Prehrana

Re: Prehrana

PrispevekNapisal/a Jurec » 16 Avg 2011, 15:51

Jurec

Prispevki: 36

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 24 Avg 2011, 00:01

Ne, ne, ne ... tisti ČE je ZELOO pomemben!
Če se držimo zeitgeitst "pravil" in uporabljamo znanstvene metode, potem dopuščamo, da Darwinova teorija ne drži.

Za DNK-jev del teorije, se je že dokazalo, da ne drži. (Nisem Biolog, ne poznam podrobnosti in me tud ne briga :D )
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
wlan slovenija - Odprto mesh brezžično omrežje slovenije.
Uporabniški avatar
_Mitto_
Koordinator goriške regije

Prispevki: 246

PrispevekNapisal/a XarXes » 27 Avg 2011, 13:02

_Mitto_ je napisal/a:Ne, ne, ne ... tisti ČE je ZELOO pomemben!
Če se držimo zeitgeitst "pravil" in uporabljamo znanstvene metode, potem dopuščamo, da Darwinova teorija ne drži.

Za DNK-jev del teorije, se je že dokazalo, da ne drži. (Nisem Biolog, ne poznam podrobnosti in me tud ne briga :D )

No kakšen poglej imaš ti na mesno industrijo, ter na mučenje živali?
XarXes

Prispevki: 56

PrispevekNapisal/a XarXes » 15 Sep 2011, 13:55

Kot lahko sami vidite, "glavni" od gibanja Zeitgeista tudi ignorirajo temo mesne industrija, oziroma vprašanje, ki se navezuje na mučenje živali. Ne, nima se smisla ukvarjati z morilci.
XarXes

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 16 Sep 2011, 00:36

Ha ha ha ...
Dokler imamo politiko, vojne in revščino na svetu - dokler bo človek stradal, se do živali na način, kot bi ga ti rad slišal ne bom opredeljeval.
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
wlan slovenija - Odprto mesh brezžično omrežje slovenije.
Uporabniški avatar
_Mitto_
Koordinator goriške regije

Prispevki: 246

PrispevekNapisal/a tojezanas » 16 Sep 2011, 14:17

Ni važno kje začneš...vsak po svoje...nekateri pa pri hrani. Zakaj pa ne - boljša prehrana, manj zdravil.
Uporabniški avatar
tojezanas

Prispevki: 165

PrispevekNapisal/a XarXes » 16 Sep 2011, 21:11

_Mitto_ je napisal/a:Ha ha ha ...
Dokler imamo politiko, vojne in revščino na svetu - dokler bo človek stradal, se do živali na način, kot bi ga ti rad slišal ne bom opredeljeval.

Ne vem, kako bi bilo tebi všeč, da bi tvojega otroka nekdo zaklal, ga razrezal na kose in popekel na žaru. Pri živalih je isto, to bi lahko kot inteligenten fant do zdaj že vedel. Teliček je prav tako kot ti živo bitje, ima svojo mamo, predvsem pa ima voljo in ljubezen do življenja, katere ti ne poznaš, sicer ne bi pisal taki oslarij kakor jih. Razen tega je žival boljša kot marsikateri človek, to pa zato, ker ne zna sovražiti, nima zamer in zlobe! Kdo si potem ti, da boš presojal kaj bo šlo v zakol v in kaj v hlev. Sebe zapri tja, če ti je tako všeč, drugim pa pusti živeti!

Mitto@ Vidim, da te zanima znanost in tako dalje! DOKAZANO je, da gre 70% hrane za futr; živinoreje! 40% vode gre za živino! Kdo je potem kriv? Mitto, smešen si. Sem že veliko ljudi prepričal nasprotno. Na koncu so mi bili celo hvaležni, ker so sami spoznali kakšen folk je tuki notri. Da te ni sram, sam sebe zapri v hlev.
XarXes

PrispevekNapisal/a pokora » 17 Sep 2011, 08:49

Lep pozdrav vsem skupaj.
Tale forum prebiram že par mesecev, se pa prvič oglašam.
Strinjam se z veliko stvarmi ki tvorijo tole gibanje , do nekaterih sem skeptičen par stvarem pa ne verjamem.
A o tem mogoče drugič.
Zastavil bi pa vprašanje tebi xarxes.
Vegetarijanci naj bi bili boljši, ker ne jedo mesa, ker iz mesa naj nebi dobili andrenalina ki preplavi žival ob trpljenju ,ko jo zakoljejo.
Zakaj si potem tako nestrpen do drugači mislečih. Da se razumeva -po svoje ti dam mogoče prav samo način pregovarjanja pa je mogoče malo mimo. Se spomniš Susmana, ki je zaradi svojih izbruhov izpadel bedak.
Stvari je potrebno razložiti, potem pa naj posameznik razmisli (več ali manj znamo vsi misliti), seveda pa ni potrebno vsega verjeti samo zato, ker to nekdo reče.
Takole zame, za druge drugače, za vse kakorkoli.
pokora

Prispevki: 55

PrispevekNapisal/a XarXes » 17 Sep 2011, 13:27

pokora je napisal/a:Lep pozdrav vsem skupaj.
Tale forum prebiram že par mesecev, se pa prvič oglašam.
Strinjam se z veliko stvarmi ki tvorijo tole gibanje , do nekaterih sem skeptičen par stvarem pa ne verjamem.
A o tem mogoče drugič.
Zastavil bi pa vprašanje tebi xarxes.
Vegetarijanci naj bi bili boljši, ker ne jedo mesa, ker iz mesa naj nebi dobili andrenalina ki preplavi žival ob trpljenju ,ko jo zakoljejo.
Zakaj si potem tako nestrpen do drugači mislečih. Da se razumeva -po svoje ti dam mogoče prav samo način pregovarjanja pa je mogoče malo mimo. Se spomniš Susmana, ki je zaradi svojih izbruhov izpadel bedak.
Stvari je potrebno razložiti, potem pa naj posameznik razmisli (več ali manj znamo vsi misliti), seveda pa ni potrebno vsega verjeti samo zato, ker to nekdo reče.

Zdravo Pokora! Ne me narobe razumeti, nisem nek nasilnež, ki bi vsiljeval svojo navade. Samo čudno mi je, ker nekateri pravijo, da je človek tudi živali, in zakaj so potem užaljeni, če jih poimenujem, da so živali? Saj samo priznajo, da so živali. Pokoro, dokler ljudem ne bo jasno, da naj bi bil človek po zavesti nad živalsko vrsto, ter da naj bi poskušal nadzorovati svoje živalske nagone, bomo imeli take posameznike, ki bodo zagovarjali mučenje živali, klanje živali. Gredo se neko organizacijo, ki naj bi "temeljila" na ljubezni, na sočutju do človeka; a pri živalih jim je tako vseeno. Ne, ne in še enkrat ne; izogibajte se tega gibanje. Tisti Joseph je pe še en prostozidarček, da dobi na svojo stran ovce, ter da na njih zasluži.

Pokora, opazil si lahko tudi, da tudi tukaj naletimo na gluha ušesa! Primer; Zeitgeist veliko prisega na "znanost" in tako dalje. No, DOKAZANO JE, da gre zelo zelo zelo veliko hrane za živino + voda. Ampak kot lahko vidiš tukaj so taki ljudje, ki bodo svoje grde navade zagovarjali do onemoglosti, pa če tudi je vse dokazano. Dokazano je tudi, da meso škoduje in tako dalje. Ampak ne, oni bodo še naprej zagovarjali svoje grde navade. Pa kot si lahko videl na njihovih "piknikih", kjer je prisoten tudi alkohol? A taki ljudje se naj bi borili za boljši jutri, z alkoholom v krvi? Z čevapčiči na mizi? Ne, to so ljudje, ki so še na evolucijski stopnji..., ni vse v tisti njihovi bedni tehnologiji. Meni so smešni.
XarXes

PrispevekNapisal/a Jurec » 17 Sep 2011, 13:58

Zanimiv podatek, za 1 kg govejega mesa se porabi okoli 15 700 litrov vode. Za en kilogram! :idea:
Jurec

PrispevekNapisal/a pokora » 17 Sep 2011, 14:11

Ta številka se mi pa zdi malo visoka. Pa saj se da zračunati.
Ja glej tole pri mesu ni tako enostavno. Sam se ga poskušam ogibati, ker mi niti ni preveč všeč, vseeno pa brez ne gre.
Vsi poskušamo preživeti, dokler je meso cenejške kot zelenjava, boš težko prepričal vsakogar ,ki se komaj prebija z meseca v mesec.
Pa tudi pri težkih delih. Baje rabiš živalske beljakovine za regeneracijo mišic- ne vem nisem ekspert. Do avtomatizacije je še daleč :D .
Sam se ne branim soje,tudi zelenjave in sadja ne, samo efekt pa nekako ni isti. Mogoče je tudi nekaj na psihi?
pokora

PrispevekNapisal/a XarXes » 17 Sep 2011, 14:16

pokora je napisal/a:Ta številka se mi pa zdi malo visoka. Pa saj se da zračunati.
Ja glej tole pri mesu ni tako enostavno. Sam se ga poskušam ogibati, ker mi niti ni preveč všeč, vseeno pa brez ne gre.
Vsi poskušamo preživeti, dokler je meso cenejške kot zelenjava, boš težko prepričal vsakogar ,ki se komaj prebija z meseca v mesec.
Pa tudi pri težkih delih. Baje rabiš živalske beljakovine za regeneracijo mišic- ne vem nisem ekspert. Do avtomatizacije je še daleč :D .
Sam se ne branim soje,tudi zelenjave in sadja ne, samo efekt pa nekako ni isti. Mogoče je tudi nekaj na psihi?

Pokora, tisto je nateg tisočletje, da so "živalske" beljakovine dobre za mišice! Glej; Ni pomembno katere vrste beljakovin ješ, saj se vse na koncu razgradijo v aminokisline, se pravi, da je potem na koncu čisto vseeno, katere beljakovine si pojedel, ampak večina ljudi tega ne ve. Dokazano je, da živalske beljakovine škodujejo človeku, povzročajo razne bolezni in tako dalje. Drugače pa lahko vsak gre na klinični center in se sam prepriča, da hrana živalskega izvora ni zdrava. Pokora; točno, vse je v glavi.
XarXes

PrispevekNapisal/a Jurec » 17 Sep 2011, 22:48

pokora je napisal/a:Ta številka se mi pa zdi malo visoka. Pa saj se da zračunati.

Meni se zdi tale nizka, ker sem narobe napisal. Resnica je 1 kg govedine = 15.500 l vode!

http://www.rtvslo.si/blog/buldo-er/15-5 ... ode/49945/

http://www.rtvslo.si/blog/nimi/mesojedci-so/53738

http://ec.europa.eu/clima/sites/campaig ... s16_sl.htm --- tale je dober članek :!:
Jurec

PrispevekNapisal/a XarXes » 18 Sep 2011, 00:06

Mitto@ Kaj zdaj? Boriš se proti pomanjkanju vode/hrane, a sam se nebi odpovedal mesu! Kje je tukaj logika? Ne razumem tega mišljenja! Prosim za razlago.
XarXes

PrispevekNapisal/a pokora » 18 Sep 2011, 08:53

OK poskusimo zračunati:
30l na dan velja za govedo, ki ne daje mleka( da je res samo meso), dve leti traja da je primeren za zakol, 200 kg dobimo mesa. prištejemo vodo za krmo. Voda v klavnici- to pa zna biti problematična, ker ne vem koliko živali je pobitih v enem dnevu- mogoče kdo ve?(ker verjamem samo v svoje izračune)

Prehrana z mesom zna biti problematična zaradi vseh navedenih razlogov - jo je pa zelo lahko razumeti: dokler je taka cena kot je cena zelenjave, tukaj ni kaj. Večina si zdravo prehrano težko privošči. Smo pa tudi navajeni, da je meso na mizi. Glede na prejšnje poste bom dregnil v osje gnezdo. Ne bom se spuščal v to ali je človek nad živaljo, ker se mi zdi, da vse kar je živega rado živi: vključno z živalmi in rastlinami. Kje potegniti črto je stvar posameznika. Tudi človek kot živo bitje ima isto usodo: ko umre ga nekdo pospravi- v naravi zveri oz mrhovinarji, hroščki ,muhe...

Je pa še ena stvar- informacija. Če nimaš informacij je prav tak problem kot če jih je preveč. Potem je problem komu verjeti- ima vir informacij reference, in če kakšne so. Pri vsaki informaciji se vprašam zakaj nekdo hoče, da kaj zvem. Kaj ima on od tega? Informacija je moč, zakaj bi jo delil z menoj.

Aja slika vegetarijanskega bodibilderja- me ne impresionira. Nekaj jih poznam po naravi so precej samovšečni in sebični ljudje. Vegetarijanec- ni verjetno- je pa mogoče, mislim pa da so tukaj razni dodatki. Aha pa še to, koliko vode pa porabi?
pokora

PrispevekNapisal/a pokora » 18 Sep 2011, 09:00

http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/povzetki/zdrav.htm

Sem ravnokar naše pa bi dodal tale članek. O taki informaciji govorim.
Je lepo napisan ima smisel. Potem pa en sam citat biblije in evo: kaj ima pa tale za bregom :lol: pa lahko verjameš ali pa tudi ne.
Pa tudi ne vem kdo je tole napisal, je blefer ali res nekaj ve.
A mogoče samo ne mara živilske industrije ker ima nasad jabolk. Pa smo tam.
pokora

PrispevekNapisal/a XarXes » 18 Sep 2011, 11:34

pokora je napisal/a:http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/povzetki/zdrav.htm

Sem ravnokar naše pa bi dodal tale članek. O taki informaciji govorim.
Je lepo napisan ima smisel. Potem pa en sam citat biblije in evo: kaj ima pa tale za bregom :lol: pa lahko verjameš ali pa tudi ne.
Pa tudi ne vem kdo je tole napisal, je blefer ali res nekaj ve.
A mogoče samo ne mara živilske industrije ker ima nasad jabolk. Pa smo tam.

Helmut je napisal tole knjigo po enem ameriškem sadjejedcem - človek je pri 112 letih vozil še kolo. Pa jaz pri ves "vsejedcih" ne razumem? A ste slepi? Daj pojdite v klinični center pogledat, bolj natančno na onkološki inštitut in boste videli kaj dela vaša "zdrav" - vsejeda prehrana. Drugače je pa prašič/divja svinja vsejeda žival, ne pa človek...

Ljudje ne razumejo, da so živali tudi bitja, ki čutijo ljubezen, predvsem pa imajo voljo do življenja; oni tega ne razumejo, tudi teli pametnjakoviči tukaj pri Zeitgeistu, ne. Ampak drugega itak ne moreš pričakovati, če pa sam sebi pravijo, da so živali - opice, pa še ne vem kaj vse.
XarXes

PrispevekNapisal/a pokora » 18 Sep 2011, 12:16

Tukaj ni potrebno veliko razumeti, tako pač je.
Če en možakar doseže tako starost mi tudi ne pove veliko. Mogoče veš kaj statistike.
Številke včasih povedo bolj popolno zgodbo. V službi je med mojimi sodelavci tudi en sadjejedec pa moram nažalost povedat da ni nič z njim.
Spet- je samo eden- to ne pove prav veliko. Sicer pa kako da toliko veš o tej stvari- kje si vse to izvedel, imaš mogoče izobrazbo v tej smeri?
Sam sem študiral čisto druge stvari tako, da bi nisem avtoriteta kar se tega tiče :D .
pokora

PrispevekNapisal/a XarXes » 18 Sep 2011, 13:09

pokora je napisal/a:Tukaj ni potrebno veliko razumeti, tako pač je.
Če en možakar doseže tako starost mi tudi ne pove veliko. Mogoče veš kaj statistike.
Številke včasih povedo bolj popolno zgodbo. V službi je med mojimi sodelavci tudi en sadjejedec pa moram nažalost povedat da ni nič z njim.
Spet- je samo eden- to ne pove prav veliko. Sicer pa kako da toliko veš o tej stvari- kje si vse to izvedel, imaš mogoče izobrazbo v tej smeri?
Sam sem študiral čisto druge stvari tako, da bi nisem avtoriteta kar se tega tiče :D .

Ja tukaj je potrebno razumeti, veliko stvari. Človek, ki približno ve kaj je namen življenja, oziroma celotnega Stvarstva, bo vedel, da so živali tudi živa bitja, tako kakor mi. Malo drugače; Človek naj bi bil po zavesti nad živalsko vrsto te naj bi poskušal nadzorovati živalske nagone? Razumeš? Tisti, ki pa govorijo, da je človek žival, potem pa na žalost sam pri sebi priznava, na kakšni evolucijski stopnji so. Pokora; postavi se v kožo živali! Kako se bi vi počutili, če bi vas vrgli tam v deževni gozd, kjer bi vas ljudožerci zaklali in pojedli? Bi vam bilo lepo? Ali pa kako bi se počutili, če bi nekdo vašega otroka pred vašimi očmi zaklal, razrezal na kose, ter popekel na žaru?

Poglejte si tudi dokumentarec Earthlings - Animal Torture, če imate dovolj "velika" jajca. Večina ljudi preneha po 10 minutah gledanje, ker ne prenesejo tistih grozljivih prizorov iz klavnic. Ljudje bi lahko dali vsaj malo na moralo, ter se zavedali, da to početje ni v načrtu narave. Meso tudi "tišči" telo na nižji "vibraciji".

Drugače glede moje izobrazbe. Ne nimam v teli smeri izobrazbe, ampak poznam veliko "znanih" doktorjev, ki odsvetujejo hrano živalskega izvora. Nekoč mi je nek doktor povedal, da on mora v službi govoriti, da je meso "zdravo", da je hrana živalskega izvora "zdrav"; to pa zato, ker tako piše v "uradni" medicini. Če pa ne govoriš tako kakor od tebe zahteva "uradna" medicina, si pa hitro označen za bedake, kretena, črno ovco, v najslabšem primeru lahko izgubiš tudi službo. Zdravstveni organizaciji se gre samo za zaslužek - njim je pomembno, da se pacienti vedno nazaj in nazaj vračajo, da imajo oni zaslužek. To je to! Si predstavljate, da bi ljudje prenehali jesti hrano živalskega izvora? Medicina propade v roku enega leta - oziroma 80% zdravnikov bi izgubilo službe. Zato oni delajo tako propagando po televiziji, kupujte meso, znižanje na vse mesne izdelke in tako dalje.

Drugače se pa ukvarjam v prostem času s tem "študijem". Prebral sem na desetine,desetine knjig na temo zdrava prehrana in lahko iz svojih izkušenj povem, da je hrana živalskega izvora drek. Poglejte, če hočete sami priti do tega spoznanja, začnite "študirati" tele stvari in boste spoznali, da imamo mi "zelene" kravice 100krat boljše dokaze... Skratka v vseh pogledih ovržemo "vsejedce".
XarXes

PrispevekNapisal/a pokora » 18 Sep 2011, 13:58

Počasi.
Mislim da je bilo več ali manj vse povedano, z ene in druge strani.
Prosil pa bi vas če lahko postrežete s številkami. Ne zafrkavam -stvar je v tem ,
da za razmišljevanje potrebujem dokaze takšne ali drugačne, navajen pa sem številk, vse ostali mi je bolj težko razumljivo.
Če mi rečete naj grem na onkološko pogledat dokaze mi to ne pove nič.
Povejte mi koliko jih je zbolelo zaradi tega in tega in je to -to
. Zakaj govorim tako: delam v takšni branži , ki sicer je razmeramo dobro plačana se pa skupaj z mojimi sodelavci zavedam , da neke hude življenske dobe ne morem pričakovati, verjetno bom tudi sam končal na onkološki,
in zato vem da ni samo prehrana zadosti da se tam znajdeš. Vse ostalo dokazovanje je brez zveze, številke prosim.
Kar se mojih jajc tiče, tistle film je bolj tako tako. Glede na svinjarije ki sem jih videl in jih še videvam niti ni nevem kaj.
Pa ne delam z živalmi, da ne bo pomote.
Če hočete vplivati na ljudi je potrebno izbirati prave metode osveščanja, tukaj je problem ta , da se ne poznava tako, da pač ne morete vedeti , da šok terapija name ne deluje preveč .
Torej , če imate številke, in vire , to me zanima, ostalo je pa za osnovno šolo, za to pa nimam časa.
Brez zamere pa lep pozdrav.
pokora

PrispevekNapisal/a XarXes » 18 Sep 2011, 14:19

Ah, pokoro, če bi te res tako zanimale številke bi se sprehodil do knjižnice in si tam sposodil knjige. Drugače, če pa hočete vse številke/statistike izvedeti pa vam priporočam knjigo Kitajska Študija. Drugače pa, če se vi v življenju obračate tako kakor vam številke pravijo, potem je pa res žalostno. Še enkrat; Če hočete res hude dokaze s številkami in tako dalje, vam priporočam knjigo Kitajska Študija, pa da ne boste mislili, da je to Kitajski proizvod:) Zelo, zelo zanimiva knjiga, katera vam bo zaprla usta iz vseh strani. Pa lep pozdrav.
XarXes

PrispevekNapisal/a pokora » 18 Sep 2011, 14:48

XarXes je napisal/a:Drugače pa, če se vi v življenju obračate tako kakor vam številke pravijo, potem je pa res žalostno.

Mislim , da če lahko živite in se preživite samo z filozoforanjem, bravo za vas.
Vem iz izkušenj , da matematiko podcenjujejo tisti , ki je ne obvladajo preveč.
Glejte, sprašujem zato , ker me stvar zanima.
Če se da svari izboljšati, zakaj jih ne bi.
Za izboljšati stvari pa je najbolje najti probleme in jih začeti odstranjevati, za to pa so ponavadi najboljše številke, ker te postavijo na realna tla.
Z filozofiranjem in dobro voljo na žalost ne prideš daleč.
Ustreza pa raznim ljudem , ki radi nategujejo ljudi, živijo od tujega dela, parazitom,... imenujemo jih lahko različno
Sprašujem pa za avtorja Kitajske študije, če vam ni odveč.
pokora

PrispevekNapisal/a XarXes » 18 Sep 2011, 15:24

pokora je napisal/a:
XarXes je napisal/a:Drugače pa, če se vi v življenju obračate tako kakor vam številke pravijo, potem je pa res žalostno.

Mislim , da če lahko živite in se preživite samo z filozoforanjem, bravo za vas.
Vem iz izkušenj , da matematiko podcenjujejo tisti , ki je ne obvladajo preveč.
Glejte, sprašujem zato , ker me stvar zanima.
Če se da svari izboljšati, zakaj jih ne bi.
Za izboljšati stvari pa je najbolje najti probleme in jih začeti odstranjevati, za to pa so ponavadi najboljše številke, ker te postavijo na realna tla.
Z filozofiranjem in dobro voljo na žalost ne prideš daleč.
Ustreza pa raznim ljudem , ki radi nategujejo ljudi, živijo od tujega dela, parazitom,... imenujemo jih lahko različno
Sprašujem pa za avtorja Kitajske študije, če vam ni odveč.

Tudi, če številke nekaj pravijo, to še ne pomeni, da velja za vse enako. Pa prosim ne mi glede matematike/fizike, ker sem tudi jaz v teli smeri študiral, tako da dobro vem kaj pomenijo številke v resničnem življenju, nič. Dragi Pokora, če še ne veste; vsak "znanstvenik" bo ven dobil drugačne številke, kakor tisti "znanstvenik", ki na nasprotnem bregu. Tako, da se ne zanašat na številke. Zdrava pamet tukaj največkrat odigra, predvsem pa praksa.

Avtor Kitajske Študije je; T Collin Campbell; po "poklicu" je profesor, tako da ni tam kar en človek. V preteklosti je tudi sodeloval s priznanimi fakultetami kot so Oxford in tako dalje. Knjigo res priporočam vse, pa lep pozdrav.
XarXes

PrispevekNapisal/a pokora » 18 Sep 2011, 15:30

Hvala za naslov. Kar se pa številk tiče je pa tako- odvisno kaj hočeš z njimi narediti, sicer sem pa študiral strojništvo in mehatroniko, tam pa so številke za vse enake.
Lep pozdrav

p.s. tole bi še dodal:
http://www.youtube.com/watch?v=EU491ofO ... re=related
pokora

PrispevekNapisal/a pokora » 29 Sep 2011, 19:03

Za vsak slučaj če še koga zanima:
http://www.ebook3000.com/The-China-Study_44153.html
pokora

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dvig zavesti

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost