Novi forumi

Novi forumi

PrispevekNapisal/a admin » 17 Feb 2011, 13:08

Ker so forumi v Drupalu (to je softver, na katerem sicer tečejo naše spletne strani) malo čudni in neprijazni, smo se odločili preklopiti na phpBB. Čeprav namestitev še ni povsem končana, se mi je zdelo boljše reč objavit čimprej.. V prihodnjih dneh pričakujte manjše spremembe izgleda in prevod v slovenščino.

Forumi bodo po potrebi moderirani, zato vse pozivam, naj še naprej ohranjajo debate na nivoju.

Iz Drupala sem skopiral seznam uporabnikov, tako da bi načeloma vsi obstoječi računi morali delovati tudi v phpBB brez ponovne registracije. Če se vseeno kaj zaplete, me obvestite na webmaster@zeitgeist.si ali pa si odprite nov račun.

Mitja
admin
Site Admin

Prispevki: 4

Re: Novi forumi

PrispevekNapisal/a admin » 17 Feb 2011, 13:36

Mimogrede, še to - vsebina iz starega foruma je še vedno na voljo na tem naslovu:

http://www.zeitgeist.si/forum
admin
Site Admin

PrispevekNapisal/a Ugowsky » 17 Feb 2011, 14:03

Čudovito je tole.
Super je, da so tudi orodja za oblikovanje besedila na voljo in vse je videti res priročno. Top zadeva. :lol:
Kar se tiče prijave, pa je vsaj v mojem primeru bilo tako, da sem se moral posebej prijaviti v forum, kljub temu, da sem že bil prijavljen na zeitgeist.si.Potemtakem je forum ločen od matične strani. Se da to združit? Pa kakšna bližnjica za vrnitev na zeitgeist.si bi tudi prav prišla.
Slika
Tanana nanana nanana Batman! Huh huh!
"Kar počnemo zase, umre z nami. Kar delamo za druge in svet, je nesmrtno."
Albert Pine
Uporabniški avatar
Ugowsky

Prispevki: 34

PrispevekNapisal/a admin » 17 Feb 2011, 14:26

Pa, nisem našel načina, kako združit zadevi (Drupal + phpBB) tako, da bo vse štimalo.. Obstajajo sicer neki plugini, ki kopirajo uporabnike gor in dol, ampak mi ni nič zgledalo zaupanja vredno :) V vsakem primeru se mi zdi, da bo velika večina uporabnikov potrebovala samo forum account, vsaj glede na to, kako majhno število ljudi je kdaj karkoli objavilo na 'matični' strani. Vsekakor ni idealno, ampak sumim, da bomo preživeli :)

Ne vem, zakaj se nisi mogel prijavit - stestiral sem na svojem drugem računu, pa je delovalo.. Žal imam prvič phpBB v rokah, tako da ne znam poiskat težave oz. bi mi po vsej verjetnosti vzelo daleč preveč časa..

Ko sem bom lotil izgleda, bom poskusil dodat še povezave nazaj (plan je, da bo tudi na forumih enaka glava strani kot drugje, tako, da bo možno skakat naprej in nazaj)
admin
Site Admin

PrispevekNapisal/a tojezanas » 18 Feb 2011, 11:03

:D :D :mrgreen:
Uporabniški avatar
tojezanas

Prispevki: 165

PrispevekNapisal/a Tomaz » 18 Feb 2011, 11:47

Hej, kaj se je zgodilo z temo, ki sem jo odprl?
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

Prispevki: 433

PrispevekNapisal/a admin » 19 Feb 2011, 14:25

Tomaz je napisal/a:Hej, kaj se je zgodilo z temo, ki sem jo odprl?

Ker si nov uporabnik (5 objav ali manj), je moral tvojo temo potrditi moderator. Nenamenoma - take so zgolj privzete nastavitve. Zdaj sem jih spremenil (upam, da uspesno), tako da potrjevanje ni več potrebno.
admin
Site Admin

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 19 Feb 2011, 22:52

Drupal modul za phpBB3 (za PostgreSQL bazo) sem tudi sam nekaj pomagal. Za MySQL baje dela OK.

Takle forum uporabljam tudi na neki drugi strani z Joomlo (npr. zeitgeistmovemant uporablja joomlo), kjer je integracija phpBBja odlična. Imaš JFusion dodatek, ki je kot nek univerzalni API za druge aplikacije (sej načeloma so si dokej podobne). Tako s tem dela MediaWiki, PhpBB, MyBB, ...

Tudi meni je že malce tečno z dovoljevanjem objav novincem.

Še tole: Če sem dobro opazil, prevod za slo jezik je inštaliran, slo slikce pa manjkajo.
Obstaja Zeitgeist tema, kjer bi blo treba pripravit slikce za gumbe (ki trenutno tu manjkajo)
http://demo.phpbb3styles.net/Zeitgeist (osebno mi lih ne zgleda zeitgeist tema, morala bi bit bolj zelena, a ne?)

Off topic 1: Drupal 7 je pršu vn, mogoče bo s phpBB dodatkom kaj več sreče :D (kakšno vezijo imamo sedaj?)
Off topic 2: Kako si se pa ti, Samo, odločal med Joomlo in Drupalom?
Off topic 3: Še na forumu od phpBB se menijo o zeitgeist filmu:
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=1527155
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
wlan slovenija - Odprto mesh brezžično omrežje slovenije.
Uporabniški avatar
_Mitto_
Koordinator goriške regije

Prispevki: 246

PrispevekNapisal/a tojezanas » 23 Feb 2011, 09:27

Predlog za novi forum.

Morda bi bilo fino, le imate kaj časa...se poigrat s tem, da bi naredili tako kot ima TZM GLOBAL na forumu.

"Recent posts" in pa "my personal".

Verjetno bi to bila pikica na i.
Uporabniški avatar
tojezanas

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 23 Feb 2011, 10:01

PhpBB forum to vse že ima:
* search.php?search_id=unreadposts oz.
search.php?search_id=newposts - povezavi sta na prvi strani foruma (Seznam forumov)
* search.php?search_id=egosearch - povezava je na vsaki strani foruma "Vaši prispevki"
e-študij.si - Prosti študentski zapiski, sodeluj tudi TI. Literatura za vsakogar.
Uporabniški avatar
_Mitto_

PrispevekNapisal/a nejcK » 24 Feb 2011, 01:09

Mitja car! :D
Lepo da si to zrihtal. Sicer se tudi sam zavedam, da bojo problemi z uporabniskimi racuni najbrz (sem tudi sam nekaj bral na to temo), ampak se mi zdi taka vrsta foruma kot je to neprimerno boljsa od tiste prejsne, kjer bi morali nove uporabnike stalno prosit, da klikajo na Replay, ne pa kar direktno odpisujejo v okno spodaj, ker se potem vrstni red cisto pomesa (bogsigavedi zakaj so to tako naredili).

Da je Durpal 7 izsel vem, ampak ga se nisem imel casa pregledat. Morda so pa ze v native Durpal 7 kako izboljsali ta njihov forum.
nejcK

Prispevki: 1

PrispevekNapisal/a tojezanas » 24 Feb 2011, 13:43

Sorči fantje...kako sem lahko to spregledal. :oops:
Uporabniški avatar
tojezanas

PrispevekNapisal/a samob » 01 Mar 2011, 12:26

Se pridružujem pohvalam! Neprimerno boljše kot prej..
samob

Prispevki: 42

PrispevekNapisal/a _Mitto_ » 13 Mar 2011, 00:59

Admin foruma, a bi dal tole na dno predloge za forum post?
Koda: Izberi vse
<script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"></script><fb:like href="URL" layout="button_count" show_faces="false" width="450" font="arial"></fb:like>

URL pa je treba generirat, obvezno z celotnim naslovom, da lahko lajkaš post, ne foruma.
Koda: Izberi vse
http://www.zeitgeist.si/phpbb/viewtopic.php?p=<st_post>#p<st_posta>

Več na https://developers.facebook.com/docs/re ... gins/like/
Uporabniški avatar
_Mitto_

PrispevekNapisal/a Tomaz » 13 Mar 2011, 09:49

Zakaj ne podpira youtube embedd-a? Kaj nima celotnega bb spektra?
I do not wish to bely your powers of observation but I would like to remind you of the paradoks of asking a masked man who he is...
Tomaz

PrispevekNapisal/a aleksu » 13 Mar 2011, 15:26

Defaul phpBB forum nima celotnega bb spektra. Lahko pa se doda.
aleksu

Prispevki: 2

PrispevekNapisal/a Tomaz » 13 Mar 2011, 21:27

eeeeh, brezveze se matrat... saj lahko linke dajemo.
Tomaz

PrispevekNapisal/a samob » 14 Mar 2011, 00:33

se strinjam da embedd ni kritična funkcija na forumu. embedd deluje na cyn.in sistemu brez znanih težav, za nadaljne informacije na določeno temo lahko tam kolaborativno dodelamo določeno vsebino kot naprimer tole: http://drustvo.zeitgeist.si/home/zeitge ... aplikacije
samob

Prispevki: 42

Vrni se na Obvestila o dogodkih in projektih

Kdo je prisoten

Po forumu brskajo: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost