Kaj če bi zadeli "sto jurjov" na loteriji?

Kaj če bi zadeli "sto jurjov" na loteriji?

PrispevekNapisal/a Tomaz » 24 Mar 2012, 00:27

Tukaj je ena miselna igra, če kdo želi sodelovati:

Recimo da vam pade 100 000€ "v žep", ki bi jih lahko porabili po mili volji. Kako bi jih zapravili? To je povsem odprta debata, nebom vas kregal pa če rečete da si boste celo življenje zadnjico brisali z bankovci za 5€. :lol:

Čeprav nisem omejil razprave na karkoli, se pravzaprav samo od sebe pojavi vprašanje upravljanja s tem denarjem. Glede na to, da kot zeitgeistovci poznamo detrimentalne razmere monetarnega sistema, se postavi vprašanje kako uspešno naložiti da denar, ne samo da se sam obrača, ampak tudi da bo to obračanje denarja sledilo trendom in ciljem rezultatov, ki si jo je zastavilo samo gibranje za trajnostni razvoj?

Kaj pravite? Boste odgovorili na moj izziv? :twisted:
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

Prispevki: 433

Re: Kaj če bi zadeli "sto jurjov" na loteriji?

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 24 Mar 2012, 23:38

Ne vem če je dovolj za elektrarno, ampak čim prej bi denar zamenjal z nečem kar dejansko ima vrednost :D
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
wlan slovenija - Odprto mesh brezžično omrežje slovenije.
Uporabniški avatar
_Mitto_
Koordinator goriške regije

Prispevki: 246

Re: Kaj če bi zadeli "sto jurjov" na loteriji?

PrispevekNapisal/a Tomaz » 25 Mar 2012, 14:13

To je bla moja prva misel tudi ja, nato sem se spomnil kaj je blo v času velike depresije v ameriki, kjer so bli vsi američani zakonsko dolžni prodati vse dragocene kovine za drobiž razen 40-ih gramov. Če bo v evropi postala sila in se bo to zgodilo, potem ti to nebo nič pomagalo.

Kar moraš storiti je da zmanjšaš svojo odvisnost od monetarnega sistema in moje raziskave kažejo da 100.000 zadostuje.

Za 50.000 dobiš solarni sistem, ki lahko napaja majhno sosesko, in ne govorim o kar nekaj skupaj nametanih plošč, govorim več 10 kilovatnih profesionalnih enotah, montiranih na heliostatskem motorju. Dogovoriš se lahko s svojimi sosedi in jim zrihtaš priklop in baterije v zameno pa tebi plačujejo elektriko po nižji ceni. Povrnitev investicije? 15 let. Po tem času pa kupiš dodatne enote in priključiš več hiš na omrežje.

Ostane 50.000. Če maš prostor doma si postaviš profesionalno enoto za akvaponiko ter zbiralnik dežja z čistilno napravo. Kamot ti ostane denar za nov avto na avtoplin ter zamenjaš jeklenko z avtoplinom z jeklenko na vodik. Mogoče ti še nekaj ostane doma za elektrolizator...

To je kaj sem jaz našel, vprašanje je, ali se še da boljše?
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

Prispevki: 433

Vrni se na Dvig zavesti

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost