Napuh - kako se pravilno odzvati nanj?

Napuh - kako se pravilno odzvati nanj?

PrispevekNapisal/a Tomaz » 28 Avg 2011, 13:29

Prišel sem do enega razodetja na področju tega vprašanja in za tem stoji ena zgodba:

Jaz in sosed sma šla v maribor (nebom naval razloga), po najinih opravkih sma se ustavila na kavi ob eni naključni kavarni z parkiriščem. Ko sma hodila proti vhodu v kavarno pa se je pripeljal en dečko z nekim dragim poršejem. Sosed je rekel naj se ustavima da pogledama kak porše je to pa da si bo ga ogledal, jaz pa vidim šoferja, ki ven stopi - bil je nek ljubljančan z svileno srajco, drago uro, verižico in poln drugega "blinga". Preden se odpravi v kavarno se odločil da bo opazoval najin interes v njegov avto, medtem ko sma se mu približevala. Sosed me dregne z komolcev in reče: "Glej ti to kaki porše!" Jaz ga dregnem nazaj in rečem: "Alo, igraj za mano!".

Hehe, zdaj pa pride zabavni del. Ljubljančan stoji ob avtu in naju prikrito opazuje pod pretvezo da brska po mobitelu. Oba sma sedaj pri avtu in se ustavima, jaz pa se začnem zgražati: "Ugh kak nagravžno!" Sosed sodeluje: "fuj!". Dečko neha šariti po telefonu in začne bulji v naju. Sosedata pocukam za rokav da mu nakažem da grema v kavarno. Ko sma se oddaljevala od njegovega avta proti kavarni sem mojemu sosedu, zmrdajoč kot da sem pojedel kislo kumaro, rekel: "Barabe pohlepne, nobenega spoštovanja nimajo!". In sicer sem mu to rekel dovolj glasno da je naju on slišal.

Ne vem če sem jaz kadarkoli v svojem življenju videl koga tamo osramočenega! 5 minut je stal na parkirišču rdeč kot kuhan rak nato pa je vstopil v kavarno, upajoč, da kdo ni njegove osramočenosti opazil. S sosedom sma se vsedla ob eno mizico v kot, poleg naju je bila še edina prosta mizica, ljubljančan je bil rajši pri šanku, na nasprotni strani šanka od najine mize! :twisted:

V resnici sem to že poskusil narediti nekaj časa ampak nikjer ni bilo kakega poskusnega zajčka ob samih avtih, in takrat ko so še bili pa sem bil sam in verjetno nebi tako učinkovito bilo. Dejstvo je da me je zanimalo kako ljudje odreagirajo na kontradiktivne odzive na njihov napuh. Pričakovana reakcija je da če kdo vidi nekoga z dragim avtom da bi se potem čudil in felne slikal in podobno, ampak kako bi se odzvali ob obratni reakciji? :ugeek:

Torej, to je vodič kako reagirati v podobnih situacijah kot jaz. Svetu moramo pokazati da biti bogat ni več stvar občudavanja ampak je treba napasti njihovo nediskretnostnost in prezir do družbene norme. :mrgreen:
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

Prispevki: 433

Re: Napuh - kako se pravilno odzvati nanj?

PrispevekNapisal/a tojezanas » 29 Avg 2011, 11:25

Psiha je kompleksna zadeva.

V danem trenutku je bil ko kuhar rak....že minuto kasneje pa si je rekel "foušljivca" in odkorakal v lokal. S tem si je razložil, da je on čisto o.k. vama dvema pa manjka tisto kar on ima in sta mu fovš. :?

Verjetno bi bil tisti pravi način glede napuha, da bi ljudje v celoti preprosto ignorirali take družbene odstopke in ne podarjali pogledov.
V tem primeru bi imeti nekaj več postalo manj zanimivo z gledišča napuha. :geek:
Uporabniški avatar
tojezanas

Prispevki: 165

PrispevekNapisal/a Tomaz » 29 Avg 2011, 11:35

Da, AMPAK, če bodo tovrstni ljudje naleteli na množičen odpor velikega dela družbe potem nebodo več morali živeti v zablodi češ da gre za "ljubosumje" ampak celovita sovražnost do njihovega socialnega statusa.

Kot je novinar od MSNBC rekel: "Ljudje so začeli ugotavljati da lahko bogate udariš tam kjer jih boli najbolj: po njihovih denarnicah. Zato je predsednik mubarak odstopil šele ko so se stavke delavcev začele."

Če začnemo kazati bogatim da ni več občudovanja vredna stvar da si bogat ampak stvar gnusa in prezira potem jim bo hitro postalo jasno.
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

PrispevekNapisal/a fortehlulz » 29 Avg 2011, 16:00

mja, pomoje si ti edini, ki je v dani situaciji kazal napuh.

namesto vse tvoje vložene sovražne energije bi se lahko ustavil pri njemu in mu razložil, da bi za ta denar lahko dobil 10 električnih avtomobilov. če bi bil frajer... tko si pa izpadel en navaden nevoščljiv slovenček, po možnosti pa je dečko še celo življenje garal in s korektnim delom pomagal tisočim, zato da ga en mulc potem zmerja zaradi zasluženega premoženja. :roll:

kar se mene tiče si zalužiš klofuto :P
Whenever people agree with me I feel I must be wrong...
"nowhere" = "now" + "here"
fortehlulz

Prispevki: 338

PrispevekNapisal/a Jurec » 29 Avg 2011, 19:03

HairMan je napisal/a:mja, pomoje si ti edini, ki je v dani situaciji kazal napuh.

namesto vse tvoje vložene sovražne energije bi se lahko ustavil pri njemu in mu razložil, da bi za ta denar lahko dobil 10 električnih avtomobilov. če bi bil frajer... tko si pa izpadel en navaden nevoščljiv slovenček, po možnosti pa je dečko še celo življenje garal in s korektnim delom pomagal tisočim, zato da ga en mulc potem zmerja zaradi zasluženega premoženja. :roll:

kar se mene tiče si zalužiš klofuto :P

Absolutno se strinjam ;)
Jurec

Prispevki: 36

PrispevekNapisal/a roxxx » 29 Avg 2011, 19:39

Tvoje obnašanje se mi zdi samo posledica ega.
roxxx
Koordinator obalno-kraške regije

Prispevki: 7

PrispevekNapisal/a Tomaz » 29 Avg 2011, 20:44

Ego bi bil če bi se spontano odzval na tak način v takšni situaciji. Kaj v resnici to je da vse skupaj je pretkano oblikovan subliminalni psihološki napad na idejo da je dobra stvar to, da imaš več od ostalih in da je to stvar občudovanja.

Lahko rečete temu ego ampak bodite pozorni da se nisem obrnil na vse bogate ampak samo tiste, ki kažejo vzvišeno vedenje in superiornostni kompleks. ;)
Tomaz

PrispevekNapisal/a tojezanas » 30 Avg 2011, 09:30

O.k. našega Tomaža smo malo okrcali...ampak to ne pomeni, da se z njegovo željo po boju proti napuhu ne strinjamo...

Problem je v pogledu posameznika na napuh...napuh je psiho zadeva, njegova kronična oblika se skorajda lahko določi z obliko družbe v kateri je človek odraščal in deluje.

Torej družba z več napuha bolj kronična oblika.........družba razumevanja in sodelovanja - manj ali nič napuha.

Če pogledamo na ta dejavnik s te strani...moramo ugotoviti, da je najprej potrebno spremeniti ustroj družbe.

Ko pa se pogovarjamo o "izobrazbi" posameznika in spreminjanju njegovega razmišljanja in opustitvi napuha, je potrebno razumeti, da je to lahko pri nekaterih dolgotrajen proces (verjetno odvisen od stopnje indoktrinacije, katere je bila oseba skozi življenje deležna) in ga ena Tomaževa "Psiho bomba" verjetno ne bo rešila.
Nekdo, ki si je želel takega avta je že en takih primerov.

Globalna rešitev (rešitev izvora te "bolezni") pa se seveda ponuja v RBE.

Gre za primer ognja (če je kdo od vas gasilec bo vedel): Ogenj za gorenje potrebuje troje: kisik, gorivo, dovolj visoko temperaturo za vžig. Če eno teh stvari umaknemo iz enačbe gorenja...pa-pa ogenj.

Torej preneseno: če napuhu umaknemo možnost izražanja preko dobrin (najpogostejši pojav - drugi je znanje, tretji ostala lastnina, dobrine - zanimivo, da tu notri včasih padejo tudi ljudje kot dobrina npr. moški, ki je uspel "ujagat" eno "fejst namalano" žensko si domišlja, da je zato največji car - v tem primeru je ženska dobrina) se bi količina tega napuha zmanjšala.
V primeru, ko bi vsi lahko "poizkusili" vožnjo takega avta recimo enkrat na leto ali dvakrat, sam avto ne bi bil več tako zanimiv in "razkazovanje" z njim bi bilo nesmiselno. V kompletno zaključenem in dovršenem RBE-ju pa bi se s takim avtom (verjetno boljšim) lahko vozili vsi.
Uporabniški avatar
tojezanas

Prispevki: 165

PrispevekNapisal/a fortehlulz » 30 Avg 2011, 11:50

mja, samo da ne bo šlo "RBE -> življenje brez napuha", ampak "življenje brez napuha -> RBE"
Whenever people agree with me I feel I must be wrong...
"nowhere" = "now" + "here"
fortehlulz

Prispevki: 338

PrispevekNapisal/a Tomaz » 30 Avg 2011, 20:24

Zdaj pa glejte... bah pa zakaj se trudim, vaši umi (ne bom rekel da so primitivni ker to ni res, so pa drugače vezani) ne morejo razumeti kompleksnosti kolektivnega negativnega družbenega odziva na odklonsko vedenje posameznikov zato nima smisla o tem nadaljevat. Mogoče če vam povem zgodbo... mogoče...

Ena največjih trendov, ki ga boste našli v londonju je stanje v vrstah (queuing~"kjuing"). Morda se vam bo zdelo smešno ali pa nenavadno ampak disciplina, z katero londončani izvajajo ta trend je sam model družbenega reda in učinkovitosti! V zgodnjih dneh, ko se je ta trend še razvijal je bilo veliko nediscipline ko je prišlo do stanja v vrstah - veliko ljudi je preskakovalo vrste, "navalilo narode" ipd... Londončani so se s takšnimi nediscipliniranci soočili tako, da so jih prefinjeno a naravnost brutalno šimfali ("how rude, that boy has no respect whatsoever...") in to so počeli namerno s tako glasnostjo, da jih je predrznež zagotovo slišal. Neupoštevanje queuing-a v Londonu še vedno najdete, a v tako malem merilu, da je komaj vredno omembe.

Nebom zanikal, da zasledujem lastnim interesom ampak to so raziskave za katere ne potrebujem naprednega orodja ali pa cele ekipe ljudi. Trčene kot so moje metode, vi ste še manjmanj kvalificirani, da bi me sodili. In prosim, ne vzamite to kod žalitev, predpostavljeno dejstvo je da smo politični aktivisti trenutno kot majhna etična skupina po terminologiji normale: nenormalni. Žal mi je če zveni žaljivo ampak to je moje dognanje in ne mnenje... :?
Slika
Nobenega smisla ne govorim, a ne? :twisted:
Tomaz

PrispevekNapisal/a XarXes » 03 Sep 2011, 02:12

ha-ha, Tomaž; kakšno naključje. Pred dnevi smo se pogovarjali pri neki raziskovalni nalogi glede "ega". Tako, da ti lahko edino rečem, da imaš velike težave sam s sabo. Že tak odziv, ki si ga naredil je lahko v določenih okoliščinah problematičen. Bodi vesel, da niso dobil kakšne vzgojne.
XarXes

Prispevki: 56

Vrni se na Dvig zavesti

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost