kot take, ampak zaradi premalo (kvalitetne) morale.

harmagedon92 je napisal/a:Tako da rekel bi takole:svet v katerem živimo danes je totalno fake-iluzija, matrica ne vem kako bi še poimenoval.
Vse dokler bo tako bomo živeli v tej iluziji-matrici,

Se strinjam, da živimo v matrici. Moj prijatelj vsakič, ko v kinu ali gledališču nazaj vklopi mobilca pravi, da se je priključil na matrico.

harmagedon92 je napisal/a:v resnici pa vegetiramo kot baterije.

Jaz ne. Kar veselo migam. Vedno bolj.
Ferencak

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 18 Sep 2013, 10:17

Pozdravljeni. Jaz sem.
Farancak glej.
Vse dokler boš gledal na te stvari iz stališča kot si bil vzgojen to se pravi iz obstoječega sistema ne boš videl cele slike, ampak samo to kar ti sistem dovoljuje.
Če se ne boš izklopil iz "matrice" boš vedno gledal na stvari preko njenih pravil.
Čeprav moram priznati da si že kar daleč prišel, vendar si obstal ravno na precepu med moralo in etiko. Verjemi, da to ne vidim prvič.
Pozabi na vse kar ti sistem vsiljuje in poglej vase in našel boš boga v sebi.
Ko ti bo to uspelo, boš spoznal, da je vsega kriv tako imenovani živi bog, ki je nad nami.
Toda to ni enostavno. Predvsem potrebuješ pogum za kaj takega, kajti potem boš
ostal sam -ne boš več del družbe, ampak neke vrste odpadnik.
To vidim vse povsod okoli sebe. Večina ljudi je na tem precepu, vendar se ne upajo izklopiti,
ker se bojijo posledic.
Saj vse to razumem. Tudi jaz se ne bi, če ne bi bil nekako prisiljen.
Toda čas prihaja ko se bomo morali vsi, kajti sistem propada in gdor bo kolikor toliko pripravljen
mu bo potem precej lažje.
O tem je pisal tudi filozof Nietze, ki je to poimenoval prva velika prelomnica človeštva.
V to je bil tako zelo prepričan, da je samega sebe poimenoval za antikrista, pa upam da ne dvomiš v njegove umske sposobnosti-izjavil je tudi, da je bil križan.
Potem je bil tak tudi znani operni umetnik Wagner-somrak bogov.
Da ne govorim o Hitlerju, ki pa je bil dejansko pravi antikrist(napovedan kot 2.).
Prvi je bil Napoleoon, 3. pa se še ni razkril.
Malo se poglobi v te ljudi, ki so bili vsi pravi "odpadniki", pa ti bo mogoče bolj jasno.
harmagedon92

PrispevekNapisal/a Ferencak » 18 Sep 2013, 16:01

harmagedon92 je napisal/a:Pozdravljeni. Jaz sem.
Farancak glej.
Vse dokler boš gledal na te stvari iz stališča kot si bil vzgojen to se pravi iz obstoječega sistema ne boš videl cele slike, ampak samo to kar ti sistem dovoljuje.
Če se ne boš izklopil iz "matrice" boš vedno gledal na stvari preko njenih pravil.
Čeprav moram priznati da si že kar daleč prišel, vendar si obstal ravno na precepu med moralo in etiko. Verjemi, da to ne vidim prvič.

V prejšnjem postu sem ti prijazno potrdil, da živimo v matrici. Venadar pa v resnici jaz ne živim v njej, ker mi ni treba, o tem zakaj mi ni treba pa ne bom javno pisal.

Kar se tiče morale in etike, narobe si razlagaš oba pojma, kar sem ti že parkrat napisal; in ker je več kot očitno, da piševa en mimo drugega, bom tole najino dopisovanje končal.

LP
Ferencak

PrispevekNapisal/a harmagedon92 » 19 Sep 2013, 22:30

Pozdravljeni. Jaz sem.
Ja sem kar pričakoval nekaj takega.
Mogoče samo še par stvari, če ti bodo dale kaj misliti.
Etika in morala si stojita nasproti tako kot starodavni pogan in "moderni" jud.
Prvi ljudje so se pojavili pred 300 000 leti in ti niso poznali morale, ampak so počeli kar so hoteli-se pravi po svojih "etičnih" načelih. To so bili pogani, ki so poznali take modrosti, ki si jih danes še predstavljati ne moremo.
Saj poznaš raznorazne več tisoč tonske kamnite spomenike, ki so jih ti ljudje postvljali po vsem svetu. Take podvige še danes ne bi zmogli!
Kaj je bilo to? Judje so temu rekli čaranje-in v resnici je to tudi bilo.
Toda kje je zdaj to znanje? Judi so ves čas prerokovali, da tako početje ni dovoljeno ljudjem, ampak samo njihovemu "živemu" bogu in da bo to znanje izbrisano z zemlje, kot da nikoli ni obstajalo. In to jim je tudi uspelo-zelo učinkovito.
Toda to znanje zdaj hočemo nazaj, ker nam pripada ker smo na novo porajajoči se bogovi in ne bo nam nihče govoril(še najmanj pa židovski bog) kaj smemo in kaj ne!
Hočemo spet zaživeti polno življenje brez trapastih omejitev.
Saj zato smo se pa sploh pojavili v vesolju, ali pa morda zato, da čimbolj trpimo?
Dojemite že enkrat, da borba, ki poteka že 5000 let še vedno ni končana. Namreč borba med judovstvom(moralo) in poganstvom(etiko).
Gdor ima modrost naj izračuna število zveri-je namreč število človeka. To število pa je 666!
Gdor hoče bo razumel, gdor noče pa ne!
Vse to kmalu pride, do takrat pa lep pozdrav.
harmagedon92

Naslednja

Vrni se na Dvig zavesti

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Google [Bot] in 1 gost